Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
12 éve 10 hónapja #44461 Írta: Zolee_BB_20
Zolee_BB_20 válaszolt a témára:

A_Tom wrote:

Zolee_BB_20 wrote: Valami színes szemcsés haltáppal etetem oket reggel és este.Talán az is segít ha felváltva etetsz száraz táp mellett élo vagy fagyasztott kajával.(nemcsak a víznek, a halaknak is jobb)

Milyen fagyasztott vagy élo kajára gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #44438 Írta: Renka79
Renka79 válaszolt a témára:
Sziasztok! Én még kezdo vagyok,a víz az akimba zavarosvolt az egyik nap,utána már nem lehetett semmit látni,mitol van ez??S.O.S.! Sad

Több
12 éve 10 hónapja #44427 Írta: A_Tom
A_Tom válaszolt a témára:

Zolee_BB_20 wrote: Valami színes szemcsés haltáppal etetem oket reggel és este.Talán az is segít ha felváltva etetsz száraz táp mellett élo vagy fagyasztott kajával.(nemcsak a víznek, a halaknak is jobb)

Több
12 éve 10 hónapja #44420 Írta: rokker
rokker válaszolt a témára: penész a dekorációs faágon
Helló mindenki egy kis segitséget kérnék!
új épitésü 180l akváriumomban a behelyezett (természetes élovizbol gyüjtött megtisztitott 1 évet száradt!!!! ) gyökér dekorációmon fehér penész szerü szörösödés jelent meg pár helyen , mit tegyek?
még csak a viz van benne (kezelve aquatannal,nitriveccel) és a kodekoráció. :( :( :(

valahol azt olvastam nem gond bizonyos csigák és az algaevok majd letisztitják.

Több
12 éve 10 hónapja #44418 Írta: Zolee_BB_20

trek wrote: Zolee_BB_20:
Részleges vízcserét szoktál csinálni? Szurot tisztítani?Részleges vízcserét kb 2hetente csinálok és ezzel szoktam egybekötni a szurotisztítást is!

Több
12 éve 10 hónapja #44417 Írta: Zolee_BB_20

Don07 wrote: Egészen pontosan milyen Hydor???

Ez sem mindegy....

Nemtudom pontosan a típusát de nem egy kicsi, szép nagy olyan 25cm magas, ha jóltudom 150l -es akváriumig jó és szivacsos + akítv szenes.

Több
12 éve 10 hónapja #44416 Írta: Zolee_BB_20

A_Tom wrote: Mivel eteted oket? Annyit kell adni hogy pár perc alatt megegyék az összeset, és elég egyszer egy nap. Milyen a szurésed?Valami színes szemcsés haltáppal etetem oket reggel és este.

Több
12 éve 10 hónapja #44363 Írta: Renka79
Renka79 válaszolt a témára:
Sziasztok! Én még kezdo vagyok,a víz az akimba zavarosvolt az egyik nap,utána már nem lehetett semmit látni,mitol van ez??S.O.S.! :(

Több
12 éve 10 hónapja #44357 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Egészen pontosan milyen Hydor???

Ez sem mindegy....

Több
12 éve 10 hónapja #44332 Írta: A_Tom
A_Tom válaszolt a témára:
Mivel eteted oket? Annyit kell adni hogy pár perc alatt megegyék az összeset, és elég egyszer egy nap. Milyen a szurésed?

Több
12 éve 10 hónapja #44331 Írta: Zolee_BB_20
Sziasztok!

Sajnos én is ezzel a problémával küzdök, végigolvastam az összes hozzászólást de nem nagyon találtam megoldást. Az akvárium 100l -es, és egy Hydor szurom van benn. Guppikat tartok benn, kb 20db -t! Van mellete egy algázom és 2db éjfoltosom. A vizem nem is fehér homályos hanem ilyen barnás sárgás. Bolti kavics van az ajján amit nagyon sokszor átmostam már. Növénnyel tele van. Kb 1 hónapig semmi baj nem volt a vízzel, utánna jött elo mindig ez a probléma. Akárhányszor újrakedem a legelejétol mindig ugyanez van. Napfényt nem vagy csak minimálisat kap az akvárium. Megvilágítás sem izzóval történik hanem egy 18W -s akvárium fénycsovel. Valaki adjon tanácsot! Nemtudom az összefügg e vele hogy a halaknak nagyon sok az ürüléke. Lehet h tuletetem oket? Mennyi kell ezeknek? A növények levele mindig tele van ürülékkel, hiába pucolom le 2naponta róluk kézzel. Segítsetek!

