Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
13 éve 4 hónapja #35562 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
mykee:

Inkább a szurésen kéne javítani.

Mekkora akváriunm és mivel szuröd?? Ez lesz a probléma kulcsa.
Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #36100 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Sárgás színe lehet a víznek:
- Fától / tozegtol vagy ha rohad benne valami akár növény, akár élolény (talajt alaposan kimostátok?)
- Zöld lehet lebego algától.

Több
13 éve 4 hónapja #36094 Írta: delphynee
delphynee válaszolt a témára:
Sziasztok!

Van egy 70 literes akim, amit múlt héten üzemeltünk be. Tulajdonképpen hét elején bekerült az aljzat, és egy kevés víz. Pénteken jött hozzá a szuro, és akkor este bekerültek a növények is, halak még nincsenek. Nem kezeltük semmivel a vizet, kezdetben elég zavaros volt, a növények beültetésével ugye kicsit felkavartuk az aljzatot is, de egy nap elteltével le is tisztult szépen. Ám egyre inkább azt vesszük észre, hogy mintha a víz színe sárgás-zöldre váltott volna, amúgy teljesen tiszta és áttetszo.
Van ötletetek mitol lehet?
Gyanakodok egy növényre, olyan erotlennek tunik. Ma ki is vettem és megnéztem közelebbrol, a gyanús leveleket letéptem és vissza tettem a helyére. Ha ez rohadna, mitol van, még csak pár napja vettem? Tehetek e ennél többet, esetleg valami tápoldat segíthet rajta?

Köszi elore is minden hozzászólást!

Több
13 éve 4 hónapja #35112 Írta: beoca
beoca válaszolt a témára:
Trek:
na, ettol féltem, hogy te is a külso szurore lyukadsz ki (amúgy nem tudom miért rettegek tole annyira, pedig elobb- utóbb muszály lesz áttérnem rá az az érzésem). Most vettem nekik fagyasztott kajamixet. Bejön nekik, nagyon gyorsan eltüntették. Most megpróbálom a szurot a hétvégén nem takarítani. Meg vetttem aktív szenet is. Szerinted kipróbáljam?

Több
13 éve 4 hónapja #35076 Írta: beoca
Azér, mert amikor szétszedem a szivacs koszos, az alsó részén meg ilyen dzsuvás valami van megtapadva (gondolom kaki meg egyebek :oops: ), meg hallani is és látni is a szurun, hogy nehézkesen megy. Amúgy ilyen levegozteto üzemmódra van állítva, gondoltam már rá, hogy átállítom simán keringetore (levegoztetonek a szivacsos is elég). Szóval szerinted ne mossam kétnaponta a szurot?

Több
13 éve 5 hónapja #35041 Írta: beoca
Szia Trek!

A szuro Shark ADV400. Van 2 torakatum (kb.4cm), 2 guppi, 2 black molly, 2platti, 1 anci, 2gyöngyguri, két kékguri és 7cory. Egy nap egyszer kapnak enni, egy kocka tubit(szárított) a coryk az üveg falára, két csipet (ujjam között szerényen) szunyilárvát és egy csipet bolhát. Meg néha egy egy tablettát az aljzatram, mert az ancika nagyon szereti. Szerinted ez sok? Mer akkor visszábbveszek. Amúgy 2-3 perc alatt mindent befalnak, a tubi néha bírja 5 percig is :lol: . Szerinted hogy csináljam, hogy jó legyen. Azt szeretném, hogy minden feltétel optimális legyen nekik. Köszi a választ elore is. Megjegyzés: ha lehetne gyorsan!!!!! :oops:

Több
13 éve 5 hónapja #35013 Írta: beoca
Sziasztok!

Nekem van egy problémám -lehet, hogy nem is probléma- ami nem elviselhetetlen, de zavar.
Szóval arról van szó, hogy a vizem a kb. 112 literes, 3 hónapja muködo akváriumban kicsit sárgás. Ha lekapcsolom a világítást, csak akkor látszik sárgás barnának, fény mellett elég tisztának tunik. Áttettszo, nem büdi...
Bellcanto írta, hogy nem gáz a barnás víz. Engem mégis zavar a dolog. Igaz a régi, 33 literesemben emberesen ronda volt a víz mindíg, nem gyoztem a szivacsszurot takarítani. Ebben a mostaniban megy egy belso szuro és egy szivacsszuro is. A szuros topicban ajánlották, hogy vegyek külso szurot, csak hát ugye nincs neki hely.
Szerintetek parázzak nyugodtan tovább a víz színe miatt, vagy megnyugodhatok télleg?
Amúgy hetente kb. 20-24 litert cserélek és két naponta mosom a szurot.
Köszi elore is a választ( mer lesz válasz, ugye? :x )

Több
13 éve 5 hónapja #34561 Írta: zmagyar
zmagyar válaszolt a témára:

Quote: Köszi a tippeket. a szivacsos szurorol még nem is hallottam, meg fogom nézni a boltban !Rengeteget olvashatsz róla itt a különbözo szuros topicokban.

