Hirdetés

Esővíz

Több
13 éve 4 hete #41195 Írta: Gigi
Gigi válaszolt a témára:
Szerintem forraljátok fel!!!Minden káros bacit kinyír a forralás(majdnem).persze attól még jó ha kiszuritek a koszt.....Télen könnyu esovizet gyujteni,marékszámra olvasztom a tiszta havat és nagyon jót tesz,persze nem frissen, jéghidegen teszem az akváriumba. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #40597 Írta: gasparfe
gasparfe válaszolt a témára:
4 napig tartó folyamatos esozésnél nem lehetne zavaros, de ha a vizet állni hagyod legalább 1 napot, akkor szépen leülepszik, és meglátod mennyi por gyulik össze az edény alján. Ettol lehet zavaros.

Több
13 éve 1 hónapja #40580 Írta: No2
No2 válaszolt a témára:
ezt a zavaros vízet kb 2 hete egy 4 napos esozéskor gyujtöttem a második napon. télleg nincs tole semmi bajuk.

Több
13 éve 1 hónapja #40464 Írta: gasparfe
Én is raktam már be nem egyszer ilyen zavaros esovizet, nem lett semmi baja a halaknak. De persze a tiszta a legjobb. Azért zavaros, mert a víz összeszedi a port a légkörbol vagy tetobol, egyéb helyekrol. Ha akkor gyujtesz vizet mikor már kb. 1-2 órája esik, vagyis egy szép kiadós esos idoben, amikor szépen nyugodtan esik az eso, akkor nagyon szép, kristálytiszta vizet gyujthetsz, néha annyira tiszta hogy kedve lenne az embernek kortyolni belole. A zápor idején gyujtött víz szokott leggyakrabban ilyen zavaros lenni, azt inkább kerüld.
Egyébként nyugodtan maradj az esovíznél.

Több
13 éve 1 hónapja #40461 Írta: No2
No2 válaszolt a témára:
HALi!
Az esovizem elég zavaros. csináltam egy "szurotornyot"(1,5l-s palack, szivacsok, rongy) az kiszedi a koszt, de a zavarosság megmarad. az akváriumban lassan eltunik. a halaknak szerintem nincs tole baja. tudok javítani a zavarosságán, vagy hagyjam az egész "eso-projektet"?

Több
13 éve 2 hónapja #39592 Írta: toist
toist válaszolt a témára:

gasparfe wrote: Szóval ha stabil 6,5 pH -t akarok, akkor úgyis nullának kell lennie a KH -nak?A puffer szót szerintem nem jól értelmezed. A puffer azt határozza meg, hogy egy adott kémhatás mennyire lehet stabil (illetve, hogy mennyire áll ellen a kémhatás változásának). KH mellett is lehet viszonylag stabil 6,5 pH, csak minél magasabb a KH alapesetben annál könnyebben lúgosodik a víz (annál kevésbé stabil). De ez már inkább a víz ph-értékérol szóló topikba tartozik.
A hirtelen algásodás nem tudom mitol lehet, én még nem figyeltem meg hasonlót.

cs-baba wrote: azt szeretném tudni mik a jo hatásai az eso viznek az aksi teljes élovilágára nézve.Még annyival kiegészíteném gasparfe-t, hogy attól is függ milyen halakat tartasz. Ha pl. malaxi-tavi sügereket, akkor rossz hatása van az esovíznek rájuk. Ha lágyvizet kedvelo halakat, akkor meg benne is van a megjelölésben :-).

Több
13 éve 2 hónapja #39553 Írta: gasparfe
Az attól függ mihez képest jobb. A csapvízhez képest annyival hogy nem kemény, nincs benne klór. Az ozmóvízhez képest meg annyival jobb hogy ingyen van.

Több
13 éve 2 hónapja #39542 Írta: cs-baba
cs-baba válaszolt a témára:
hello
azt szeretném tudni mik a jo hatásai az eso viznek az aksi teljes élovilágára nézve. kösz!
(most cseréltem énis esovizre.)
csak hogy mi várhato mi lesz jobb?

Több
13 éve 2 hónapja #39021 Írta: gasparfe
toist

Nehogy félreérts, én is az esovizet pártolom, és véleményem szerint is tökéletes. De találkoztam olyannal, aki nagyon elkezdett vitázni ebben a témában velem, hivatkozva a nagytenyésztokre, meg hogy Ok magazinokban szoktak publikálni.l Na mondtam is magamban a beszélgetés után (személyesen találkoztunk), hogy ennek a cikkeit sem olvasom gyakran az biztos ha ennyit tud.
Szóval szerintem is jó az esovíz, tettem is hozzá csapvizet, így magasabb lett a KH is, most 2 nk°.
De itt megint lenne egy kérdésem. Lehetséges 7 alatti pH úgy hogy a KH 0 fölött van? Mert úgy olvastam hogy a KH az egy lúg puffer, addig amíg van KH, addig a víz mindig elmozdul lúgos irányba, és a KH mennyiségétol függoen megáll egy értéken. Szóval ha stabil 6,5 pH -t akarok, akkor úgyis nullának kell lennie a KH -nak?
Javíts ki ha nem így van.
És mitol lehet mégis az esovíztol a hirtelen algásodás, ami persze aztán késobb alábbhagy, és szépen beáll.

