Hirdetés

Hogy tudom az akvárium vizét lágyítani?

Több
14 éve 10 hónapja #9369 Írta: toky11
toky11 válaszolt a témára:
Én csak egy ötletet mondtam!
Nálunk a cégnél van egy 900l/h ionvizkezelo oszlop! 7,00ph és 3,10Ms (mikro) vezetöképességgel! De nem gyantás!

Viszont a mosogatogépben lévo gyanta is 7,1ph és 4mikros vizet gyárt! mondjuk ez vizko képzodés miadt és mosohatás növelés miadt került bele(gondolom!)

Viszont a másik laborban ott kevergyantás szlopok vannak ott savazzák

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #9344 Írta: toky11
toky11 válaszolt a témára:
:idea: Sziasztok! Én mondok egy jobb bevált modszert a vizlágyításra!
Ha esetleg joban olyan szerelovel aki mosogatogépet javít akkor egy régebbi leselejtezett gépböl kivarázsolja a mugyantás vizlágyitot! ezt is ugyanugy lehet konyhasóval regenerálni! érdemes megpróbálni!
:D

Több
14 éve 10 hónapja #9316 Írta: T-Boy
T-Boy válaszolt a témára:
Köszi az infót Sakál!

Igazad van, nem sokban fejtettem ki a részleteket, mivel még kezdo vagyok a témában nem ismerem a vízkeménység okozta problémákat és azok tüneteit.
De azt tudom, hogy néha apatikus viselkedésuek a halaim (hál' isten nem pusztulnak) - bár ez akármitol lehet, de amikor a magas PH miatt lehúztam egy kicsit a PH értéket, az közérzet javulást hozott.
Csak sejtem, hogy jót tenne a keménység csökkentése, ezért is kösz a segítséget, ha a 10%-nyi desztvizes feltöltés nem okoz gondot, akkor meg is lépem.

Mindenkinek szép napot! :lol:

Több
14 éve 10 hónapja #9304 Írta: Sakál
Sakál válaszolt a témára:

Quote: Nem tudnátok annyiban segíteni, hogy van-e valami káros hatása az élolényekre a környezetváltozásnak ha 10%-os cserét csinálok?

Semmi, csak jót tesz! Jah es tehetsz nekik deszti vizet!
Mellesleg azt sem írta, hogy van-e problemad a viz keménysége miatt. Elonye az, hogy stabil a Ph.
Ha nem kielégíto a válasz akkor kicsit részletesebben kérdez.

Üdv,
sakál

Több
14 éve 10 hónapja #9303 Írta: T-Boy
T-Boy válaszolt a témára:
Sziasztok!

Végigolvasgattam ezt a fórumot (is). Mivel nemrég kezdtem bele ebbe a hobbyba, ezért igen csekély információ mennyiséggel rendelkezem (bár már gyulik :lol: ). A halas, akihez járok, mindíg azt mondja, hogy kemény a vizem, (ugyanis surun méretem) de szerinte nem káros a halakra. Nekem egyre jobban az az érzésem, hogy valamilyen módon lágyítani kellene a vizet.
Arra gondoltam, hogy desztillált vizet használok, de itt semmilyen tapasztalatot nem láttam leírva.
Nem tudnátok annyiban segíteni, hogy van-e valami káros hatása az élolényekre a környezetváltozásnak ha 10%-os cserét csinálok?
(a fehérvári csapvíz úgy 18nk ha jól emlékszem)

Elore is köszi!

Több
14 éve 11 hónapja #8189 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
Én is forraqlás nélkül csináltam, és a jelenség a következo volt. Délutántól másnap reggelig ment a pumpa kb 10-12 liter vízben ~20 dl gyantával, és reggel is 16-os KH-t mértem. A víz színe viszont ezüstösebb lett (ez megfelelt a Zsilinszky könyvben leírtaknak), amikor a maradék vizet a csigák közé öntöttem (kb 4/3-ra növelve ezzel a vízüket), ész nélül elindultak kifelé a vízbol, így eztán gyorsan 50 %-os vízcserét csináltam kemény csapvízzel. Szóval úgy tunik, mintha lágyult volna a víz (vagy legalábbis valami történt vele), de a teszt nem mutatott változást. A nagy akiban egyébként 8-as KH-t mértem, így valszeg a teszt nem (teljesen) rossz. Csak nem értem, amit mértem, láttam. Van valakinek valami jó magyarázata?