Quote: Egyenlore úgy oldottam meg a kérdést, hogy a szuro bemeneteléhez betoltam géz darabot, így fizikailag nem tudja beszívni a kishalakat.Ezzel azért vigyázz, ha a szuro beszívja a gézt, akkor akár tönkre is mehet. Én inkább rágumiznám a csore. Így a teljesítményre se lesz olyan rossz hatással és nem fenyeget a veszély, hogy beáll miatta a szurod.

Quote: Most néztem meg a szurot jobban és nem igazán értek hozzá, de egy 30 lt-es akihoz szerintem nagy egy 260 lt/órás szuro.Ahogy frappánsan már megfogalmazta itt valaki: "túlszurt akvárium nincs". :-) Amíg nem hoz létre olyan eros áramlást a szuro, ami esetleg zavarná a halakat, addig jó.

Üdv,
Zoli

Több
13 éve 5 hónapja #34542 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Szivacsos szuro!
Köszi a tippeket. a szivacsos szurorol még nem is hallottam, meg fogom nézni a boltban !

Egyenlore úgy oldottam meg a kérdést, hogy a szuro bemeneteléhez betoltam géz darabot, így fizikailag nem tudja beszívni a kishalakat. Igaz, hogy a teljesítménye egy kicsit vissza eset, de remélem, hogy kibirja.
Most néztem meg a szurot jobban és nem igazán értek hozzá, de egy 30 lt-es akihoz szerintem nagy egy 260 lt/órás szuro.

Sziasztok: Sanyi!

Több
13 éve 5 hónapja #3571 Írta: Almamag
Almamag válaszolt a témára:
Szia Sada!

Van élokaja topik: Édesvízi akvarisztika/Tartás, 9 oldalon át kivesézve a téma, hasznos.

Fagyasztott vörös szúnyoglárvát jobb díszállatkereskedések tartanak, fagyasztott planktonra is akadhatsz a még jobbakban. Érdeklodj élo tubi után, és ha etetsz, mindig csak annyi halkaját adj be a halaidnak, amit 1-2 perc alatt eltüntetnek, és inkább többször keveset, mint egyszer sokat, ami aztán büdösíti a vizet, mert megmarad.
Sokkal több hal megy rá a túletetésre, mint ami éhenhal!
Egész évben gyujthetsz élo planktont állóvizekben, esetleg érdeklodj Szép_J-nél, keresd pü-ben planktonozóháló ügyben.

Hali, Zölduborka,
két szivacsszurovel lehet jobban járnál az ivadékok akijában, ha elég eros a légpumpád, elviszi a nagy mellett is oket, 700,-ból meg van és nem eszik kishalakat.

Sziasztok:
Almamag

Több
13 éve 5 hónapja #6571 Írta: zmagyar
zmagyar válaszolt a témára:

Quote: ha megy a szuro, akkor az bedarálja a kishalakatMilyen szuro? Jól van összerakva? :-) Miért nem teszel valami anyagot oda, ahol a szuro bedaralja a halakat? Nekem pl a saját készitésu külso szurom 1 colos beszívócsövén egy krumplis zsák (háló) van. Még egy halat sem szívott be. Szintén tudom javasolni a szúnyoghálót.
Ha meg nagyon kicsi az akvárium és kicsik a halak is benne, akkor használhatsz szivacsos szuro, az tutira nem darál be halat.

Üdv,
Zoli

Több
13 éve 5 hónapja #6641 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Büdös!!!!
Sziasztok!

Szeretnék megkérni benneteket, hogy adjatok tanácsot: Mit csináljak a kicsi akváriummal (30 lt-es), mert ha megy a szuro, akkor az bedarálja a kishalakat (tegnap 15-öt szedtem ki belole, amibol 3 meg is döglött), ha nem megy a szuro, akkor meg elkezd büdösödni a víz. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Minden ötlet érdekel !!!!!

