Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
6 éve 8 hónapja #187090 Írta: fuhur
fuhur válaszolt a témára:
Sziasztok! A legutóbbi vízcsere után a vízem pálos lett. Mondjuk volt növényritkítás meg később némi peca is, szóval fel lett kavarva rendesen, de alapjábann semmi nemváltozott az akváriumban. A víz azelőtt kristály tiszta volt, most meg nem akar kitisztulni. 54 l 10 nagy és kb 40-50 kölyök endler van benne. A kicsik mind 1 cm, de inkább 6mm alattiak. Ja és kivettem belőle alatt, szóval koráábban még több volt. Ez eheim 2007 es belső szűrő van benne, indítás (Augusztus) óta ugyanazzal a szivaccsal, és az alján van egy pár kis méreű kerámia gyürű is. Lehet, hogy szivacsot kelene cserélnem? Csináltam egy köztes vízcserét ellenőriztem a szűrőt, de nem látok semmi bajt. Ötletek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #189071 Írta: Pecas69
Pecas69 válaszolt a témára:
Misi, azon kívül, hogy csatlakozok Bazsa fenntartásaihoz, hadd kérjek annyit tőled, hogy írd le pontosan, minden részletre kitérve az akvárium indításánál megtett lépéseket, a halakat meg ideiglenesen tedd át egy beállt, hónapok, évek óta működő akksiba, ahonnan majd ha az idejük eljön vissza tudod rakni ebbe a balul sikerültbe.Csak bizakodni tudok, hogy még időben...

Több
6 éve 8 hónapja #190004 Írta: Cs.Misi
Cs.Misi válaszolt a témára:
Nem tudom. Egyenlőre cseréltem 40%-ot. Szaga nincs a víznek, a halak teljesen rendbe vannak. Ha délután is ilyen lesz, lehet felteszem őket a nagyba. De a fönti halak teljesen más vérvonalból valók....

Több
6 éve 8 hónapja #190003 Írta: bazsa007
bazsa007 válaszolt a témára:
ezzel az istával eltérő tapasztalataim vannak, de ha nem öblítetted ki... akkor lehetséges hogy beopálosodik.

Több
6 éve 8 hónapja #190002 Írta: Cs.Misi
Cs.Misi válaszolt a témára:
http://www.aquadepo.hu/product_info.php/ista-quartzite-glass-liter-p-3736 Ezt tettem bele. Igaz, nem öblítettem ki, lehet az a ludas? Az aksiba nincs semmi, csak kúp. RO-val töltöttem fel, vagyis állítottam be 2.5 nk-ra. 3 ilyen aksim is van, a másik kettő tiszta is, mivel csak ebbe tettem kerámiát. Van egy 900 literes is, ott is vannak diszkoszok.... Most mint a szűrőközeg miatt kérdezem, hogy lehetséges e? Hogy lehetne kideríteni miért zavaros a víz? Pl van normális mikroszkópom is....

Több
6 éve 8 hónapja #190001 Írta: bazsa007
bazsa007 válaszolt a témára:
őőő had kérdezzek mielőtt vádaskodok... tudsz valamit a diszkoszokról?3 napja feltöltött akváriumba betetted a diszkoszt... és opálos a víz is és egy kis szivacsszűrőd van ami mellé most tettél be egy másikat amibe kerámiagyűrű van?jól értem amit írsz? mert akkor a diszkoszoknak reszeltek... a vízed meg valószínű ilyen is marad...amúgy lehet hogy a kerámiát nem öblítetted ki...

Több
6 éve 8 hónapja #189997 Írta: Cs.Misi
Cs.Misi válaszolt a témára: opálos víz kerámiagyűrűtől?????
Sziasztok. Elképzelhető, hogy az újonnan betett kerámiagyűrű kicsit beopálosítja a vizet? Az akváriumot 3 napja töltöttem fel, van benne egy pici kis szivacsszűrő a kezdetek óta, tegnap este tettem bele még egy szűrőt, amibe csak kerámiagyűrű van, erre reggelre opálos lett a víz. A lényeg, hogy tegnap este még szép tiszta volt a víz. De tegnap ment még bele egy pár diszkosz is... Mivel nem akarok bajt, már neki is állok 50% vízcserének. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Több
6 éve 9 hónapja #187521 Írta: edem1219
edem1219 válaszolt a témára:
Nemsokára, átkerül a barátnőmhöz egy új akváriumba a kis teleszkópszemű, szóval mefog valószínűleg oldaódni az aprobláma, hogy mit csináljak vele! : )

Több
6 éve 9 hónapja #187605 Írta: edem1219
Teljes mértékben igazat adok és köszönöma tanácsokat!Úgy döntöttem, hogy megpróbálok csinálni a sarokba egy mattenfiltert, és egy erősebb belső szűrőt beszerzek.http://korallosakvarium.hu/?modul=shop&reszletes=6451 Jánossal már tárgyaltuk az aljzat témát, szerinted az megoldás lenne ha monjuk erra kavicsrétegre kerülne még egy finomabb réteg?

