Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
12 éve 5 hónapja #55238 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
A tünetek a szurés nem megfeleloségére utalnak.....vagy nem jól méretezett vagy nem beállt szuro dolgozik az akváriumban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #55234 Írta: mocfej
mocfej válaszolt a témára:
mugen, köszönöm a választ, az általad felsoroltakból a közvetlen nepfényt - objektív okoknál fogva - nem tudom kiküszöbölni, bár rövid ideig éri az akváriumot. Addig is, várok türelemmel...

Több
12 éve 5 hónapja #55184 Írta: mocfej
mocfej válaszolt a témára:
Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, akváriumom néhány év kihagyás után most van újra (54 l, 5-5 db platti és lándzsafoltos, Valisneria, Anubia és Cryptocoryne), 3 hete rendeztem be.

A problémám az, hogy a vízben szemmel láthatóan elszaporodott egy igen apró élolényekbol álló tömeg, ami a vizet nem teszi zavarossá, "csak" egy kissé rontja az átláthatóságot. Ha kikapcsolom a szurot és nincs vízáramlás, talán mozogni is vélem oket. Méretüket tekintve a legkisebb légbuborékoknál is kisebbek. Mi lehet ez? Ez az Infusoria? Túletetéstol? Lemezssel/garnulátummal etetek, igyekszem egyszerre keveset, de óhatatlanul az aljzatra hull egy-két db (páncélos harcsám, vagy más talajszinti nincs).

Gondjaim vannak a kovamoszatokkal is, de az más téma...:-)

Van valakinek ötlete?

Több
12 éve 5 hónapja #54580 Írta: gyuri83
gyuri83 válaszolt a témára: köszi
Köszi a hozzászolást. Igen tudom hogy a darakór nem a mészkotöl van.
A :rolleyes: igazából csak kelett neki 1 nap és már csodaszép tiszta igazából azt nem udom miért fertozödtek meg a halak pár embert aztmondta hogy a tubifex miatt nem szabad nekiik azt adni. Az a baj én eddig csak azt meg zöldséget adtam nekik.Mindegy azt mondjátok megnekem hogy most raktam akváriumba 2 albinó zebrát 4 delfit és van 2 csaodaszép nagy papagáj sügér kellene még yelow meg rot rot vagy valami iros élénk szinu hogy mutasson mit javasoltok még ? márvány ? vagy mi? és max mennyi hal lehet benn ? 320 liter aqvárium... Tancsáokat ötleteket elore is köszi jahh és miyeln novényt nem zabálnak emg ezek akis dögök kitalálta már valaki ?

Több
12 éve 5 hónapja #54557 Írta: Don07
Egy jól megválasztott, jól méretezett nem hetente takarított szurovel is tiszta a víz.

Több
12 éve 5 hónapja #54556 Írta: Tarzan
Tarzan válaszolt a témára:
Sziasztok.szerintem az akvárium tisztaságát nagyon befolyásolja a megfelelo fény és növényzet megválasztása. Sokáig én is ilyen gondokkal küszködtem,opálos víz-stb.Miskolcon lakom és az egyik halasboltban adtak egy jótanácst. Vízcserénél illetve részleges cserénél adagoljak párcsepp ANTIKLÓR folyadékot ami kapható minden halasboltban,50 l.vízhez 5-6 csepp Ez nekem bevált.Remélem jó tanáccsot adtam.

Több
12 éve 5 hónapja #54508 Írta: Balance
Balance válaszolt a témára: Re: Halfertozé mészko

gyuri83 wrote: Sziasztok nagy 300 as sügeres aquariumom egyszercsak olyan furcsa darakoros kis fehér izék jelentek meg a halak fején vettemrá fertotlenitot ahalak nagyjából kigyógyultak de a legnagyobbakkal valami nem stimmel nemugy usznak mint eddig szinte állandóan leesnek az aqua aljára és egyhejben gubbasztanak nem néznek ki rosszul de mégis... most ki is vettem 2 ot és restartoltam az aquát. tettem bele egy kirándulásról szerzett szép mészkoveket nagyon élvezik épitettem belole miondenféle barlangpt a viz nekem kicsit opálos de nem vészes halak elvileg jól vannak de kérdem nem okoz e valami gondot a vizben a mészko?