Több
13 éve 2 hónapja #39018 Írta: toist

gasparfe wrote: Sokak szerint az esovíz nem jó, erre nagy tenyésztok hivatkoznak, mert tele van mindennel, foképp foszfáttal is, ettol indul be az alga a kerti tavakban is esozés után.Elég érdekes elmélet és elég sánta... Nagy tenyésztok itt is vannak, ha visszaolvasol látod, hogy ok nem ezt mondják, sot évek óta használják.

Nem értem miért akarod csak a változó keménységét felvinni, de az esovizet sima csapvízzel szokás keverni, ha keményebb vizet akarsz (ez persze megdobja az összkeménységet is).

Több
13 éve 2 hónapja #38965 Írta: gasparfe
toist

Ki kellett szednem mindent az akváriumból, majd újra összeraknom, és mikor összeraktam, az összes növényt gondosan visszavágtam, a leveleiket megpucoltam, a köveket kisavaztam. Amikor beleöntöttem a lötyiket, 1 óra alatt nemcsak a növények leveli szorösödtek ki, hanem minden. A kövek, a faágak is, de még az üvegen is képzodött egy vékony réteg, igaz nem szor. Arra gondoltam nem-e a foszfát kicsapódástól képzodött.
Egyébként nagyon jónak tartom az esovizet, mindenképpen ezzel szeretném az akvárimot késobb utánaönteni is, de valahogy mindig beindul az algásodás ahogy beleöntöm. Ez a szorösödés csak most volt hogy az összes esovíz le lett cserélve újra, igaz az új márt állt 1 hetet kannákban. (muanyagban). Az esovíznek véleményem szerint is tisztának kellene lennie, radásul mikor ezt a vizet gyujtöttem, már vagy 2 napja esett az eso. Nem lehet szennyezett sem, 2 nap alatt csak kipucolódott a légkör.

Sokak szerint az esovíz nem jó, erre nagy tenyésztok hivatkoznak, mert tele van mindennel, foképp foszfáttal is, ettol indul be az alga a kerti tavakban is esozés után.
Én nem hiszem hogy ez teljesen igaz, de én próbálkozom.

Egy részben esovizes kérdés:
Mivel szoktátok a változók keménységét felvinni az esovíznek kb. 4 nk° -ra? Mert alapból 0 nk°. Az állandó keménység viszont ahogy beleöntöm, már 4 nk°, pedig most nincs semmi meszes az akváriumban.

Több
13 éve 2 hónapja #38944 Írta: toist
A növények kiszorösödését nem okozhatta az esovíz, mivel az majdnem tiszta H2O, az esovízben pl. az általad említett foszfát nem igazán lehet. A sok löttyöt szerintem teljesen feleslegesen öntötted bele. A növények nem 1 óra leforgása alatt "szorösödtek" be, valószínuleg csak akkor tunt fel neked :-). Segítségedre lehet "szorügyben" a [url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Szorszeru "izé" van a növényeim levelein, mi ez?[/url] és az [url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Algásodás[/url] topikok, nameg az [url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Édesvízi algákról[/url] szóló cikk.

Az akvárium lágyvizet kedvelo élovilága úgy reagál az esovízre, mint amikor nyári kánikulában belecsúszdázol egy tóba, nagyjából úgy tudnám körülírni: "Juhééé" :D. (Azt, hogy az afrikai sügerek és a csigák hogyan reagálnak inkább nem részletezném :-)).

Több
13 éve 2 hónapja #38917 Írta: gasparfe
Akinek van tapasztalata esovízzel, ossza meg velem a tapasztalatait, hogy mikor beleünti a vizet az akváriumba, hogyan reagál. Mert nálam ahogy beleöntöm, a zövények leveli kiszorösödnek, kb. a víz beleöntése után 1 órával az összes növény levelein kb. 1-2 mm hosszú szorszálak lógnak vastagon belepve az egész felületet, a leveleket. Barna színuek, lehet ha több fény lett volna zöld lenne, mindenesetre a villanyt lekapcsoltam, lévén este öntöttem bele a vizet. Ráadásul friss, új akvárium, 30% régi vízzel, ugyanis át kellett cserélnem az egész ajlzatot. Öntöttem bele SERA Phosvec -et, az talán kiszedi a foszfátot, holnap meglátom milyen lesz. Tettem bele TETRA EasyBAlance -ot is, hátha segít.