Több
6 éve 9 hónapja #189269 Írta: jojo
jojo válaszolt a témára:
Hali! János leírta a lényeget, a szűrésed 0, az aljzat katasztrófális, nem is beszélve arról, hogy szivatod a csóri corykat, mert ők bizony jobban csípnék a homokos talajt, vagy legalábbis a sokkal apróbb szemcsézetű talajt. Az aranyhal rettenetes sokat koszol, és nagyon nem ide való, a hidegebb vizet jobban szereti, passzold el.Mond meg a véres valóságot a barátnődnek, meg fogja érteni. A szűrős topikokban már minden le van írva, olvass vissza.

Több
6 éve 9 hónapja #189238 Írta: szokejanos
szokejanos válaszolt a témára:
Én nem akartam a halak összetételével foglalkozni, az szerintem mindenkinek a magánügye, mert az esetedben most még szerintem nincs túltelepítés.Az aranyhal tényleg nem abba a milliőbe való, de izlések és pofonok....tudod.Az aranhal is csak módjával tudja kiszipkázni a kavicsok közé beszorult kajamaradékot, erre a célra a corry-k is megfelelnek, de amint írtam a nagyobb kavicsok közé beszorultak közül azok is képtelenek kiszopókázni a kaját.Azt nem tudom, hogy az esetedben megfelene-e az apróbszemű terítés, mivel nekem az még soha sem jött össze. Valami oknál fogva előbb, vagy utóbb felül mindíg a nagyobb szemű kavicsok voltak. Lehet, hogy ebben a malájok a ludasok, de az is, hogy némelyik hal hajlamos (mint nálad is az aranyhal és a corryk) az aljzat átrendezésére is.Szűrő témában nem tudok tanácsot adni, mivel én a matten elkötelezett híve vagyok, tekintettel, hogy annak mérete számításokkal alátámasztható, egyéb belső és külső szűrőknél viszont csak a gyakorlat, tapasztalat dönthet a szűrőanyag fajtájárol, mennyisééröl, illetve a szivattyú teljesítményéröl. Mattenre rengeteg találatot kapsz, ha beírod a kedvencünkbe (gugli).A külső szűrőkkel kapcolatos akvarisztukai tapasztalatokrol ezen az oldalon is van egy összefoglaló topikhttp://akvarista.hu/?oldal=36&show=posts&topic=1233 , ajánlom figyelmedbe.

Több
6 éve 9 hónapja #189218 Írta: edem1219
Köszönöma választ, tényleg megfontolandóba veszem a dolgokat!Esetleg kaphatnék, egy konkrét tippet a szűrűvel kapcsoaltba ami már bevált minden téren?Sajnos ezekkel a dolgokkal én is tisztába vagyok, hogy kicsit sok a nagyméretű kavics az akimban,erre talán megoldás lenne, egy apróbb szemű kb. 1-2 centis plusz kavicsréteg még a tetejére?plusz a fekete teleszkópszemű aranyhalam is kakukktojás az akváriumba, annak ellenére , hogy jól néz ki és nagyon sok kaját megeszika talajról, kövek közül kiszívja és ebbőla szempontból meg hasznos tud lenni. Sokak szerint kikellene őt vennem, de mivel ajándékba kaptam barátnőmtől, egyszerűen nem szeretnék tőle megválni...Most adtam az akváriumba amúgy sera bio nitric-et, és ahogy látom egyre jobban tisztul kifele az akvárium, majd kiderül hogy milyen mértékű lesza változás! : )

Több
6 éve 9 hónapja #189169 Írta: szokejanos
szokejanos válaszolt a témára:
Véleményem szerint (hangsúlyozom, hogy ez csak az egyéni véleményem és nem szakmai tanács) több baj is van az akiddal.Kezdem az aljzattal. Szerintem túl nagyszemű, annak szemcséi között a mulm annyira (na meg a lehulló kjamaradék is) meg tud ülepedni, hogy szűrő legyen a talpán ami onnan ki tudja sodorni és kiszürni utánna a vízböl. Persze a beszoruló kajamaradék is folyamatosan rontja a víz minőségét.A 2 db. FAN1 szűrő - mégha a gyári adatok alapján teljesízményileg elegendőnek is látszik, azok lgfeljebb mechanikai szűrésre lennének elegendők. Ezeknek a szűrőknek a szűrőfelülete (szivacs) olyan kicsi, hogy szinte semmi a biológiai szűrésed. A víz opálosodását szerintem a szaporodó bacik okozzák, mivel azoknak nincs szűrőfelületük, ott nem tudnak megtapadni, kolóniákat alkotni, így kénytelenek a vízben \kóvályogni\.Javaslatom: Mindenképpen készíts, vegyél ehhez az akváriumhoz biológiai szűrésre is alkalmas (nagy szűrőfelülettel rendelkező) szűrőt és majd meglátod hamarosan letisztul a vized.

