Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
11 éve 8 hónapja #71591 Írta: K9
K9 válaszolt a témára:
Persze kapható aktív szén akvarisztika helyeken.
Ajánlom még az aktív szén topikot.
Az összetett teszt is ugyanúgy méri le szerintem mint csak az erre irányuló.
Ebben csak te tudsz dönteni, akarsz e még mást mérni, mennyi a zséd...
A mangrove gyökérrol honnan veszed hogy szinez?
Ha egy vödörbe csapvizet raksz és csak a magróvét beleteszed 3nap ázás után megnézed a víztisztaságát. Kb így állapítottad meg hogy nem szinezi? :o
Bár inkább annak barnítani kéne, nem ilyen opálos vagy milyen ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #71553 Írta: hun114
hun114 válaszolt a témára:
Hi!
Köszi a gyors választ!

A mangrove gyökér ázott kb 10 napig. Addigra sullyedt le. A színét sem ereszti már. Az aljzatot annyira mostm ki amennyire tudtam kb. 10x minden részét. Aktív szenet még nem próbáltam. Kapható a kereskedésben? Megnézem. A többi hal nem tunik betegnek vagy rossz kedvunek. Nitrit szintet ellenorizni fogom. Melyik tesztet ajánljátok? Összetett vagy kimondottan erre irányuló?

Üdv

Több
11 éve 8 hónapja #71547 Írta: K9
K9 válaszolt a témára:
Bár ezeket a víztisztító tablettákat nem ismerem de tudom ajánlani az aktívszenet. Azt én már rendesen leteszteltem és megvagyok vele elégedve.
látok fákat ezeket jól kiásztattad?
Aljzatot átmostad?
Nem biztos hogy az új lakó azért pusztult el mert szar a víz neki. Ha a többi hal jól érzi magát.
Azért egy nitrit tesztet nézhetnél.
Most jut eszembe nekem is volt ilyen színu az aksi a beindítás után 2 hét múlva kb. Esovizet tettem bele ugy aksi 30-40 cseréltem vele. Megilyedtem és tettem bele 1liter aktív szenet 2nap múlva kristálytiszta volt.

Több
11 éve 8 hónapja #71527 Írta: hun114
hun114 válaszolt a témára: Please help me!
Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat. Igyekszem okos lenni, de nem egyszeru. A közelmúltban jutottam hozzá egy 54 literes szetthez. Berendeztem és beüzmeltem az akváriumot. Üresen járt egy hetet. Majd csak növényekkel 4 napot. Utána jöttek a lakók. A víz pedig a tisztából felhosre váltott:( Azóta eltelt egy hét. Minden erofeszítés hiába volt eddig. Cseréltem a szurot egy levegoztetosre(Aquael Fan-1). A kaját visszafogtam. Ma egy friss lakó egy napot bírt a környezetben. Végeztem részleges vízcserét. Sajnos az ido rövidsége miatt nem állt 3 napot. Így kezelt csapvíz és ioncserélt víz keveréke került be. A szer JBL Bioptol. A helyi kereskedo adott egy Crystall nevu tablettát ami állítólag segít. Eddig semmi. És van bent Szat Clear Water. Valamilyen tesztet tudtok ajánlani? Vagy valami jó tanács?

Elore is köszi!

Több
11 éve 9 hónapja #69206 Írta: K9
K9 válaszolt a témára:
Pumper nyugi.
Végig kell várnod legalább 10 napot. Ha nincs javulás, akkoris megtudod majd oldani aktívszénnel. Ez ilyen türelem játék.

Több
11 éve 9 hónapja #69125 Írta: pumper
pumper válaszolt a témára:
Már 3 napja jár egyfolytában a szuro, de a víz továbbra sem javult áttetszoségi szempontból...

Több
11 éve 9 hónapja #69024 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Járasd a szurot...elmúlik.

Több
11 éve 9 hónapja #69021 Írta: pumper
tegnap indítottam el egy 130 literes akváriumot. Eddig még bazaltzúzalék aljzattal nem volt dolgom, de most ezt raktam le, mert szerettem volna kipróbálni. A bazaltzúzalékot 2 napig áztattam, aztán a többi kavicsnál is megszokott módon, de annál jóval többször (összesen mintegy 25-ször) teljesen átöblítettem. Mindaddig, amíg teljesen tisztának tuno víz nem jött le róla. Az ajlzatot elhelyeztem a kitisztított akváriumban, feltöltöttem (még semmi sincs benne). Sajnos a víz azonban nagyon homályos. íztam abban, hogy csak túl klórós, aztán az majd kimeg a vízbol, az esetleges aprólék meg leülepszik, de több mint 1 nappal késobb is homályos a víz. Nincsenek benne szemmel látható szemcsék (porszeru, vagy ködszeru), nincsenek benne lepedékek, se a tetején nem úszlkál semmi, de mégis kevéssá áttetszo.
A kérdésem a következo (foleg azokhoz akinek volt már dolga bazaltzúzalékkal):
- lehetséges, hogy kevés volt a 25-szöri titális átöblítés, vagy más lehet itt a gond?