Több
13 éve 2 hónapja #38754 Írta: gasparfe
Igen Dunaújváros valóban nem a legjobb hely erre. Én is Gyorben laktam azelott, a Balaton melletti Keszthely pont a természetes környezete, nyugodt, csendes környéke miatt tetszett meg, ezért is ragadtam itt. Most a családi házunk körül nagyszeruen sikerül az esovíz gyujtése, amit viszont a bátyám Gyorben nem mondhat el a 4. emeleten. Igaz ott állítólag a csapvíz is lágyabb már eleve, igaz én sosem mértem. Majd valaki biztosan leírja milyen kemény ott a csapvíz.

Több
13 éve 2 hónapja #38739 Írta: AaronB
AaronB válaszolt a témára:
Nálam az eso gyujtés sajna nem lehetséges. Jó nektek, hogy ilyen helyen laktok, és tudjátok. Nálunk itt a vasmu, szóval ez lehetetlen :D Itt olyan a levego, hogy minden nap le kell törölni az ablak-párkányt, mert rászáll a finom vaspor :D

Több
13 éve 2 hónapja #38340 Írta: gasparfe
Most gyujtöttem megint friss esovizet, egy jó kiadós eso esik. Megmértem egy kis adagból a keménységét, már az 1. csepp után bekékült az oldat, úgyhogy gondolom 0 nk° -os. Rohantam is ki az edényekkel gyujteni.

Több
13 éve 2 hónapja #38164 Írta: gasparfe
Nálam az esovíz a BRAMAC (vörös) betoncseréppel borított teton keresztül és a fém (hagyományos horganyzott, nem festett) ereszcsatornán keresztül jut a muanyag kannákba. A víz összkeménysége 4 nk°, viszont, a változó keménység 0 nk°. Tehát az állandó keménységem a 4 nk°. Mitol lehet ez?

Több
13 éve 8 hónapja #28577 Írta: wax
wax válaszolt a témára:
Asszem a diófa tesz be nekem...
Kétszer akkora mint a ház és hiába potyogtak le a levelei, az ágakon végigcsordogáló víz a tetore esik és onnan a csatornába.
Talán ettol barnás-zöldes és leülepíthetetlen.
Kicsit talán még dió szagú is.
Ha van egy csepp jóérzés bennetek segíthetnétek földlabdával átültetni...
Max 80 éves a fa, nem öreg.... :lol:

Több
13 éve 8 hónapja #28576 Írta: Bale
Bale válaszolt a témára:
Nahát, ha ennyi ember gyüjti az esövízet, akkor én is hozzászólok.:-)
Az ékezetek itt nincsenek, ezért ne bombázzatok a hosszú ü- meg ö-kért!

Szóval én is gyüjtöm többek között, éspeddig szép kristálytíszta vízet, ráadásúl még nem is kezelem eggyáltalán. Lehet, hogy van némi köze hozzá a földrajzi kiterjedésnek, de megjegyzem az esövíz egy zuhéj után nagyjából mindenhol egyforma.

Elöbbször is onnan kell kiindúlni, hogy a gyüjtöfelületnek tísztának kell lennie. Legyen az cserép-, bádog-, zsindelytetö, ha sohanem volt lepucolva esetleg benötte a zuzmó, móha egyébb szemét azt nembíztos, hogy még egy nagy zivatar se mossa le. Akkor peddig várhatjúk a krisztálytíszta vízet. Hát én összel és tavasszal is le szoktam seperni a tetöt és le is mosom öblítem vízzel. És úgyszíntén a csatornát is le szoktam, ha lehet nyomásfúvóval. Lehet, hogy amit csinálok soknak örültségnek hangzik de megéri a 2-3 órás tornászás kétszer évente, mert utánna amint már említettem nem kell vízet kezelnem.

Na és, csak ezek után gyüjtök azon részekröl vízet, a minimális 15-20 perces esözés után. A vízet sötét tíszta 200 literes hordóban gyüjtöm össze amit fedéllel zárhatok és a víz minöségileg szuper hónapokig, hüvös hellyen. Persze ez nállunk nem gond, mert itt nyár is csak Szép szavait használva: egy keddi napon szokott lenni és akkor is csak három napig. :lol:

Jelenleg két hordóval játszadozom de van már 2x1000literes tartályom is amit tavasszal fogok beállítani. Ja és a vízet többször is mértem nagyjából 2 keménységi fok, pH 6,7-6,8 között volt.

Több
13 éve 8 hónapja #28420 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Szia Wax

A kérdésedre senki nem tudna nyugott szívvel válaszolni. Általános esetben, ha a tetorol lejövo víz nem megy át valamilyen vegyi szennyezodésen akkor ülepités, szurés után akár alkalmas is lehet az eso vized. Ha egy kicsit vissza olvasol, akkor megtudod, hogyan kell a az adott víz élettani hatásait vizsgálni.

Oldalmegjelenítési idő: 0.860 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1228 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top