Hirdetés

Hogy tudom az akvárium vizét lágyítani?

Több
14 éve 7 hónapja #14065 Írta: SANKO
SANKO válaszolt a témára:
:( nem lesz ez jó......ez "csak" szétporlasztja a vízkövet....

http://www.panelectron.hu/vizkomentesites.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #14064 Írta: SANKO
irtam neki.....egy érdekesség:

A VL 1000 vízkomentesíto a meglévocsovezetékre szerelheto fel a csovezeték megbontása nélkül.

ha avízko kipusztúl a vízbol akkor valamennyit biztos lágyul nem?

Több
14 éve 7 hónapja #14063 Írta: SANKO
:D

a googolbe beírva a vízko+áram szót jön is párszáz oldal....

http://szalaiimre.freeweb.hu/

bár itt bizonygatja a manus, hogy a víz nem változik semmit csak a vízko tunik el...de remélem ez csak piaci hablaty, hogy ne gondolja a nép, hogy "üres" (ozmo?) vizet kap a végén........

fel kéne hívni és megkérdezni lágyul-e a víz......

nagyon pöpec lenne, mert csak 14.000Ft a cucc....plusz évi párzáz Ft áram :-)

Több
14 éve 7 hónapja #14062 Írta: SANKO
hi *.*!

a kérdésem az hogy a víz lágyítására csak ez a "kökorszki" és pazarló, drága...stb módszer van?

mert hallottam egy új, (mellesleg magyar) találmányról ami elektromosan oldja meg ezt a dolgot.....

a lényeg hogy valami speckó drótózásu csodarabot kell beiktatni a vizcsobe, tök egyszeruen...aztán be kell dugni a konnektorba és a gyenge áram egyszeruen lebontja a vízkövet meg minden.....(némi ultrahang szerüen?)

biztos keverem a dolgokat, de nem lehet hogy ez lehet egy alternatív jövoje a lágyvíznek? no pazarlás...csak némi áram....

utána kéne nézni a neten....

Több
14 éve 7 hónapja #14059 Írta: Cirip
Cirip válaszolt a témára:
Szia!

Hát azért, mert nemtom milyen anyag kell bele, és honnan tudnék szerezni... :D
Annyira már rájöttem, hogy az egyik oszlopot sósavval, a másikat meg NaOH-al tudom regenerálni, de hogy gyantát honnan szerzek, arról fogalmam sincs :D
Vagy a Zsili-boltban ilyen is van, nemcsak kevertágyas?

Bevallom, azért lenne jó a saját, mert nem tudnék rendszeresen bejárni a városba új gyantáért...

Több
14 éve 7 hónapja #14040 Írta: Cirip
Sziasztok!

Tudtok körülbelüli árat kétoszlopos vízlágyítóra? otthoni felhasználásra, a legkisebb teljesítménnyel. (olyan mugyantásra gondoltam)
Azért kéne a kétoszlopos, mert azt lehet otthon is regenerálni.
heti kb 200 liter kéne, és az sem folyamatosan, hanem hetente egyszer.

Cirip :-)

Több
14 éve 8 hónapja #13335 Írta: jomunkasember
jomunkasember válaszolt a témára:

Szép_J wrote: Sanzi

Pontosan ugyanolyan sómentes vizet kapsz.

thommy
A tiszta (sómentes) és az elfolyó (mosó) víz aránya nem minden készüléknél egyforma. Találkoztam már 1:3 de 1:10 aránnyal is. Persze ez utóbbinál még mindíg nem drágább az RO-víz, de a beruházás nagyon lassan (sok víz felhasználásával) térülhet meg.Szia!

Meg tudod mondani, hogy ez a kevert ágy, a karbonátkeménységgel mit csinál?

Most nekem nem akváriumhoz kellene a cucc, hanem ultrahangos párásító készülékhez, ahol a cél a mész kiküszöbölése.

Ebbol fakadó kérdés, hogy ha a gyantát bennehagyom egy vödör vízben, akkor miféle dinamikus egyensúly áll be?
Kimerül a gyanta, vagy a szabad kapacitása megmarad?

