Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
6 éve 9 hónapja #187121 Írta: gordongekko
gordongekko válaszolt a témára:
Whrat,mekkora az a medence?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #187119 Írta: gordongekko
Ez durva ,ilyet még nem is láttam.De a sejtésem hogy talán ez a vízvirágzás vagyis a zöld alga elburjánzása.Brekket kell erről megkérdezni.

Több
6 éve 9 hónapja #187115 Írta: gordongekko
De ha nem mechanikai szűrésre használod a matracot hanem biológiaira akkor nagyon sokára tömődik el.Én múlt héten mostam ki félév után pedig még egyáltalán nem kellett volna csak kiváncsi voltam mi jön ki belőle.Kivettem beletettem egy vödörbe és látom tiszta víz csorog ki belőle,az akiba sem engedett így vissza semmit.Viszont utána amikor elkezdtem mosni ,nem semmi cucc jött ki belőle ,a sűrű cellái között nagy hatásfokú bioszűrést végzett ,ezért is volt olyan szép áttetsző.Most tervezem a külsőt leállítani és csak egy belső mechanikaival és egy matracos powerrel szűrni.Majd beszámolok az eredményekről.Bár sejtem ,hogy jó lesz.

Több
6 éve 9 hónapja #187111 Írta: szokejanos
szokejanos válaszolt a témára:
Akkor a sok belep...-s után én is ide írom a saját (közel 40 éves) tapasztalatomat, hátha ez is hozzájárul a szemlélet egységesítéséhez.Matracszivacsokat különböző vastagságban (1 cm-töl a 12 cm-s méretig) már szinte mindet kipróbáltam. Egyedülei godom vele - amely egyébként nem gond akvarisztikai szempontol- hogy a sűrűsége elég nagy, így a baciknak nagyon jó, mert nagy a felülete, viszont a gazdinak már nem annyira, mert sűrűbben kell takarítani, hamarabb eltöműdik. Ez természetesen igaz az akváriumi szivacsokra is, ha megegyezik a sűrűségük, cellaméretük. Autóülés szivacs viszont tényleg nem lehet jó akár még új korában sem. Kb. egy éve vásároltattam (egy ismerőssel, hogy ne kelljen Bp-re innen a \tanyárol\ felztaznom) egy kereskedésböl (itt hrdetett az oldalon) fekete szicsot. Ez a szivacs - amelyek origi újak voltak, tehát nem a napon értek szét - vízbe téve elég rövid idő alatt szétesett, függetlenül, hogy milyen volt a cellamérete (több fajtát is vetettem és kipróbáltam. Azóta meg is fogadtam, hogy csak kimondottan akváriumi (zöld) szivacsot veszek, ha szükséges és használok, de mattenbe, belső szűrőbe (ami könnyebben szerelhető) továbbra is a matracszivasc nálam a menő. Igen jó hatásfokkal szűr.

Több
6 éve 9 hónapja #187109 Írta: gordongekko
Persze ,én is a matracszivacsról beszélek.Komolyan kikészít ,hogy sokan mennyire túlbonyolítják a szűrésüket.Töltet sorrend,siporax , ehfisubstrat és egyéb agyonsztárolt szűrőanyagok,30 literes hordó,áramlási sebesség ,porszívózás stb.Nem is csoda hogy a kezdők csak néznek nagyokat és jó sok pénzt ráköltenek .

Több
6 éve 9 hónapja #187103 Írta: Konvex
Konvex válaszolt a témára:
Na ebbe most én is egy kicsit belepofázok. :)Évek óta használok ún. ágyszivacsot minden jelentősebb probléma nélkül, sőt, szemrevételezés alapján az ólcsó szivacsszűrők - amiket a kereskedésekben kapni - is ebből készülnek. Nem sokkal bír kevesebbet mint a műszaki kék szivacsok csupán többször kell takarítani. Viszont. Az autókban található szivacs nem hiszem, hogy alkalmas lenne erre. Csak úgy kíváncsiságból ma szétszedtem egy Fiat első ülést és zárt cellás a benne lévő szivacs, ergo nem vagy nagyon nehezen veszi be a vizet.

Több
6 éve 9 hónapja #187102 Írta: gordongekko
\Szakmai moderátor?Az autóülésből és ágyból kiszedett szivacs egyáltalán nem alkalmas szűrőbe ugyanis a víztől pár hónap alatt teljesen szét málik és használhatatlan lesz. Arról nem beszélve ,hogy jobban lefojtod vele a szűrőt mint egy gyári szűrőszivaccsal. Nem ajánlom ezen szivacsok használatát.\ Már bocs de most jó nagy hülyeséget írtál.Egyáltalán használtál már ilyet?Az akidról miért nem teszel fel képeket ,hogy valóban elismerhessük a \szakmaiságodat\.Hidd el csak ránézek és ha olyan én leszek az első aki ezt megteszi.Nem hiúsági kérdés...Whrat!Miért nem tennéd a matracszivacsot a külsőbe?

