Hirdetés

Esővíz

Több
14 éve 1 hónapja #22388 Írta: Kuli
Kuli válaszolt a témára:
És kb meik halak lágyviziek :S ?Hát igen aki nem tud vagy nem akar tudni az kérdez,NEM? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #22224 Írta: pegazus78
pegazus78 válaszolt a témára:
Azért csínján kell bánni az esovízzel, hajdanán megbetegedtek a halaim tole. Azóta felforralom, és ha kihült ,mehet az akiba, nagyon bírják a halak!

Több
14 éve 1 hónapja #22193 Írta: ehran
ehran válaszolt a témára:
Igen, lágyvíz. Azt nem hiszem, hogy pontos és általános paramétereket lehetne rá mondani, de tuti lágy. A másik kérdésre még egyszerübb válaszolni - a lágy vizet kedvelö halaknál. :-)
Azt mondjuk nem tudom, hogy diszkosznál használják-e (szerintem igen), vagy csupán ozmóval, esetleg ioncserélt vízzel játszanak, de a többi lágyvizes halnál lehet. Én speciel L-es harcsákat, corykat, torokat tartok esövízben.

Több
14 éve 1 hónapja #22202 Írta: Kuli
Kuli válaszolt a témára:
Hali!
Azt szeretném megkérdezni hogy az esovíz az lágy víz?És milyen halaknál lehet alkalmazni?

Több
14 éve 2 hónapja #21305 Írta: mityku
mityku válaszolt a témára:
Ebben a két napos zuhéban gondolom mindenki teli gyujtötte magát esovízzel! :D
Megfelelo eszközök hiányában én csak olyan 25-30 litenyit tudtam csak összeszedni! :S

Több
14 éve 3 hónapja #20371 Írta: rambo
rambo válaszolt a témára:

gyandi wrote: a legjobb lenne a betonciszterna
Üdv, Andi

Errol jutott eszembe, hogy ismerek olyat aki csinált direkte egy ilyet, persze nagyobb méretekben. Gyujti az esovizet s errol fürdik, tisztálkodik a család.

Több
14 éve 3 hónapja #20328 Írta: gyandi
gyandi válaszolt a témára:
sziasztok!

Szerintem ha nem nagy mennyiségu vizet akarsz tárolni ideiglenesen (néhány hétig) és nem gyujteni akarod a tetorol, akkor elég ha 10 l-es muanyag kannákban tárolod huvös, napfénytol védett helyen.
A levegoztetés semmiképpen nem jó, a növény belerakása meg foleg nem, mert szépen nekiáll ott bomlani, vagy beindul az algásodás.
Ha meg gyujteni akarod, akkor a legjobb lenne a betonciszterna, ha ennek nincs hely akkor muanyag tartály. Az esovizet még a tartályba vezetés elott kell szurni lehetoleg.
Nekem legalábbis a fent leírtak a tapasztalataim.

Üdv, Andi

Több
14 éve 3 hónapja #19397 Írta: rambo
rambo válaszolt a témára:

Ramiram wrote: Sziasztok már elkezdtem gyönyöru J-vel boltolgatni esovíz ügyben, a héten vennék hordót de mielott ezt megtenném kérdezem a t. topic lakókat, hogy: - miben áll el a legtovább az esovíz (jó a muanyag hordó?), - hogyan lehet a legtovább frissen eltartani a vizet (levegoztetéssel, tegyek bele néhény növényt stb.....) válaszokat elore is köszi

Szerintem mindenképpen muanyag legyen (esetleg üvegkád ;) ). Elvileg desztillált vízrol van szó, így elvileg nem romlik az állapota.
Én valszeg lefedném valamivel és sötétbe raknám had álljon.

Több
14 éve 3 hónapja #19319 Írta: Ramiram
Ramiram válaszolt a témára:
Sziasztok már elkezdtem gyönyöru J-vel boltolgatni esovíz ügyben, a héten vennék hordót de mielott ezt megtenném kérdezem a t. topic lakókat, hogy: - miben áll el a legtovább az esovíz (jó a muanyag hordó?), - hogyan lehet a legtovább frissen eltartani a vizet (levegoztetéssel, tegyek bele néhény növényt stb.....) válaszokat elore is köszi

Több
14 éve 3 hónapja #19309 Írta: ehran
Én a XI.-kerben, a Sas-hegy tövében éldegélek, és azt leszámítva, hogy legalább 1-2 hetet áll a víz a felhasználás elött, nem faksznizok vele semmit. Mondjuk érdemes várni egy fél órát, hadd mossa le a víz a tetöt, és csak utána kezdeni meg a gyüjtést.

