Hirdetés

Esővíz

Több
12 éve 1 hónapja #60238 Írta: nigro
nigro válaszolt a témára:
zmrzlna23

Mindenképp vegyél vízteszteket és mérd meg! (PH, KH, GH, NO2 NO3) Látatlanban senki nem meri neked állítani hogy jó lesz. Elvileg jó :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #60231 Írta: zmrzlna23
zmrzlna23 válaszolt a témára: Esovíz nehézfém-tartalma
Sziasztok,

némileg savanyítani szeretném a vizet. A budai víz roppant kemény, ezért elotte lágyítani kellene. Forralással, sokan írják, ez keimértékben lehetséges.
Gondoltam az esovízre. A teton bitumenesnek látszó szigetelés van, a csatorna szokásos bádog.
Garnélás akváriumról van szó, ezek a jószágok a halaknál jóval érzékenyebbek a kemikáliákra, foleg a nehézfémekre, mint a halak.

Mi a véleményetek, alkalmas lehet-e az akváriumi felhasználásra, feltételezve, hogy egy ideje tartó eso után kezdem összegyujteni?

Több
12 éve 2 hónapja #58125 Írta: KoPe
KoPe válaszolt a témára:
nincs sajnos tesztem,de lassan ráveszem magam,h vegyek,mert már tényleg érdekelnek az ilyen dolgok...a laborból kellett volna csórni, csak az kicsit feltuno lett volna...

Több
12 éve 2 hónapja #58102 Írta: gasparfe
gasparfe válaszolt a témára:
Hát az az igazság hogy én sem mértem a nitrátszintjét a forrásvizeknek, de szerintem nem lehet abban nitrát. Akkor lehetne benne ha mondjuk valamilyen mutrágyázott talaj alól jönne össze a víz a vízgyujto területére, de gondolom nem a tehenészet mellett szeded a vizet. Egy erdei forrás vizében kizárt hogy legyen nitrát, de ha van egy nitrátteszted, mérd meg és akkor írd is be a forrásvizek fórumba aminek átküldtem a címét pár napja hogy hol és mit mértél hogy mások is lássák.

Több
12 éve 2 hónapja #58096 Írta: KoPe
KoPe válaszolt a témára: forrásvíz
Csak annyit tennék hozzá, hogy én a Mátra mellett lakom, itt elég sok forrás van, és ahonnan én hozom a vizet, ott a forrásvíz 3-4nk-s. Sosem mértem még,hogy mennyi nitrit/nitrát van benne, de a halaim(törpesügerek) simán ikráznak benne...igaz,elotte kiforraltam,mielott felhasználtam..

Több
12 éve 2 hónapja #57992 Írta: paleszka
paleszka válaszolt a témára:

StoneAge wrote:
Az emberek számára a nagyon sok ásványi anyagot tartalmazó víz egyáltalán nem egészséges, csak az ásványvizet gyártók ezt a marhaságot állítják marketing célból, az ÁNTSZ-nek nevezett "fosztóképzo" meg asszisztál hozzá.
Mielott bármit csinálsz a forrásvízzel, mérd meg, hogy mennyi nitrát van benne. Jó eséllyel annyi, hogy az már a halaknak méreg.

Üdv,
StoneAge

Értem, csak egy tip volt. Akkor marad az esovízgyujtés. :rolleyes:

Több
12 éve 2 hónapja #57960 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt a témára:

paleszka wrote: Sziasztok. Új vagyok még minden téren, és azt szeretném kérdezni, hogy természetes forrásvíz jó lehet-e az akváriumba? Ugyan elég sok oldott anyag van benne, viszont az emberek számára nagyon egészséges, vajon halakhoz és növényekhez jó lehet?

Az emberek számára a nagyon sok ásványi anyagot tartalmazó víz egyáltalán nem egészséges, csak az ásványvizet gyártók ezt a marhaságot állítják marketing célból, az ÁNTSZ-nek nevezett "fosztóképzo" meg asszisztál hozzá.
Mielott bármit csinálsz a forrásvízzel, mérd meg, hogy mennyi nitrát van benne. Jó eséllyel annyi, hogy az már a halaknak méreg.

Üdv,
StoneAge

Több
12 éve 2 hónapja #57948 Írta: gasparfe

paleszka wrote: Nézd meg itt a fórumon a forrásvizek minoségével kapcsolatos hozzászólásokat:
http://www.akvarista.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=294

Több
12 éve 2 hónapja #57943 Írta: paleszka
paleszka válaszolt a témára:
Sziasztok. Új vagyok még minden téren, és azt szeretném kérdezni, hogy természetes forrásvíz jó lehet-e az akváriumba? Ugyan elég sok oldott anyag van benne, viszont az emberek számára nagyon egészséges, vajon halakhoz és növényekhez jó lehet?

Több
12 éve 3 hónapja #57234 Írta: Pibacsi
Pibacsi válaszolt a témára:
Ha nem poshadt öntsd bele és kész. Nem kellenek a löttyök. Esetleg ha nagyon van idod meg lelkesedésed mozgasd meg, szelloztesd át egy motoros szurovel.

P.

Több
12 éve 3 hónapja #57229 Írta: Tomocso
Tomocso válaszolt a témára:
Sziasztok!!!

