Hirdetés

Esővíz

Több
13 éve 8 hónapja #28376 Írta: wax
wax válaszolt a témára:
Kitisztítottam a csatornát, napok óta esik és mégis piszkos a víz. :S
Egy 20 literes vödör alja nem látszik, annyira zöld.
Ülepítés után lehet még ebbol, rendes akváriumvíz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #25832 Írta: Gergo
Gergo válaszolt a témára:
Ezt a választ is köszönöm :-)
A jövo héten lehet megbarkácsolom a csatornát és reménykedek, hogy jöjjön egy jó kis felhoszakadás... Érdekes, még sosem vágytam rá, hogy essen... :mrgreen:

Több
13 éve 10 hónapja #25753 Írta: Gergo
Köszönöm a segítségeteket!

Igazából bíztam benne, hogy akad akvarista, aki esetleg hasonló módon gyujt esovizet (kátrányos tetorol) vagy olyan aki részt vett ilyen házak építésében és tudja mi van ténylegesen egy ilyen szerkezeten illetve tudja milyen élettani hatása lehet a halakra.

Szerintem Levinen tanácsát fogom követni, megbarkácsolom az esoelvezetot és az elso gyujtött vizet minden oldalról megmérem... Viszont lehet nem vennék minden egyes paraméterhez külön tesztet, mivel az összességében lehet horror költség lenne. Mit érdemes mindenképen megvizsgálni? Gondoltam arra is, hogy egy mintát beadok az ANTSZ-be, kiértékelésre - lehet tudok oda ismerost szerezni - mit méressek? :rolleyes:

Több
13 éve 10 hónapja #25597 Írta: zozo
zozo válaszolt a témára:
Gergo!

Nagy eso után, amikor már csak csendesen esik, biztos jó lesz.
A családi házunk tetejérol is ilyenkor gyüjtöm, szinte kristály tiszta víz jön le.

Zozo

Több
13 éve 10 hónapja #25595 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Szia Gergo

Az ötlet számomra jónak tunik. DE az, hogy milyen anyagok jönnek le a tetorol erre szinte senki nem tudna válaszólni. Én azt javasolnám, hogy az összes mérheto paraméterét lemérném helyedbe. Ha ez megvan és eddig ok, akkor az élettani hatását tesztalanyokkal vizsgálnám. Szóval, csigát, "egyszerubb" halat raknék néhány napig, mondjuk egy vödör vízbe és a viselkedésüket figyelném. De összességében szerintem jó lehet a dolog.

Több
13 éve 10 hónapja #25593 Írta: Gergo
Sziasztok!

Régóta szeretnék esovizet használni az akváriumba, de a beszerzését nem tudtam ez idáig megoldani, mivel Dunakeszin egy 10 emeletes panelház 4. szintjén lakom. :evil: A pár héttel ezelotti esozések azonban megihlettek, és lehet sikerül megoldást találnom lakáson belül, csak nem tudom mennyire kivitelezheto az ötlet, illetve a gyujtheto víz alkalmas lesz-e akvarisztikai célokra? :rolleyes:

A lakásunk gardróbjában folyik az eso elvezeto, ami a teton összegyulo esot szállítja a csatorna felé, és mint ma kinyomoztam ez egy 15-ös pvc cso, amit akár meg is csonkolhatnék… A kérdésem csak az, hogy ezeknek a „régi” építésu házaknak a tetejérol összegyujtött víz használható-e akváriumba, vagy a halaim érdekében neki se álljak a barkácsolásnak? Ha jól tudom, ezeket még kátrányozták, ez okoz-e gondot, vagy bármi más ami egy ilyen teton található?

Segítségeteket elore is köszönöm!

Több
13 éve 10 hónapja #25259 Írta: zozo
zozo válaszolt a témára:
Az alján lehet egy kis kosz, errol öntsd le a tiszta részt. Esetleg átfiltrálhatod, utána príma vizet kapsz, használhatod.

Zozo

Több
13 éve 10 hónapja #25255 Írta: akszi
akszi válaszolt a témára:
Az erkélyünkön áll egy üres 50-es akvárium, és egy-egy eso után szépen feltöltodik (látszólag kristálytiszta) vízzel.
Végigolvastam a topikot, de nemigen tudtam belole kihámozni, hogy felhasználható-e akvarisztikai célokra a budapesti esovíz?

Több
13 éve 10 hónapja #24723 Írta: rostratus
rostratus válaszolt a témára: esovíz
Szerintem is old ki valamennyi káros anyagot a legtöbb helyen levo -bádog-csatrona, de ha folyamatos az eso, akkor eloször úgyis lemossa a szennyezodést, utána gondolom miért ne lehetne esovizet begyujteni!
A hónál könnyeb a helyzet annak nem kell csatornán áthaladnia, és ha nagy havazás van, simán össze lehet gyujteni egy nagy hordónyit ami a szobában szépen fel is olvad. Szerintem aktív szénnel, és különbözo filterekkel az esovizet és a hólevet is meg lehet szurni.
És jóval olcsóbb ,mint egy ozmo készülék ,ami ráadásul pazarolja is a vizet.