Több
14 éve 3 hónapja #19297 Írta: moiret
moiret válaszolt a témára:
tényleg, akkor a pesti esovíz sem veszélyes? szívesen gyujtenék én is a halcskáknak, pláne hogy most úgyis napokig zuhé van :angry:
de félek a városi esovíz "méregtartalmától". gondolom van ilyen... ha igen, hogyan fertotlenítsem (lehetoleg vegyszer nélkül)?

Több
14 éve 4 hónapja #17751 Írta: moderator
moderator válaszolt a témára:
Köszönöm a választ, ma hatalmas zuhé volt itt. A következot lehet, hogy kipróbálom. Természetesen elobb kicsiben. Talán itt sem koszosabb mint Pesten. :-)

Több
14 éve 4 hónapja #17707 Írta: allgaier
allgaier válaszolt a témára:
Hallottam, hogy a cseréptetorol lefolyó esovíz megfelelo a halaknak (kissé aggódom a fém esocsatorna miatt), ellenben a palatetorol gyujtött mérgezo.
Ez így lehet?

Több
14 éve 4 hónapja #17706 Írta: ehran
Erre tudományos választ nem tudnék adni, de én tavaly tavasszal is gyüjtöttem esövizet, és azt használtam cserére, nem lett bajuk töle a halaimnak, most is várom már az esöt, mert elfogytak a tartalékaim. Az elsö esöt még lehet, hogy nem fogom gyüjteni, hadd mossa le a téli dzsuvát, majd a következöt. Az élö víznek, élö kajának mindig megvan a maga kockázata, de kockázat nélkül nincs nyereség. :-) De egyébként nem tudom, felétek milyen az esövíz, mennyire szennyezett, egy györit kéne megkérdezned (hála Istennek van belölük pár az oldalon :-) ).

Több
14 éve 4 hónapja #17678 Írta: moderator
moderator válaszolt a témára:
Elnézést csak 1 kérdés az esovizzel kapcsolatban. Nem lehet, hogy a sokat emlegetett savasesok és vegyianyagok a légkörben még tavasszal is veszélyesek lehetnek a halainkra? :(

Több
14 éve 5 hónapja #16840 Írta: Hedi
Hedi válaszolt a témára:
Nos én olvasztottam havat. Több napig hagytam benne a szurot de csak annyit értem el, hogy nem átláthatatlanul homályos... De retenet sárga!! Viszont 1 esoig meg várhatok... Szóval szerintetek forralt csapvizet használjak? Nagyon nem teccik ez az enyhén büdös sárga víz...
Arra gondoltam, hogy ezt kiöntöm és forralok csapvizet. Mikor hult /nem hult le teljesen olyan 26 °C körülire gondolokl/ akkor beöntöm az akiba és beleteszem a szuroszivattyúmat meg a futomet, hogy valamennyire beálljon. 3-4 nap után majd a növényeket is beleteszem... Így eltelik 1-2 hét akkor majd veszek bele még néhány to növényt + halakat!!!

Több
14 éve 5 hónapja #16383 Írta: zozo
zozo válaszolt a témára:
Igen! Van amelyiket kifejezetten azzal kell locsolni. :D

Zozo

Több
14 éve 5 hónapja #16355 Írta: vorostraktor
vorostraktor válaszolt a témára:
Én az imént bányásztam az esovizes hordoból 30 liter hólét, mivel pusztulnak a növényeim és a halas szerint itt Cinkotán olyan kemény a viz , hogy a növények nem tudnak tápanyagot felvenni. megmértem a hólé talán hatos de jelenlegi akvárium viz több mint hetesnak néz ki.

Több
15 éve 9 hónapja #1992 Írta: kuf
kuf válaszolt a témára:
Szép_J jóvoltából mostmár nekem is van esovizem, és Törpös jóvoltából hordóm is. :mrgreen: Mostanra a szemközt lakó méhészt is kifosztottam hordóilag, neki sajnos csak kisebb volt. :evil:
Az esovizet lehetoség szerint néhány hétig pihentetem a pincében és transzfúziós szereléken keresztül engedem be az akváriumba, ezen van egy finom szuro. (Tudok adni akinek kell)
Dél-amerikai törpesügérekhez használom.
Szintén csak nagy zuhéban, jó félóra után gyujtöm az esovizet, de még így is, mikor kiürül egy hordó, látszik az alján összegyult fekete valami
Havat is próbáltam tavaly, de annak az alján sokkal több a kosz, annak ellenére, hogy a város szélén lakunk

Több
15 éve 9 hónapja #1961 Írta: labeo_75
labeo_75 válaszolt a témára:
Ha befagy és léket vágsz rá akjkor fel tudod használni, csak arra figyelj, hogy nehogy nagyon lehutsd az akit.
A szerintem nem jó, mert mire megfelelo mennyiségu hó leesik az hosszú ido és azalatt sok szennyezodéssel keveredik.
De ha neked valahonnan a magas hegyekbol hozzák a havat az más. :-)

Oldalmegjelenítési idő: 0.878 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 854 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top