Hirdetés

Esővíz

Több
11 éve 5 hónapja #78502 Írta: Kocka
Kocka válaszolt a témára: Re: ciszterna?

thlacko wrote: Hi!

Én Pécsen lakom és itt 23-26-os a vízkeménység! :(
A halaim páncélosharcsák, neon, anci és 2 rami lesz! Holnap megyek értük. :-)
Otthon szüleim falun laknak, és a szolobe van egy beton ciszterna a föld alatt, amibe az esovizet/hólevet gyujtik öntözés céljából! Ez kb. 2000l-es, és szemre kristálytiszta. De biztos van a víznek olyan része, ami már hónapok óta áll a ciszternában. Ettol nyugodtan használhatom az akiba?
A másik, hogy ha ezt a pécsi vizet forralom, szabályosan kiválik belole a vízko, és elég csúnyán néz ki... Eddig nem forraltam a vizet emiatt, ezután tegyem, és mehet az akiba ez is? Mennyit veszít a víz a keménységébol forralás hatására?

Köszi és üdv!

Szia!

Mielott forralnál szerintem menj el a pécsi távhohöz. Ott mint minden távhonél több ezer m3 desztillált vizet állítanak elo naponta. Érdeklodj utána hogy kaphatsz e belole, esetlegesen ingyen vagy pénzért. Utána mérlegelj ha csapvizet forralsz akkor fizeted a vizet meg a forralás költségét, így meg esetlegesen néhány kanna árán tuti vízhez jutsz. Én a komlói eromubol viszem a desztvizet a diszkoszoknak és tökéletes. Szerintem egy kérdezést megér a dolog

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #78493 Írta: Atlius
Atlius válaszolt a témára:
Nagyon köszi az infót!

Akkor veszek ioncserélt vizet. Legalább ezekben az esomentes hetekben is lesz lágy vizem. :wink:

Több
11 éve 5 hónapja #78445 Írta: jojo
jojo válaszolt a témára:
Hali!

Hát sztem az étolajost nem lehet tökéletesen kimosni, de ha ugyan olyat akarsz, akkor nagyobb szupermarkettekben, ilyen flakonban is találsz ioncserélt vizet (ezt az akiba is elhasználhatod) és késobb jó lesz tárolóna., De ioncserélt van 5 lit-es muanyag kannába is, ennek vizét is felhasznáhatod szintén az akiba, aztán késobb szintén használhatod tárolásra.

(én az olajost nem tudtam semmivel olyan tisztára mosni, hogy ne érzodött volna a szaga)

Több
11 éve 5 hónapja #78422 Írta: Atlius
Atlius válaszolt a témára:
Szerintetek esovizet tárolhatnék olyan módon, hogy a vénusz 5l-es flakont forró vízzel kimosom, ebbe a szurt, tiszta esovíz, és ezt be lezárva egy sötét helyre?
Nem szívesen vennék erre a célra kannákat. Mondjuk a húzós része az olaj teljes eltávolítása. Nagyon problémás, ha nem sikerül 100%-osra? Vagy esetleg tud e valaki erre jó módszert?

Több
11 éve 6 hónapja #76575 Írta: adam24
adam24 válaszolt a témára:
Esovizet én is használnám de Budapesten a belvárosban lakom ugyan van udvar és megtudnám oldani de van egy olyan félelem hogy ezt vizet nem merném használni mig mondjuk ha vidéken laknék akkor nem dilemáznék rajta ennyit..

Több
11 éve 6 hónapja #76528 Írta: thlacko
thlacko válaszolt a témára: ciszterna?
Hi!

Én Pécsen lakom és itt 23-26-os a vízkeménység! :(
A halaim páncélosharcsák, neon, anci és 2 rami lesz! Holnap megyek értük. :-)
Otthon szüleim falun laknak, és a szolobe van egy beton ciszterna a föld alatt, amibe az esovizet/hólevet gyujtik öntözés céljából! Ez kb. 2000l-es, és szemre kristálytiszta. De biztos van a víznek olyan része, ami már hónapok óta áll a ciszternában. Ettol nyugodtan használhatom az akiba?
A másik, hogy ha ezt a pécsi vizet forralom, szabályosan kiválik belole a vízko, és elég csúnyán néz ki... Eddig nem forraltam a vizet emiatt, ezután tegyem, és mehet az akiba ez is? Mennyit veszít a víz a keménységébol forralás hatására?

Köszi és üdv!

Több
11 éve 8 hónapja #70549 Írta: binszi
binszi válaszolt a témára:
A halak fajtája is meghatározza,hogy csap,éso,ioncserélt,osmovíz menjen bele,a desztillált vizet szerintem nem használják,a fenti 4-bol a legtisztább az osmo,ha a halaid nem kényesek a pH,gh-értékekre és a csapvized nem extrém kemény ill.pH eltérés,akkor lehet használni,sok beakvarizált hal elvan benne,viszont pld.diszkoszhal tartásakor lágyabb víz,célszerubb.

Több
11 éve 8 hónapja #70531 Írta: subwoffer
subwoffer válaszolt a témára:
Hali

Mivel lehet felöteni az akit? Valahol azt írják, hogy fel eso vagy desztilált viz és a másik fele csapvíz.
Mit ajánlatok?

Több
11 éve 8 hónapja #70001 Írta: binszi
Dokibacsi!