Több
13 éve 10 hónapja #24709 Írta: kispesti99
kispesti99 válaszolt a témára:
Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy a bádog felületkezelt (cinkel, ónnal vagy ólommal vagy ezek ötvözetével) vaslemez.
Az aluminiumot sima pákával nem lehetne forrasztani (csak ultrahangos forr.pákával) a gyors oxidáció miatt.

Üdv. Kispesti

Több
13 éve 11 hónapja #24689 Írta: zozo
zozo válaszolt a témára:
De igen, old ki belole valamennyit, de ez csak akkor jelentos, ha megáll benne a víz. Nekem is alumíníum a csatorna, és most is épp csak szünetet tartok, különben kannákkal rohangálok az udvaron.
A szomszédok meg halálra röhögik magukat. :D

Zozo

Több
13 éve 11 hónapja #24688 Írta: cichla
cichla válaszolt a témára:
A csatornák általában vas vagy aluminium, nem oldja ki a lágy esoviz a csatornából bizonyos fémeket?

Több
13 éve 11 hónapja #22402 Írta: No2
No2 válaszolt a témára:
Bocsi elfeejtettem v.mit!

A szurocso elott kell lennie egy gyujtoedénynek, hiszen elég lassú folyamat ez a szurés. Az sem jó benne, hogy viszonyg surun kell cserélni a szurocsövet. elég költséges, de a szurés teljesn tisztává teszi!!

Több
13 éve 11 hónapja #22051 Írta: No2
No2 válaszolt a témára: Tisztítás
Ezt egy "szurocsovel" meg lehet oldani:
2,Kb tíz cm s darabot kell levágni egy vékonyabb, PVC csobol. Az egyik végére kell tenni egy filteres teának a kivágott darabját, úgy, hogy kb1 cm re lelógjon,mindenhol. Arra kerül a másik cso. Ez után körbekötözzük szigetelo szalaggal az egyik felét ki lehet tölteni valamien szuro anyaggal(pl. bioszurobe való szuroanyagokkal) ez után a tetejére még egy teafilter, és még egy PVC.
A leírtak alapján lehet még toldozgatni kedv szerint!

Ha valakinek túl bonyolult, az írjon e-mailt, és válaszba küldök képeket.

Több
13 éve 11 hónapja #22199 Írta: Kiri
Kiri válaszolt a témára:
Hát igen, ez volt a másik gondolatom, hogy a gyujtohordóból még leszívom egy másikba, amit már be is tudok vinni felhasználásra. Mert azért egy 200as hordót csak nem cipelget az ember.

Köszi szépen a segítséget. Kiri

Több
13 éve 11 hónapja #22474 Írta: ehran
ehran válaszolt a témára:
Nálam is hasonló módon müködik, két hordó van egymás mellett, és egy rövid slagdarabbal vezetem át a vizet. A csatornából az 1. hordóba folyik a víz, onnan a slaggal megy át a 2.-ba - a slagot egyszer kellett megszívni, azóta müködik a fizika :-) - és én a 2.-ból veszem a vizet az akváriumhoz. Ezzel a módszerrel több mint két éve müködik nálam a rendszer, eddig - lekopogom - gond nélkül.

Több
13 éve 11 hónapja #22638 Írta: kasimatyi
kasimatyi válaszolt a témára:
Én az ülepíto módszert alkalmazom. A tetorol leömlo víz eloször vödörbe kerül, ahol túlfolyón keresztül távozik egy másik vödörbe, és a durva szennyezodések az aljára ülepednek, még akkor is, ha nagyon zuhog. Minél több vödröt használsz, annál tisztább lesz a vized, csak arra ügyelj, hogy a túlfolyók ne duguljanak el. Végül a hordóba egész tiszta esovíz kerül. Nálam a tartály szájára egy textildarab is rá van húzva, azon keresztül folyik bele a víz, de szerintem már az se lenne szükséges.

Több
13 éve 11 hónapja #7641 Írta: Kiri
Kiri válaszolt a témára:
Sziasztok!
Én is szeretnék esovizet gyujteni az alakulóban lévo dél-amerikai sügeres akimba. Visszaolvasva láttam, hogy azt is ajánlotta valaki, hogy a hordóba jutás elott érdemes megszurni a vizet. Én is erre gondoltam, csak nem igazán van öteletem a megvalósításra. Esetleg aki már csinált ilyet, tudna segíteni? Vagy nem érdemes megszurni, csak egy kicsit várni, amíg tisztul a teto, aztán megnyitni a csapot?
Üdv

Több
14 éve 1 hónapja #22791 Írta: Kuli
Kuli válaszolt a témára:
Aha Kössz :D

Több
14 éve 1 hónapja #22448 Írta: ehran
ehran válaszolt a témára:
Ezt így valóban nehéz összeszedni, elég sok van, nagyon nagyon általános (és nem is egészen pontos) az a felosztás, hogy a Dél-Amerikás halak lágyvizesek, az Afrikások meg a keményvizet szeretik, de mondjuk kiindulásnak jó lehet. Diszkosz pl. egyételmüen lágyvizes, L-es harcsák, coryk, pontylazacok is többnyire, de a legegyszerübb, ha a tartani kívánt halaknak egyenként utánanézel, hamar kiderül netröl vagy könyvekböl, melyik milyen vizet kedvel.

Oldalmegjelenítési idő: 0.877 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 763 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top