Több
14 éve 8 hónapja #13000 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
Én úgy, hogy ha csak tartani akarnám, akkor továbbra is csapvizet használnék :-)
Ha nem egszerre kell, akkro egy nagyobb méretu vödörrel megoldhatóü a dolog, ha egyszerre kell nagy mennyiség, akkor pl este kimosod a kádat, bele a vizet, gyantát stb, éjjel lágyítasz, reggel korán felkelsz, és mire a háznép felébre, megsinálod a vízcserét.
Én ugyanezt játszom el, csak a kád helyett egy hordót cipelek ilyenkor a konyhába, és abban csinálom, de reggel, mire felkelnek a töbiek, már ki is pakolok :-)

Több
14 éve 8 hónapja #12998 Írta: srac1970
srac1970 válaszolt a témára: lágyvíz
Sziasztok,

Jelenleg GH 15-ös a vízem, ennyi a csapivíz is. Mivel a vörösneonjaim a természetben majdnem sómentes (0,0-0,003 dGH) környezetben élnek, szeretném lágyítani a vízüket. Havi szinten ez 80-100 l lágyvízet jelentene. Vannak vízlágyításban jártas barátaim, tisztában vagyok az ioncserélt és RO vízzel. Ok a kevertágyas Ca,Mg ioncserét javasolják, mivel kivitelezés és ár szempontjából a legkedvezobb. Ekkor viszont más ionok épülnek be a Ca és Mg helyére.
1,Befolyásolja ez a vízminoséget, avagy mit szólnak a halak hozzá??
2,Ti hogyan oldanátok meg a vízigényemet? ( NO kanna, 4.emeleten lakom )

Több
14 éve 8 hónapja #12148 Írta: thommy
thommy válaszolt a témára:
Én múltkor úgy számoltam max. 2,50 -be kerül egy liter ozmó. Szoröstol kidobott vízzel, mindennel. Ha nem langyos vizet használsz még olcsobb.

Több
14 éve 8 hónapja #12147 Írta: Sanzi
Sanzi válaszolt a témára:
Szép_J
És ugyanazt a tiszta vizet kapom kevertágyas gyantával mint az ozmoval?

Több
14 éve 8 hónapja #11752 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
Viszont a gyanta alkalmazásával 100 l vízhez 100 liter vizet hasznáolsz, míg az ozmókészülékeknél kb 1:6 a lágy, illetve a lágyÍtatlan víz (ami általában csak úgy elfolyik - ha csak fel nem fogd, hogy aztán késobb felhasználd valamire) aránya

Több
14 éve 8 hónapja #12114 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Szép ha jól értem, akkor 100l víz elkészülte 500 hufba kerül(ha már megvan a technikám). Ez elég húzós, akkor már megérné venni egy osmose-készüléket :S

Több
14 éve 8 hónapja #12092 Írta: Cirip
Sziasztok!

mennyie fájhat nekem egy ilyen kevertágya mugyantázós cucc?
Tokkal vonóval, hogy mire számíthatok.
Nem kell nagy, egyszerre max 150 liter víz kell, az is egy hét alatt elég ha kész van.

Több
14 éve 8 hónapja #12086 Írta: mur
mur válaszolt a témára:
Cirip:

Ha itt visszaolvasol, akkor megtalálod a kevertágyas mugyantával történo vízlágyítást, szerintem az jó lesz neked.

Több
14 éve 8 hónapja #12085 Írta: Cirip
Chubbe, azért mert az RO-nak nagy nyomás kell, hogy átpréseljem a vizet rajta, továbbá, elég sok "rossz" azaz kemény víz keletkezik amit nem tudnék elvezetni.
Mivel nincs vezetékes víz a helységben ekkora nyomást pedig nem tudok megoldani egy egyszeru akváriumi szivattyúval, ezért kiesett, továbbá gond az is, hogy hova vezessem el a melléktermékként keletkezett vizet.

Arra gondolok, hogy valmai olyan megoldás kéne, ahol elég a gravitációs ero is, és nem képzodik mellékvíz.
A folyamat teljedítménye másodlagos, mert egy hetem van rá, hogy 150 liter víz lejöjjön.

Remélem így már pontosabban körülírtam mire gondolok, de mivel nem vagyok szakérto... :D

Több
14 éve 8 hónapja #12074 Írta: Cirip
Sziasztok!