Több
6 éve 9 hónapja #189151 Írta: edem1219
edem1219 válaszolt a témára: homályos víz
Sziasztok! Remélhetőleg tudtok majd segíteni, mert nagyon bánt a mostani helyzetem az akvámmal! :SKb. egy 4-5 évig volt már akváriumom (akkor semmi gond nem lépett fel) és most egy év kihagyás után újra beszereztem egy kicsit nagyobb akváriumot, de nincs minden rendben!Kb. egy 3 hete üzemelte be, egy hétig állt + egy kis vízkezelőt is kapott (neptum antikór + metilinkék + sera bio nitric+ növényeknek sera tabletta és tápoldat).A halak kb. másfél hete érkeztek meg és mostanra zavaros lett a víz, kicsit oylan homályos, opálos kinézetű és mintha a vízben apró fehér porszemek keringenének benne, amik gondolom a véglények lehetnek! :SA halak ettől függetlenül feltűnően jól érik magukat, de én viszont nem , mert nem szép az akva vize és ez úgy hosszútávona halaknak se jó!Az AKVA:114 l2db aquael fan1 szűrőaquael 100 vízmelegítőresun 2x20 W világításAz aljzat kavicsos.HALAK:1 fekete teleszkópszemű aranyhal2 anci6 páncélosharcsa6 aranygurámi5 guppi14 neonhal2 almacsiga és tornyoscsigák(4-5).A növények nevét sajnos pontosan nemtudom, de csináltam még kb. egy 3-4 napja egy videót mikor még szép volt az akvárium vize:http://www.youtube.com/watch?v=3TVzXRqgSoI&list=LLU4UfD_8XcUrKiRe5khNU1w&feature=mh_lolzNemtudom, hogy mitkezdjek most az akváriumommal, hogy ismét a szobám dísze legyen, mert így sajnos nem az igazi és én se érzem jól magam tőle, hogy nincs rendben, és nemtudok mit tenni, nem tudom, hogy mit csináljak pontosan!Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Több
6 éve 9 hónapja #188964 Írta: tuske49
tuske49 válaszolt a témára: opál
Most töltöttem fel egy vadi új 100 l-est. Aljzat, növények, stb., kapott Bio-Nitrivec-et ahogy eddig is csináltam az előzőekben. Erős opálosodás ahogy a nagykönyv írja. Ja igen! 50 l másik akiból származó érett víz+25 ozmó+20 csapvíz.Egy belső 2010-es Eheim az előző akiból áttett régi töltettel (amiben kristálytiszta volt a víz), valamint JBL Cristalprofi e900-as szűrő siporaxal (ez új) JBL előkészítővel.Egy hete vártom, hogy letisztuljon.Egyre opálosabb a víz. Az eszem megállt.Tegnapelőtt próbaképp 5l pihent csapvízhez öntöttem Nitrivec-et. Azóta is opálos, nem tisztult fel. Megzakkant a Nitrivec?Üdv Mindenkinek!

Több
6 éve 9 hónapja #187972 Írta: Valhalla
Valhalla válaszolt a témára:
Mersz róla feltenni képet, vagy inkább a fantáziánkra bízod, hogy képzeljük el, mekkora a baj?

Több
6 éve 9 hónapja #185606 Írta: Valhalla
Valhalla válaszolt a témára:
Az okát tudod, hogy miért? Arról az aksiról van szó, ami az adatlapodon van? Azért kérdezem, mert ha már nagyon szúlyos a helyzet, akkor újra kellene valahogy indítani. De előtte tudni kellene, hogy mi az amit másképp kellene csinállni, hogy ez ne ismétlődjön meg.

Több
6 éve 9 hónapja #187955 Írta: anakonda
anakonda válaszolt a témára:
algavirágzás folyik az akiban mittudok tenni

Több
6 éve 9 hónapja #187188 Írta: gordongekko
gordongekko válaszolt a témára:
Hát te tényleg túlbonyolítod.Mekkora akit szűrsz vele ,milyen halakkal?

Több
6 éve 9 hónapja #187124 Írta: gordongekko
gordongekko válaszolt a témára:
Tudom hogy nem a tiéd ,most olvasom 160 literes.Amit én tennék:teljes vízcsere ,kavicsmosás majd elindítanám az akit.Sokkal keveseb etetés,kevesebb világítás .A szűrésen erősíteni kell és nem bonyolítani(!),akár párhuzamosan a külsővel egy szivacsszűrést megpróbálnék.De a lényeg a túletetés és a túlvilágítás megszűntetése.Mennyi cső világítja ezt az akit?

Oldalmegjelenítési idő: 0.928 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 662 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top