Több
11 éve 9 hónapja #68858 Írta: bobo
bobo válaszolt a témára:
THNx

Több
11 éve 9 hónapja #68851 Írta: Don07
Olvasd már el ezt a topic-ot légyszíves!! le van írva párszor, hogy mért ilyen....

Több
11 éve 9 hónapja #68846 Írta: bobo
bobo válaszolt a témára: Zavaros!
Sziasztok valaki tudna nekem segíteni mert most töltöttem fel 2napja az akváriumomat és nem akar le ülepedi olyan mintha poros lenne már vizet is cseréltem benne félig de még mindig nem sokat változott ? Lehetséges hogy a csiga teszi ilyenné?

Több
11 éve 9 hónapja #68680 Írta: bikmakk
bikmakk válaszolt a témára:
Kösz a tippet!
Úgy tunik tényleg csak nem állt be még az akváriumom. Most már szép tiszta. A halakat egyébként azért raktam bele már másnap, mert nem tudtam hova rakni, vödörben meg nem akartam tartani oket egy hétig.
Stradic

Több
11 éve 9 hónapja #68591 Írta: KARAKAST
KARAKAST válaszolt a témára: zavaros
Sziasztok!
Olvasva a topicot lehet,hogy nálam is infuzoria van és ezért zavaros a vizem.
Ami látszik:
1,állandóan kavarog a vizben,ha áll a szuro akkor is ,és a belso sem szivja be(ellentétben a mulmmal)
2.,vizcserekor sem csökkent a számuk
3.,reggeli lámpagyújtásnál mintha több lenne az akiban mint elozo este
4.,kivettem a vizbol minden homokot de a viz aljára nem ülepedik le
5.,nagyon apró,homokszemnyi,enyhén opálos a viz
6.,viz tetején egy ideje kavarog valami olajos ,piszkos réteg amit az áramlás sem oszlat fel(döglött bacik?)

Mit lehet ellene tenni?

Több
11 éve 9 hónapja #68335 Írta: ARIEL
ARIEL válaszolt a témára: zavaros víz
Szia!Hát szerintem korai volt a nagytakarítás utáni telepítés.Pláne,ha a szurodet is kinagytakarítottad :-) A halakkal várnod kellett volna min.egy hetet és akkor is csak egyszerre kevés egyedet beletenni.A vized nincs beállva.Üdv.Ariel

Több
11 éve 9 hónapja #68320 Írta: bikmakk
bikmakk válaszolt a témára:
Hali!
Egy "kis" zavarosodási problémával fordulnék hozzátok segítségért. A helyzet az, hogy pár napja indítottam újra a 120 l-es akimat, mert eléggé elszaporodott benne az ecsetalga, és kénytelen voltam hypoval átmosni mindent, mert semmi sem akarta kipusztítani. Mondjuk már eléggé kezdett iszaposodni is a kavics, úgyhogy amúgy is ráfért a takarítás, de ez egy másik történet. Ezután visszaraktam mindent a helyére, kivéve a halakat, és a növényeket, aztán raktam bele Sera Nitrivec-et, vízelokészítonek. Ekkor a vizem kristálytiszta volt, csak az új vasfámtól volt egy kicsit teaszínu. Másnap estig rendben volt minden. Ekkor beleraktam a növényeket, halakat, növénytápoldatot, tozegkivonatot. Ezután fehéren zavaros lett az egész víz, és nem akar elmúlni. Így még sosem jártam, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj. Vagy ez normális újraindításkor és elmúlik pár nap alatt?
Stradic

Több
11 éve 10 hónapja #67522 Írta: DjRedoic
DjRedoic válaszolt a témára:
Úgy látom vmi kajamaradék penészedik pl fix de nem biztos

Több
11 éve 10 hónapja #67469 Írta: pumper
Sziasztok!
Reggel még teljesen tiszta volt az akváriumfenék és a víz, de estére az alábbi kép fogadott:

[url=http://pumper.uw.hu/images/miez.jpg" http://pumper.uw.hu/images/miez.jpg [/url]
[url=http://pumper.uw.hu/images/miez2.jpg" http://pumper.uw.hu/images/miez2.jpg [/url]

Mik lehetenek ezek?[/url]

Több
11 éve 10 hónapja #67095 Írta: DjRedoic
DjRedoic válaszolt a témára:
Nekem is vannak ilyen pici fehér pöttyök a vízben de szinte homályossá teszi a vizet...A szurom éjjel-nappal megy... Mik lehetnek ezek? amióta kicseréltem a fénycsövet az aksin 1 erosebbre azóta van... mi lehet ez??
részlegesre kevesebb lett, de pár nap múlva ujra "jön".
45 liter

Több
11 éve 11 hónapja #65409 Írta: Don07
A fehér pöttyök (valószínuleg infuzória) a nem megfelelo (kikapcsolt) szurés miatt vannak. Alap, hogy állandóan mennie kell a szuronek...

Húzd le éjszakára a levegozteto tömlojét, vagy tegyél rá egy caspot amivel elzárhatod. Egyébként ha a szurodbol kiáramló víz rendesen mozgatja a vízfelszínt, akkor felesleges a levegoztetés is.

Oldalmegjelenítési idő: 0.555 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 573 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top