Nos, valahol már írtam, és ide irányítottak, úgyhogy most felvetem itt is a problémát.

Lágy vizet szeretnék eloállítani, de a helyzet sajátos.
Nem tudom a hálózatra kötni a készüéket, mert a sufniban nics vezetékes víz.
Ara gondoltam, hogy segítségül hívom a gravitációt. Egy kb 150 literes hordót megtöltök csapvízzel (ez van felül), majd átfolyatom valami vízlágyító berendezésen, ami után az alsó u.ekkora tartályba folyik a víz.

Hetente egyszer kb 150 literre lenne szükségem, tehát nem folyamatos üzemrol van szó.

HA van ötletetek, hogy milyen megoldás lenne a megfelelo akkor írjátok meg.

elore is köszi!

Több
14 éve 11 hónapja #9481 Írta: toky11
toky11 válaszolt a témára:
Kapacitás 150 kPa nyomásesés mellett*
liter/perc
350
500
650
850

Két regenerálás közöt eloállítható lágyított víz mennyisége köbméterben, ha a kiindulási nyersvíz keménysége:
1°nk
5°nk
10°nk
15°nk
20°nk
30°nk
1395
279
139
93
70
46
2015
403
200
134
100
67
2790
558
279
186
139
93
3720
744
372
248
186
124

Sófelhasználás/regenerálás
kg
54
78
108
144

Átméro x magasság**
Be-és kilépovíz csocsatlakozása***
Regenerálóvíz elvezetés csatlakozása***
Szállítási súly/ioncserélo szuro
Üzemi súly
Csatornába folyó víz a regeneláskor
mm
DN
DN
kg
kg
l/perc
700x2500
50
25
120
850
90
920x2550
50
25
165
1250
110
1070x2600
65
32
230
1650
220
1220x2650
65
32
300
2200
220

Sótartály térfogata ****
Sótartály mérete, átméro x magasság
liter
mm
500
820x1000
1000
1070x1170
1000
1070x1170
1000
1070x1170

Annyira a gyantás oszlophoz nem értek csak max mérni belole dolgokat! Mint már irtam nálunk 2 ro vizlágyito van és az gondozásmentes membrános! hidrofilt szerelete fel ! Sok vizfelhasználás miadt kellett ro és nem gyanta!
Az otthoni vez kép méro még nem volt bekalibrálva mert osrégi és nem tudtam kcl oldatott melynek tudom a pontos vez képességét hozni. De csak ezt tájékoztatásbol irtam!

Több
14 éve 11 hónapja #9475 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára:

toky11 wrote: Viszont a mosogatogépben lévo gyanta is 7,1ph és 4mikros vizet gyárt! mondjuk ez vizko képzodés miadt és mosohatás növelés miadt került bele(gondolom!)
Ez hogy lehetséges? Hiszen elméletileg a sóval regenerállt gyanta leadja a Na és Cl (és bizonyos egyébb(, értem ezalatt ,hogy nem vegytiszta NaCl-al regenerállnak, gondolom én :rolleyes: )) ionokat aminek következtében a vezetoképességnek jelentosen magasabbnak kellene lennie? vagy nem? :rolleyes:

És Mi a helyzet a SAT-al. Azt is sóval regenerállják, de "állítólag" nem mérheto a leadott Cl, Na mennyiség. akkor ott mi van? miben különbözik a Sat a sima gyantától(nem feltétlenül a kevert ágyastól, hanem pl. a kétágyas egyik oszlopától), azon túl, hogy az egyes vegyületekre van "kihegyezve" ? :S:

Több
14 éve 11 hónapja #9462 Írta: wayonkiez
wayonkiez válaszolt a témára:

toky11 wrote: Nálunk a cégnél van egy 900l/h ionvizkezelo oszlop! 7,00ph és 3,10Ms (mikro) vezetöképességgel!

ez a "nálatok a cégnél" mit jelent? Milyen cégnél lehet haverkedni, hogy hetente kb 100 l-nyi lágyvizet szerezzen az ember?

Ja igen: ki lehet fejezni a microsiemens-t (ha jól tudom, ez az összes oldott anyag mennyiségét adja meg) német keménységi fokban? Hogyan?

Oldalmegjelenítési idő: 0.919 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 879 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top