Több
12 éve 10 hónapja #44058 Írta: Kordina
Kordina válaszolt a témára:
Köszönöm a gyors választ. Mindenre gondoltam már csak arra nem hogy túl friss a víz :oops: Megfogadom a tanácsodat. Szurésem természetesen van. Egyébként az akváriumom 50l-es. Van még egy 10l, 16, és egy öt literes. Ezeket leginkább ívató és nevelo medenceként tartom. Jelenleg Vitorláshalakat ívatok, Bettékat és Zebra dániót nevelek. És egy befoztesüvegben hamarosan kikelnek a kiscsigáim (kb250db) is. Szóval sokan vagyunk :D
Mégegyszer köszönöm! :mrgreen:

Több
12 éve 10 hónapja #44056 Írta: Kordina
Kordina válaszolt a témára:
Hali!
Most regisztráltam és olvasgattam itt nállatok. Nekem is a vízzel van gondom. Kitisztítás után mindíg "behomályosodik, kifehéredik". Nincs homok az akváriumomban, sot alig van benne valami. Egy pár díszkagyló és díszko, és három vizinövény. Tisztításnál igen alaposan megmosok mindent az utolsó kavicsig, a víz homérséklete is tökéletes mikor visszarakom bele a halakat. nem is ilyenkor fehéredik ki a víz, hanem kb. fél nap múlva. Ha ezek után csak simán leszívom a víz 80%-át (úgy hogy nem veszek ki belole semmit) és feltöltöm újra már nem nagyon homályos, de nem is kristálytiszta. Mit csináljak, vagy mit nem csinálok jól? Mitol fehéredik ki a vizem? :(

Több
12 éve 10 hónapja #44025 Írta: qweqwe
qweqwe válaszolt a témára:

trek wrote: Nem minden homokra igaz.

Jó, akkor módosítsuk a leírást.

Tehát a homok átmosása után eloször jön egy pár cseppes sósav próba, ha nem pezseg, akkor nem kell sósavas - hypos - kezelés.

Részemrol így mehet az archívumba, vagy egyéb tájékoztatóba.
A szerzoi jogokról lemondok, a nevemet sem kell feltüntetni ;)
Remélem, hogy egyre többen fogják elvégezni ezt a folyamatot még azelott, hogy betennék az akváriumba a homokot.

Több
12 éve 10 hónapja #44013 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
kheg!

Szeretnék idejében szólni, hogy a diszkoszok nem kezdoknek való halak.
A 90 liter pedig édeskevés, kivált párt is min 150 literben tartanak. Ajánlom a Diszkoszok topic végigolvasását :wink: , különös tekintettel StoneAge hozzászólásaira.

Több
12 éve 10 hónapja #44001 Írta: kheg
kheg válaszolt a témára:
Koszi szepem mindkettotoknek!
Igyekszem olvasni a regi hozzaszolasokat, tudom, hogy szar 100x leirni ugyan azt az ujaknak.. :wink:
egy utso kerdes: lehet valahol kapni lagyvizet? (az esorol ne beszeljunk, mert pesten lakom, es abban szerintem tobb minden van, mint egy vegyi labor lefolyojaban).
Tenyleg ennyire kemenynek szamit ez a 10nk a diszkoszoknak? Tudom, hogy az elohelyukon 5nk-s a viz, de a nehany varosban csapbol folyo 35nk-hoz kepest irto boldog vagyok ezzel a 9-10-el. :S
A homokkal ezek szerint jol atvertek, ra volt irva, hogy tisztitott homok, akvariumokhoz.
Macskaharcsarol sehol nem talaltam semmit. Van otletetek, hogy hol keressem? Diszkoszok melle szeretnek 2-t.
Aki tozeget szeretne, az szoljon nyugodtan, mert van viragpiaci belepokartyam, tudok nagyon olcson hozni, de kocsim nincs, szoval erte kellene jonni.