Sziasztok: Sanyi!

Több
13 éve 5 hónapja #34404 Írta: sada303
sada303 válaszolt a témára:
természetesen nem akarom 30 literesbe tartani oket még egy két hónapig kibírják, kajáról még tudtok küldeni infót

Több
13 éve 5 hónapja #34361 Írta: szter
szter válaszolt a témára:
Bizony,ez így nem oké. Én a helyedben a két cápaharcsát elajándékoznám,vagy visszavinném a boltba,ha még élnek, a pirikkel együtt,és vagy aprótestu halakkal telepíteném be ezt a 30-ast és akkor még talán így a szivacsszuro is elégséges,vagy hajrá a nagy akváriumhoz.

Több
13 éve 5 hónapja #34355 Írta: Almamag
Almamag válaszolt a témára:
Szia Sada303!

Valószínuleg túletetsz, és kevés a szurésed, állj át fagyasztott vagy élo kajára, esetleg granulált tápra.

A helyzet az, hogy a 30l-es akvárium a beszerzett halaid pilanatnyi méretéhez talán még passzol, de édeskevés, ha figyelembe veszed, mekkorára fognak noni.
Nem tudom, mit adtak el neked piranhának, de a "hagyományos vérengzos" 30cm, a gyümölcsevo kétfogú paku 40 cm testhosszt is elérhet, a kuli és a cápaharcsa szintén nem 4 centi kifejlett álapotában, ezek után engedtesék meg a kérdés: ez a 30l ugye csak átmeneti állapot, amíg megjön a 200 l-esed? :wink: :-)

Üdv: Almamag

Több
13 éve 5 hónapja #34338 Írta: sada303
sada303 válaszolt a témára: Miért büdös az akvárium vize
sziasztok

most vettem egy 30 literes akváriumot van benne 2 cápaharcsa 3-4 cm , 2 piranja 2-3cm 3 kuli kuli azok is még kicsik, sulyedos haltáppal etetetk ( növendék ezt ajánloták az üzletbe ) szoro nincs vagyis van egy olyan levegozteto szivacsos. és 2 nap után zavaros és büdös lesz a víz. mitol van??? tudtok segíteni???

üdv Sanyi :oops:

Több
13 éve 5 hónapja #34184 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
a barnás víz elfogadható, a dél-amis akikban ez természetes is. HA neked nem tetszik, az más tészta, akkor cseréld le a vasfát valami másra, vagy szedd ki, és fozocskézz egy kcsiit, és csak akkor tedd vissza, ha már nem ereszt ennyire. A vízcsere csak félsiker, a víz hamarosan visszabarnul a vasfa miatt.

Több
13 éve 5 hónapja #34155 Írta: fear2
fear2 válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem volna,hogy 1 hónapja muködo akim van,benne egy szép nagy(50cm magas 20 cm széles)vasfa.A víz színe ettol full sárga.Eheim 2213-as külso szurom 3 hete vettem újonnan,fel van töltve szivacsokkal,szuroközegekkel.Elfogadható hogy sárgásbarna árnyalatú a vizem?Félek,hogy a növényeim nem kapnak elég fényt,60 cm magas akiban,mert az alacsony növésu növények nem fejlodnek,csak azok,amik legalább a feléig felérnek.A vasfát rendesen kiáztattam,de úgylátszik nem eléggé.A növényeket táplálom folyékony és tablettás tápsóval is.Le fogja szurni a külso szuro tisztára a vizüket?Vagy 70%-os vízcsere?Esetleg teljes?(nem szertném a halak miatt)A külso szurobe tettem aktív szenet is.

Több
13 éve 5 hónapja #15178 Írta: Apika
Apika válaszolt a témára:
Nincs az akváriumodban vasfa, vagy valamilyen más gyökér? Esetleg talán az festhette meg a vizet...

Api :D

Több
13 éve 5 hónapja #15684 Írta: Viktor2
Viktor2 válaszolt a témára:
Nekem tiszta barna lett a víz, csak nem tudom mitol. A kajamaradéktól biztos nem mert rögtön két hét után koszos lett, és nem is volt az alján kaja.Nem tudom hogy hogy oldjam meg mert azért a 60 l-es akváriumot ne jó takarítani két hetenként, szuro rendesen megy.

Oldalmegjelenítési idő: 0.941 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 995 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top