Nálunk a telken van egy nagy muanyag tartály,
amibe folyamatosan gyüjtjük az esovizet!!!
Szerintetek jó lehet ez a viz az akváriumba?? Van hogy heteket hónapokat áll benne a víz.
Ha igen mit kell vele csinálnom hogy beleönthessem az akviba??
Kell-e bele pl.Sera Aquatan,Nitrivec és a szurését hogyan a legpraktikusabb megoldani??

köszi
Tomi

Több
12 éve 3 hónapja #56961 Írta: kovi
kovi válaszolt a témára: tegnap gyüjtöttem
Sziasztok!
Tegnap este összegyult kb 600 liter esovíz.
ph 6-6,5 körül
összkeménység 3-4
karbonát keménység 2-3
Ha valakit érdekel küldjön PÜ-t
kovi

Több
12 éve 5 hónapja #53552 Írta: gasparfe
Valóban nem volt még semmi problémám az esovízzel, mint mondtam ha sárgás (mint a bor), akkor valószínu az elozoleg már vázolt problémák állhatnak fenn. A magas pH (:o viszont megintcsak nem jó minden akváriumba, ez már a 'több mint elég' kategória. Pl. nálam 6.5 pH -t kedvelo halak vannak, és az összkeménységet 8 nK -ra, a változó keménységet pedig 6 nK-ra tudtam beállítani csapvízzel. Tudván hogy minél nagyobb a változó (karbonát) keménység annál jobb, ez így tökéletes. Az esovíz annyival is jobb, hogy frissen gyujtve a halak szó szerint úsznak a boldogságban, mert valóban friss, oxigéndús vizet kapnak, ahogy azt a természetes környezetükben is szokták. A kannában vásárolt víz viszont nem mondható frissnek. Még a csapvíz sem mondható annak. Én mindenképp az esovizet szorgalmazom, a halak közérzetén ez javít a legtöbbet, de mint már mondtam, figyelembevéve a lent leírtakat, mert az nagyon fontos! Az esovíz ha nem megfeleloen van begyujtve, többet árthat mint használ!

Több
12 éve 5 hónapja #53542 Írta: vadcitrom
vadcitrom válaszolt a témára:
Sziasztok!
Én az esovizet a párásítóba használom, mert olyan mintha fehér bor lenne a palackban. Nem merem beletenni, pedig mértem szinte 0-s GH. Az aki deszt. vizet rakok felesben a csapvízzel. Így lesz 14nk Gh, a kh 6nk , a ph viszont 8!!

Több
12 éve 5 hónapja #53411 Írta: gasparfe
Nálam még nem fordult elo hogy sárgás lett volna. Nem tudom mi kerülhetett bele ami sárgára színezte. Nem lehet hogy mégiscsak belemosott valamit az eso a tetorol? Nem laksz nagyvárosban ahol a sok szmog miatt nem lesz túl jó az összegyujtött esovíz. Mindenfélét bemos a légkörbol. Esovizet gyujteni csak szmogmentes környékrol szabad, a legjobb messze a várostól, vagy legalábbis a nagy forgalomtól. Az ereszcsatornát meg át kell nézni, mert lehet hogy olyan van benne amit nem 2 órán át, hanem akár napokon át old a víz. Sose tudni mi kerülhet bele. Legyen tiszta.

Több
12 éve 5 hónapja #53406 Írta: Toblerone
Toblerone válaszolt a témára: .
most gyujtöttem kb. 100liter friss esovizet, feltöltöttem vele az üres akvit. Enyhén sárgás színe van a víznek, pedig 2órával a nagy esozés kezdete után gyujtöttem, hogy ne mossa bele a tetorol a trutyit. A víz amúgy tiszta, nincsen benne látható kosz, csak néhány szemcse az alján. Az lenne a kérdésem, hogy ez a sárgás szín eltunik, vagy marad ilyen?

Több
13 éve 4 hete #41230 Írta: gasparfe
Én nem forralom sohasem és nincs vele semmi baj, kristálytiszta a víz. Persze van hogy beleöntöm és olyan mint a tej, de 24 órán belül eltunik, és a halaknak sincs semmi bajuk tole. A zavaros víz valószínu a portól van, nem a baktériumoktól. Ha beüntés elott várok vele, a por összegyulik az edény alján.

Több
13 éve 4 hete #41210 Írta: Gigi
Gigi válaszolt a témára:
Hát nem tudom..... :rolleyes: mindennek van elonye és hátránya...Szerinted a forralás többet árt mint használ?

Több
13 éve 4 hete #41208 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:

Gigi wrote: Hát igen,,,de én biztosra megyek,mert nem mondható el a légkörünkrol,hogy szennyezés mentes.Ez igaz. Kérdés, hogy milyen szennyezésrol beszélünk. Mikrobák ellen hatásos a forralás, de por, füst, káros gázok esetében már nem. Sot. Utóbbiaknál az elpárologtatott mennyiség miatt, a visszamaradt részben relatíve több lesz a nem kívánt részecskék aránya.

Több
13 éve 4 hete #41206 Írta: Gigi
Gigi válaszolt a témára:
Hát igen,,,de én biztosra megyek,mert nem mondható el a légkörünkrol,hogy szennyezés mentes.Nagyon kezdo vagyok még,de én a vizeket mindig felforralom,mert voolt már,hogy zat mondtam,hogy az esovíz biztosan rendeben van,és csak kapkodtam magam,mert tönkretette a vizminoségét,azóta mindig felforralom és nincs vele semmi baj.

Oldalmegjelenítési idő: 0.949 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 612 vendég és 2 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top