A desztillált víz valóban az jelenti,nincs benne csak H2O,ideális esetben,mert lepárlással állítják elo,az ioncs.=ioncserélo mugyantán engedik át a vizet,amely 1 ido után telítodik,és romlik a hatásfoka a 2 fajta között van az Osmovíz,hogy melyika jobb ???...nem tudom,de az biztos az ésovíz a legolcsóbb,most sokat lehet gyujteni,tehát hajrá.

Üdv:binszi

Több
11 éve 8 hónapja #69422 Írta: binszi
Dokibacsi!

Te tényleg
deszt.vizet használsz gyógyszertárból,az tényleg több mint 100Ft/l?

Mert ugye tudod ami a bev.központokba van az csak ioncserélt.

AZ esovizet én is csak pár percig hagyom állni.

Üdv:binszi

Több
11 éve 8 hónapja #69341 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Muanyag hordóban. A szín mindegy, de talán a sötétebb (az algásodás miatt) jobb lehet.

Több
11 éve 8 hónapja #69337 Írta: pumper
pumper válaszolt a témára:
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy az összegyujtött esovizet miben célszeru tárolni hosszabb távon (néhány hétig, vagy akár egy hónapig). Olvastam valahol, hogy kizárólag zöld üvegedényzetben kellene. Ha ez igaz, akkor elég költséges, mert egy megfelelo kapacitású ilyen edény nagyon drága.

Több
11 éve 8 hónapja #69323 Írta: Sirandrish
Sirandrish válaszolt a témára:

Crayfish wrote: Ez attól függ, hogy neked milyenek az esovíz begyujtési lehetoségeid. Milyen helyrol, milyen tisztán tudod begyujteni?

Hu hát nem pocsojából persze,,hát mittomén én kb ugy gondoltam hogy valami nagybb üveget vagy vedret kirakok magamnak arra teszek valami tiszta anyagot..mondjuk függönyt...kb 3szor összehajtom hogy a lyukak fedjék egymást(szürésnek szvsz megteszi) és ennyi...várom hogy megteljen.:-)

Több
11 éve 8 hónapja #69318 Írta: Crayfish
Crayfish válaszolt a témára:
Ez attól függ, hogy neked milyenek az esovíz begyujtési lehetoségeid. Milyen helyrol, milyen tisztán tudod begyujteni?

Több
11 éve 8 hónapja #69314 Írta: Sirandrish
Sirandrish válaszolt a témára: vs
az esovíz vagy a desztvíz a jobb?
épp esik tehát ha lehet gyors választ kérnék:)

Több
11 éve 10 hónapja #65243 Írta: nigro
nigro válaszolt a témára: Re: Esovíz kezelése.

Krike001 wrote: Végigolvastam, de valószínu vak vagyok, vagy nem véletlenül jártam 16 évig a 8 áltiba, de nem láttam hogy esetlegesn hogy tuti biztosra menjek ne kezeljem-e a tetorol leszedett esovizet valahogy? Például kis só, kis serra, kis ez-az? 5let?

Ha nagyon kezelni akarnám, akkor egy aktívszenes szurést csinálnék...

Több
11 éve 10 hónapja #65238 Írta: Krike001
Krike001 válaszolt a témára: Esovíz kezelése.
Végigolvastam, de valószínu vak vagyok, vagy nem véletlenül jártam 16 évig a 8 áltiba, de nem láttam hogy esetlegesn hogy tuti biztosra menjek ne kezeljem-e a tetorol leszedett esovizet valahogy? Például kis só, kis serra, kis ez-az? 5let?

Több
12 éve 2 hete #61132 Írta: Otaszan
Otaszan válaszolt a témára:
Én a garázs tetejérol gyujtöm a vizet, ami úgy 20 éve épült.
A cserepek földdel/mohával borítottak részben. Van egy nagy diófa mellette, amirol rápotyognak a levelek. Egy hordóban tárolom a vizet, rajta 4-5 réteg föggüny és 3 réteg rabicháló. El van takarva, túlfolyási lehetoség biztosítva.

Van, hogy 3-4 hétig nem esik az eso, de ekkor sem poshad be a víz(most a nagy melegben sem volt gond), mert felül levegozik a hordó. Fény nem éri a vizet, tehát nem algás.
Néha van benne szúnyoglárva és a felso néhány centis rétegben pár szúnyog is. :evil:

A koszt tökéletesen megszuri a függöny/rabicháló kombináció. A nagyon apró szennyezodéseket pedig vízcserékor szuröm le(plusz 3 mozdulat).

Annak idején foként a poshadástól és a teton lévo kosztól, diófa levéltol tartottam.
Az ido bebizonyította, hogy semmi okom sem volt.
A halak ikráznak rendszeresen. :-)

Több
12 éve 1 hónapja #60346 Írta: zmrzlna23
zmrzlna23 válaszolt a témára:
nigro:

Én nehézfémek, szerves anyagok koolajszármazékok, mesterségesen eloállított anyagok) kioldódsától tartok. Az ilyesmit leginkább az ÁNTSZ vizsgálja, és nem egy akvarisika kérésére.

Tehát a kérdésem az, hogy Ti jellemzoen használtok-e ilyen múdon összegyujtött esovizet, vagy sem.

Üdv,
Z.

Több
12 éve 1 hónapja #60239 Írta: remike
remike válaszolt a témára:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az eddig müa hordóban tárolt esovizem eléggé bezöldült ( gondolom alga ), és hogy ezt felhasználhatom-e továbbra is így ahogy van? Esetleg forraljem fel és akkor az alga elpusztul?
Köszönöm a segítséget!

Üdv, Remike

Oldalmegjelenítési idő: 0.872 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1086 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top