Szia gyuri83 a darakornak semmiköze az aquaban észlelt zavarodáshoz inkább vedd ki a kirándulóskövet egy vödörbe és várd meg amíg már nem zavarosodik be a tiszta víz mert lehet hogy tufás a mészko és az az afrikai sügereknek sem jó a délamerikaiknak pedig semmilyen mészko nem jó de segíthetsz azzal ha jól lekeféled többször a követ de ha mégsem lesz tiszta az áztatóvíz sosem amit közbe cserélgetsz a kövön akkor válassz máshejrol nem mészköveket.

Több
12 éve 5 hónapja #54373 Írta: gyuri83
gyuri83 válaszolt a témára: Halfertozé mészko
Sziasztok nagy 300 as sügeres aquariumom egyszercsak olyan furcsa darakoros kis fehér izék jelentek meg a halak fején vettemrá fertotlenitot ahalak nagyjából kigyógyultak de a legnagyobbakkal valami nem stimmel nemugy usznak mint eddig szinte állandóan leesnek az aqua aljára és egyhejben gubbasztanak nem néznek ki rosszul de mégis... most ki is vettem 2 ot és restartoltam az aquát. tettem bele egy kirándulásról szerzett szép mészkoveket nagyon élvezik épitettem belole miondenféle barlangpt a viz nekem kicsit opálos de nem vészes halak elvileg jól vannak de kérdem nem okoz e valami gondot a vizben a mészko?

Több
12 éve 6 hónapja #53898 Írta: Stefan79
Stefan79 válaszolt a témára: viz
OK köszi hogy segitettél. :-)

Több
12 éve 6 hónapja #53870 Írta: Stefan79
Stefan79 válaszolt a témára: viz
Sziasztok. Tud-e nekem valaki segiteni abban, hogy miért zavaros az aksim vize? Vagyis olyan mintha poros lenne. Ez ma lett olyan. Ketto szuro van benne. Lehet hogy azért mert ma beletettem egy szivacsszurot? A rendes szurot meg 2-féle képpen lehet használni,az egyik mód amikor benyomja a levegot, a másik mód amikor csak keringeti a vizet. Ez is közre játszhat?Mert ma ezt is átállitottam keringeto módra. És még azt mondja meg nekem valaki hogy 24db halnak mennyi eleséget kell adni?(nem nagytestu halak)

Több
12 éve 6 hónapja #53725 Írta: ApisPeter
ApisPeter válaszolt a témára:
Az éger toboz jótékony hatásáról az alábbit találtam:

Szép_J wrote: Szerintem igen, bár a savanyító hatása kisebb.
A gyakorlatban -úgy tunik- a kioldódó savaktól nem csak, hogy színe lesz a víznek, de a vízben lévo infuzóriák is elpusztulnak. Az üzletben is ezt alkalmazzuk, ha a víz zavarosságát infuzóriák okozzák.

Nem kellene kipróbálnotok?
Esetleg egy kis tozegelést is megpróbálnék.

Több
12 éve 6 hónapja #53657 Írta: Missy-mama
Missy-mama válaszolt a témára:

Don07 wrote: Hogy oszinte legyek nekem meg abból van elegem, hogy van aki még mindíg nem bírja megérteni, hogy újra beállított akváriumnál is várni kell míg beáll a szuroben a biológia!!! :rolleyes: :-)

Mitol ne lenne opálos, ha a halak már bentvannak, pedig tegnap tisztítottatok ki mindent??? Eleve miért kellett ez?? Miért kell mindent kitisztítani?? Le van írva már egy csomószor hogy ilyet nem szabad csinálni. Totálisan kicsinálja a biológiai rendszert.

Infuzória ellen jó lehet az élo vizibolha, de még jobb ha türelmesen kivárod míg a szurod beáll. Addig a halakért annyit tehetsz, hogy imádkozol....

ui.: bocsánat ha indulatosnak tunök, de ez már annyiszok kitárgyalt téma...