Több
12 éve 10 hónapja #44004 Írta: qweqwe
qweqwe válaszolt a témára: Homok tisztítása

kheg wrote: A talajra gyanakszom, ugyanis vettem 2 zsák apró kavicsot (jól kimostam) , illetve egy zsák iszapot v. homokot vagy mit (szürke). :rolleyes: Na ez tuóbbit lehetetlen volt átmosni, ezért belekevertem a kavicsba, és igy inditottam. Az eredmény: okkersárga habos viz!!!!!!!!!!!
Körülbelül 10x feltöltöttem az akit, és leeresztettem, amig tiszta nem maradt a viz. Persze jól át is kavargattam, hogy minden mocsok kijöjjön a homokból. Megoldódni látszott a probléma, de másnapra (mára) már megint beszürkült a viz. Szerintem a homokból oldódott ki megint.

Tipikus példa a nem megfelelo elokészületre. :(
Aki homokot tesz az akváriumába, annak a következo folyamatot javallott végigcsinálnia:
Készítsen elo akkora tálat - magyarul lavór ;) - amibe a homokot beletéve a homok felett legalább 2-3 cm magasan állhat a viz. A vízmagasságtól függoen csapvízzel - vagy udvari slaggal ;) - fél-egy órán keresztül át kell mosni a homokot, amíg kijönnek belole a szennyezodések.
A következo szakaszban néhány ülepítés javaslott, tehát vízzel megtölteni és hagyni egy ideig, amíg leülepszik, majd a tetejét leönteni. Addig célszeru csinálni, amíg gyorsan megtörténik az ülepedés.
Az utolsó szakasz a sósavazásé, le kell önteni a homokról a felesleges vizet, épp csak ellepje, és egy dl sósavat - vagy hypo-t - ráönteni. Hagyni kell pár órán keresztül dolgozni, majd újra átmosni - gumikesztyuben ! - amíg tiszta, átlátszó lesz a víz. A folyamatnak akkor van vége, ha a homokra cseppentett sósav többé nem pezseg.
Ekkor még egyszer átmosva biztonsággal mehet az akváriumba, de csak ekkor.

ui: saját szememmel láttam akvarista kereskedö cég alkalmazottait teherautóstól áradás után a Duna parton köveket, különbözo méretu és színu kavicsokat, homokot és faágakat gyujteni, ne higgye el senki, hogy amit boltban vesz, az biokertben volt kialakítva és tiszta!

Több
12 éve 10 hónapja #43994 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
A pH csökkentéshez lágyítanod kell a vizet, különben a vízkeménység miatt állandóan vissza fog állni a kémhatás lúgos tartományba. Egyébként is rákényszerülsz a lágyvízre, ha diszkoszokat akarsz tartani. A továbbiakban pedig olvasd el a többi vízminoséggel kapcsolatos topicot.

Több
12 éve 10 hónapja #31262 Írta: kheg
kheg válaszolt a témára:
Köszi a gyors választ. Sajnos nagyobb akváriumra nincs módom, mert 32nm-es garzonban lakom.. :S
Csak 3 db diszkoszt szeretnék tartani, és vettem is hozzájuk egy nagy külso szurot, hogy ne legyen gond a viz minoségével. Kicsi diszkoszokkal kezdeném. Ha megnonek nagyon, addigra talán nekem is lesz nagyobb lakásom, és tudok venni egy nagyobb akvit. :rolleyes:
Szóval azt mondod, tüntessem el a homokot, ez nem fog igy megoldódni leülepedni? (szerintem valószinuleg nem fog..)
A ph-t hogyan vigyem le diszkosznak kedvezo szintre? Nálunk a csapviz is lugos. Várjak még a ph beállitással? változik magától valamennyit, ahogy beáll a baktériumflóra? Van eddig 2 gömbmohám, 4 növényem, 1 csigám, slussz.

Több
12 éve 10 hónapja #43987 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
Vegyél egy talajszippantót, ami a homokot még felszívja, de a kavicsot már nem tudja. És itt jegyezném meg azt - amivel talán a diszkosztartók is egyetértenek velem -, hogy 90 l nem alkalmas a tartásukra.

Oldalmegjelenítési idő: 1.005 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 667 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top