Több
15 éve 12 órája #8153 Írta: Coldhead
Coldhead válaszolt a témára:
Szerintem nem. Legalábbis én nem forralgattam elotte, így is sok pancsolás van a gyantázással. Így nálam az 1 L gyanta kb 100l vizet 16-ról 2-re levitt. Lehet forralással több is lejöhet nem tudom, de szeritem nem éri meg.

Több
15 éve 18 órája #8144 Írta: Bellcanto
Ha gyantával lágyítom a vizet, akkor elotte érdemes vízforralással elokészíteni a vizet?

Több
15 éve 1 hete #7927 Írta: Freemen_
Freemen_ válaszolt a témára:
PVC cso, az egyik végére suru harisnya ( az az atombiztos amit az öreglányok használnak, még ki se tud lyukadni;) max 200Huf :-) ) végére egy kampó, h a hordóra feltudjad akasztani, és szép lassan ( nagyon lassan ) folyatni rá a vizet... kb 5-6 óra alatt van így kész 200l 40ms víz... Természetesen csak 100l elegendo 1l gyanta!

Több
15 éve 1 hete #7926 Írta: tomnewman
tomnewman válaszolt a témára:
a kevertágyas gyantát milyen "oszlop"-ba érdemes tenni? mert láttam olyan "oszlopot", amit a HIDROFILT KFT, BT, RT vagy mifene forgalmaz, de az nekem drágának tunik (15 liter gyanta fér bele, és kábé 30ezer csak a muanyag oszlop, meg a teteje).
Olcsóbb, de hatékony megoldás érdekelne, akár már 2 liter gyantának is.

Több
15 éve 1 hónapja #7397 Írta: Bellcanto

Don07 wrote: Ha teljesen le van fedve, akkor szinte semmi.Hacsak nincs hozzá takaratlan külso szurod. :-)

Több
15 éve 1 hónapja #7377 Írta: Gara
Gara válaszolt a témára:
Ioncserélo mugyantát keresek megvételre, de eddig egy akvarista bolt sem tartott. Lehet, hogy nem is árulnak? :(
Ha tudja valaki, hogy hol árulnak (Bp és környéke) vagy hogy honnan lehet beszerezni, kérem írjon.
Varion KSM-E; KS-E; KS-N; ADM-E; AD-E;AT-N vagy MXD-11 érdekelne.

Több
15 éve 2 hónapja #6811 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Ha teljesen le van fedve, akkor szinte semmi.

Több
15 éve 2 hónapja #6806 Írta: levike
levike válaszolt a témára:
Még sosem takartam le az akváriumaimat! Mennyi víz párolog el úgy?

Több
15 éve 2 hónapja #6805 Írta: levike
No kiszámoltam. Amennyiben az akvárium nettó 36 literes, hetente az elpárolgásból megmaradt víz negyedét cserélem ki, a csere elott 22 fokos a keménység, és a csapvízé pedig 14, akkor 4,5 liternek kell elpárolognia egy hét alatt, ahhoz, hogy a keménység egyensúlyban maradjon. ami reálisnak tunik.

Ahhoz, hogy hosszabb távon az akvárium keménysége beálljon egy 14-es keménységre, 9-es keménységu vizet kéne hozzáadni cserekor. Ez forralással meg is oldható, csak nem tudom, hogy ez mennyire lenne drága.

Több
15 éve 2 hónapja #6802 Írta: levike
Ez tunik a megoldásnak, ugyanis én nem szeretem letakarni az akváriumot fedoüveggel, így rengeteg víz párolog.

Több
15 éve 2 hónapja #6801 Írta: mur
mur válaszolt a témára:
Azt se hagyd figyelmen kivül, hogy ha az elpárolgott akváriumvizet csapvizzel pótlod, akkor az folyamatos felkeményedést okozhat. Mivel a "só" nem párolog el (max. kicsapódik az üveg oldalára) ott marad az aksiban.

Több
15 éve 2 hónapja #6799 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
A csigaházak okozhatják, ha sok van belolük.

Több
15 éve 2 hónapja #6797 Írta: levike
Esetleg a habko? Az az ultramarin színu van mindkettoben.

Több
15 éve 2 hónapja #6796 Írta: levike
Nincs háttér, mindkét akváriumban magas az érték, pedig különbözo aljzat van bennük, különbözo belso szuro, különbözo növények, különbözo halak. Esetleg az elpusztult csigák házai?

Oldalmegjelenítési idő: 0.908 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1091 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top