Tudom és igazad van, mi vagyunk a bénák. Ami miatt irtam, mert a gyönyöruen beállt akit január elsején halhullás miatt muszály volt kipakolni és ujrarakni, valószínüleg szintén infuzória volt akkor is, akkor beleraktuk, amit kell, vártunk, gyönyöruen beállt a víz, és utána raktuk bele újra a halakat. De a halak berakása után kb. egy héttel újra kezdodött, akkor is meghalt pár élolény, de vártunk és "imádkoztunk", ahogy te is irtad.
Mivel nem állt be úgy, mint elso alkalommal, hanem egyre rosszabb lett a helyzet, úgy döntöttünk, talán hibásan, hogy újrakezdjük. Ezért is tisztítottunk ki mindent, nem akarván, hogy újra fertozzük a vizet. Persze láthtaó, hogy nem sikerült igazán jól a dolog...

Több
12 éve 6 hónapja #53632 Írta: Don07
Hogy oszinte legyek nekem meg abból van elegem, hogy van aki még mindíg nem bírja megérteni, hogy újra beállított akváriumnál is várni kell míg beáll a szuroben a biológia!!! :rolleyes: :-)

Mitol ne lenne opálos, ha a halak már bentvannak, pedig tegnap tisztítottatok ki mindent??? Eleve miért kellett ez?? Miért kell mindent kitisztítani?? Le van írva már egy csomószor hogy ilyet nem szabad csinálni. Totálisan kicsinálja a biológiai rendszert.

Infuzória ellen jó lehet az élo vizibolha, de még jobb ha türelmesen kivárod míg a szurod beáll. Addig a halakért annyit tehetsz, hogy imádkozol....

ui.: bocsánat ha indulatosnak tunök, de ez már annyiszok kitárgyalt téma...

Több
12 éve 6 hónapja #53630 Írta: Missy-mama
Missy-mama válaszolt a témára:
Segítség!!

Tud valaki valami megoldást infusoria ellen?? Az újra beállított akiban tejszeruen opálos a víz, pár hal kiugrott, pár egyszeruen elpusztult (tegnap tisztítottunk ki mindent) Az infusoriát a boltos mondta, meg azt is hogy nincs ellene szer, se Sera, se tetra... :( Ez már a harmadik kör ,amit futunk, a gyönyöru halaim pusztulnak, és nagyon elegem van :(

Több
12 éve 6 hónapja #52965 Írta: Levix
Levix válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot a kérdésemnek.tehát a kérdésem:
Az levezgoztetot bekapcsolom és a víz tetején rengeteg buborék keletkezik, nem hab. ez miért van?

Levix

Több
12 éve 7 hónapja #51542 Írta: tschab
tschab válaszolt a témára:
Tisztul!

Észrevettem, hogy a szuro szivacsainál elég sok légbuborék maradt, amikor beletettem az akváriumba. Tegnap kinyomkodtam belolük a levegot, azóta mintha kicserélték volna, gyönyöruen szuri a vizet. :o

Több
12 éve 7 hónapja #51361 Írta: Pibacsi
Pibacsi válaszolt a témára:
tschab!

Valószínuleg le fog tisztulni a víz idovel, de folyamatosan keményedni fog attól a zúzaléktól. Ha afrikai sügereid vannak, akkor ez nem katasztrófa, de ha más (is) akkor nem elony.

P.

Több
12 éve 7 hónapja #51338 Írta: tschab
OK, köszi addig is...

Több
12 éve 7 hónapja #51337 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
tschab!

2 út van:
- türelem, pár nap és letisztul
- teljes vízcsere, óvatos visszatöltéssel

Az utak közös vége, hogy növényeket kéne telepíteni, "élo vizet", szuro mocskot belemosni.
Világítani, szurni, melegíteni mintha lennének halak benne. Pár nap és le fog tisztulni. Ha mégse, jelentkezz!

Több
12 éve 7 hónapja #51334 Írta: tschab
Az ecetezés után már nem csináltam pezsgéspróbát, mert 5-6 mosás után úgy tunt hogy már nem színez tovább. A folyami homokot is kimostam, de annak eleve elég volt 8-10 mosás és kristálytiszta lett utána a víz. A táptalajt tettem alulra, rá a zúzott követ (már bánom hogy beletettem) és legfelülre folyami homokot, mert azt olvastam valahol hogy az éles zúzott kavics megsértheti a harcsákat.
Most már az a gond, hogy a táptalaj és a homok közül sehogy sem tudom kiszedni a zúzott követ, max. kidobni az egészet.

Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 570 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top