Több
6 éve 9 hónapja #186939 Írta: trialfather
trialfather válaszolt a témára:
Szia!Köszi a tanácsokat! Befordítottam az esőztetőt, a vízcserét pedig tartani fogom. Remélem lesz pozitív változás, kicsit már kiábrándító a helyzet.

Több
6 éve 9 hónapja #186935 Írta: Omen
Omen válaszolt a témára:
Szia !Nem főzni tettem fel a halat :)) Persze , hogy csak egy minimálisat tettem bele :))Na nem tudom miért nem az általad leírt gondolatok alapján jártam el , mert ha kis medencét töltök akkor állt. így a nagyobbakból szoktam levenni , most valamiért nem így tettem :)Ez történt :OViszont azt nem tudom miért fordulhatott fel :P Azért köszönöm !Ui. szemrevételezés alapján úgy tűnik a halacska nem sínylette meg a dolgot problémát . Üdv Omen

Több
6 éve 9 hónapja #176499 Írta: chris1975
chris1975 válaszolt a témára:
hello Azt ajánlom dobj ki mindent a szűrőből. ez azt jelenti, hogy minden gyárilag hozá adott dolgot a műanyag golyókat a szivacsot vattát mindent , vagyis egyedűl a durva fekete szivacsot hagyd meg.. majd a többi rekeszbe vágj simán az ülésnek való szivacsból belevaló méretet és ennyi. Így hatalmas szűrőfelületet kapsz mindamellett a szivacs porózusabb mint a vatta, ami a beszívott oldott ürüléktől kb 1 hét alatt totál eltömödik és igy még keringésed se lesz mert lecsökken a szűrő teljesítménye.. Semmi sem kell bele csak a Nitrivec!!! Az aljzatot ha rendesen kimosod és nem felhősödik nem az zavarja a vizet akkor más baj nem lehet, mert még oylat nem láttam, hogy egy külső szűrő ne tartana rendben egy aksit, nekem is EX700van és 240 literes aksiban havonta nem cserélek vizet olyan tökéletes a kémia és kristály tiszta!! Naponta lehet etetni nyugodtan 1x ha az elfogy attól nem lesz a vizednek baja.. ha jó a vízkémia akkor az ürülék is 2 nap alatt eltűnik a vízből.. Én nagyon méregetni sem szoktam, a nagy öregek azt mondták, ha olyan a szaga a vizednek mint az erdei föld, akkor teljesen rendben van minden.. Szerkesztve ! Legközelebb figyelj a helyesírásodra és ne káromkodj ! SzakmaiModerator3

Több
6 éve 9 hónapja #186103 Írta: Omen
Omen válaszolt a témára:
Sziasztok ! Egy kis medencébe engetem vizet (4L) , hogy abba tegyek egy kis halat megfigyelésre .Történt ez délután 4 körül másnap mire haza értem a melóból az egész vízfelületen egy nyálkás fehéres valami jelent meg és a víz is zavaros lett . Vízbe tettem pici sót is .Ja síma forró csapvízvolt hagytam állni amíg szobahőmérsékletű nem lett .Még soha nem tapasztaltam ilyet , milehet ez ? Köszönöm előre is a válaszokat ! Üdv Misi

Több
6 éve 9 hónapja #186813 Írta: trialfather
trialfather válaszolt a témára:
Hello! A szűrőm most a következő összeállítással üzemel, alulról felfelé:kerámia gyűrű, durva szivacs, 1l Siporax, 2 l Filterlith, finom szivacs, perlon vatta+ Sat Clearwater.Először a Siporaxot tettem bele, kb. 2 hónapja, utána jött a Clearwater kb. 1,5 hónapja, majd a Filterlith kb. másfél hete került bele, de semmi érdemi változás nem látszik a vízen, zöldesen opálos. A szűrőanyagra tettem Nitrivec-et is. többször le volt sötétítve az akvárium 4 napra , addig nem is etettem, most is csak két naponta szoktam. Vízcsere két hetente 50 liter. Már csak a belső szűrő maradt még lehetőségként, csak azt nem tudom, hogy meddig várjak vele. Várom a véleményeket, érdemes-e még várni, vagy anélkül esélytelen, hogy beálljon az akváriumom.

Több
6 éve 10 hónapja #184792 Írta: Muad-Dib
Muad-Dib válaszolt a témára:
Meg kell erősítsem Night koléga véleményét. Jómagam márciusban indítottam a medencét, az itt olvasottak alapján. Igyekeztem mindent az e-bookok alapján csinálni. Az első időszakban volt minimális hal elhullásom (5 neon adta meg magát), de azóta semmi gond nincs. Növények, halak jól érzik magukat. Most azért lekopogom: kopp-kopp. Szóval olvasni, tervezni, gondolkodni és nagyon türelmesnek lenni! És nem bedőlni a hirtelen jött ötleteknek!

Több
6 éve 10 hónapja #184600 Írta: Night
Night válaszolt a témára:
Huuu, nehez leirni, h mi mindent csinalsz rosszul... Abszolut segito szandekkal irom, nem kritizalni akarlak.Ha olvastad az ebookokat es szakirodalmat, akkor nagyon figyelmetlenul tetted, vagy csak siman nem tartottad be, amit irtak.A teljesseg igenye nelkul a hibaid es a javaslataim:- A szuresed keves, a kulso szuro jo otlet, de amig az alap dolgokat rosszul csinalod, az se segit. Az uv-s szurot nem ajanlom, neked nincs szukseged ra, csak ront a helyzeten.- Valoszinuleg nem tartottad be a 3-4 hetes halak nelkuli akvarium inditast, tehat nincs megfelelo bakteriumallomanyod, ezert budos a viz.- A vizet szinte sose szabad teljesen kicserelni, ezzel tulajdonkeppen nullazod a bakteriumokat, ezert budos a vized. Cserelj heti 2x 40% vizet, pihentetett, elokezelt (hasznalj bakteriumkulturat az elejen, pl Sera Nitrivecet) vizzel. Ha ezt betartod, akkor egy ido utan kialakulnak a bakteriumtelepek a szurodben, amik lebontjak a kulonbozo szennyezodeseket es nem lesz budos a vized. A szurot csak akkor tisztitsd, ha lecsokkent a teljesitmenye, akkor is csak akvariumvizben. A kulso szuro azert jobb, mert sokkal nagyobb a szurofelulete, ezert tobb bakterium tud megtelepedni rajta, igy jobb a lebontasa, szurese, nameg csak felevente kell tisztitani.- Elo novenyt erdemes tartani, mert az is segit a tisztantartasban.- A halaid nem ekkora akvariumba valok, csereld mas halakra.- Es ne higyj annak a boltosnak, aki ilyen \jo\ tanacsokkal latott el. Tehat kezd egy 40 %os vizcserevel es bakteriumkultura hozzaadasaval. Az elo noveny is segithet. Ha megengedheted magadnak a kulso szurot, mindenkepp ajanlom, nagyon megkonnyiti ezt a hobbit, sok gondot levesz a valladrol.A hirtelen intezkedesek utan meg olvass sokat, mert nagyon sokat kell tanulj, de megeri, mert ha mar birtokaban vagy a tudasnak, konnyen szep akvariumot lehet tartani :) Udv, majd szamolj be a fejlemenyekrol!

Több
6 éve 10 hónapja #178430 Írta: lacka6
lacka6 válaszolt a témára:
Köszi a megnyugtatást ;)

Több
6 éve 10 hónapja #184350 Írta: lacka6
lacka6 válaszolt a témára:
Sziasztok!48 órája inditottam az új 96L-es akváriumomat.Inditás után nemsokkal Sera bio nitrivec és Tetra PlantaMin-t tettem bele. A víz homályos, tej fehér lett (ezt ítra is a nitrivec doboza)reggelre a szűrő (Eheim Pick Up 2010) elfogadhatóan áttetszővé varázsolta a vizet. Viszont még mindig mintha apró porszemek úsznának a vízbe.A kérdésem az lenne, hogy ez ennyi idő után még normális vagy valamit nem jól csináltam?

Több
6 éve 10 hónapja #184093 Írta: Chromis
Chromis válaszolt a témára:
Hello, érdeklődnék, hogy ez a \szüröd épp elég egy 126 literes akváriumban, a cf1200\, ezt mire alapozod? 1550 liter/h val

Több
6 éve 11 hónapja #182896 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt a témára:
Adatlapodat átnézve több probléma is felmerül: - hetente kell egyharmados vízcserét végrehajtani, pihentetett vízzel,- minden vízcsere alkalmával az aljzatot is ki kell porszívózni,- túlnyomóan elevenszülőid vannak, és a medence méretéhez képest nem elég egy AquaEl Fan 1 szűrő (ekkora medencénél már ajánlatos egy külső szűrőt üzemeltetni),- a világítást jobb lenne 6700 Kelvinesre cserélni. Ha nem tudsz most külső szűrőbe invesztálni, akkor mindkét belsőt használjad. A füstösség valószínű, hogy a felhalmozódott baktériumok miatt van. Ezért nagyon fontos a heti vízcsere, a megfelelő szűrőteljesítmény, és az aljzat karbantartása.

Több
6 éve 11 hónapja #182895 Írta: Night
Night válaszolt a témára:
Eloszoris nem erdemes 2/3-os cseret csinalni, mert teljesen felboritja a vizedet. Az adatlapodon levo 30-40% jo, de azt erdemes gyakrabban.Milyen szuro van most az aksiban es mit vettel ki?A fan1 mindenesetre nagyon keves ekkora aksira.

Több
6 éve 11 hónapja #182879 Írta: Mbrigike79
Mbrigike79 válaszolt a témára: Vízszin változás
Sziasztok! 4 napja végeztem az aksimban 2/3-os vízcserét és úgy tűnt minden rendben van.Az éjjel valami történt mert reggelre szürke, \füstös\ zavaros lett a víz benne!SEGÍTSÉG!!!!!!!!!Kivágtam a szűrőt és előkototram a régit hátha az nem végzi a munkáját de 1,5 óra elteltével sem látok változást.Mi okozhatja????Mit tegyek?????Válaszokat előre is köszönöm!

Oldalmegjelenítési idő: 0.923 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 660 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top