Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
13 éve 6 hónapja #33123 Írta: Apika
Apika válaszolt a témára:
Problémádra az alábbi két helyen találhatsz megoldást:
[url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Egy cikk az algákról[/url]
[url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Algásodás topic[/url]
Kattints a vastag betus sorokra...

Api :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #33135 Írta: arpeen2
arpeen2 válaszolt a témára:
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.

Az a gondom hogy az akváriumom elkezdet "szorösödni" fogalmam sincs mitol de elég kilátástalan a megállítása. Mindenre ráno ez a bundaszeru szor, még az aksi falára is amirol alig lehet lekaparni. Biztos sokaknak ismeros a helyzet, mi idézheti ezt elo és hogyan lehet megszüntetni ? 100-110l-es az aksi, páncélos harcsák, torokátumok, pár gurámi meg algaevo van benne. Spec neoncso van nekik, futés, levego van rendesen. Kb 10 éve van akváriumom, de ilyet még nem láttam. :rolleyes:

Több
13 éve 6 hónapja #33098 Írta: gordoneva
gordoneva válaszolt a témára:

GA wrote: Nyáron raktam össze az aksit és kb 1-2 hete kezdett el gyorsan homályosodni, a közepéig látok már csak át.Jó lenne tudni, hogy mi az, ami megváltozott, mert ha a kiváltóokot sikerülne megszüntetni, magától is letisztulna a vized.

Több
13 éve 6 hónapja #33012 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Ha állott csapvízzel cserélsz attól a guppiknak kutya bajuk sem lesz.
A szurot elég pár hetente tisztítanod. Az ilyen tablettákat meg varázsszereket meg kerüld el minél messzebbrol.
Cserélj 10-20% vizet állott, szelloztetett csapvízzel amíg le nem tisztul, szvsz le fog 4-5 nap alatt :wink:

Több
13 éve 6 hónapja #33011 Írta: GA
GA válaszolt a témára:
Hali! Helyzet a következo: Az aksim 136Les, 3 tisztító 150L 60L 60Lesekhez. Nyáron raktam össze az aksit és kb 1-2 hete kezdett el gyorsan homályosodni, a közepéig látok már csak át. Boltban vettem ilyen víztisztító tablettát homályosodásra elvileg 1 tabletta 25Lhez és volt benne 10, mind a 10et beleraktam de semmivel sem lett jobb. A tisztítókat is hetente vagy 2x takarítom attól függoen hogy mennyire negedte át a vizet. Vízcserét hanyagolnám 2 napja cseréltem, 3 guppy bánta. Mi mást tehetek? Tavasszal tervezek nagytakarítást...

Több
13 éve 6 hónapja #32863 Írta: szter
szter válaszolt a témára:
Hetente,vagy két hetente ,kb20%-os vízcserét csinálj és ilyenkor a leszívott akváriumvízben nyomkodd ki a szivacsbetétet.

Több
13 éve 6 hónapja #32832 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára:
Sziasztok!

Lassan tisztul az aksim vize, már észre veszem, hogy milyen koszos az üveg belülrol.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy EHEIM 400lt/órás szivacs betétes belso szurom. Ha beállt az akvárium vize, akkor mennyi idonként kell ezt a szivacsot tisztítani, milyen surun és mennyi vizet kell cserélni? Az kasim 200 lt-es.

Sziasztok: Sanyi.

Több
13 éve 6 hónapja #32576 Írta: wardust
wardust válaszolt a témára:
Teljesen üres akváriumról van szó, csak szivacs szüro van benne. Ezért is furálom.

Több
13 éve 6 hónapja #32574 Írta: gordoneva
gordoneva válaszolt a témára:
Ha baktériumölonek szeretnéd a konyhasót használni, attól tartok, olyan koncentrációt kellene alkalmaznod, ami a halaidat és a növényeidet is kiirtaná (gondolom édesvízi akiról van szó). Keresd meg inkább a zavarosodás okát, azt kell megszüntetni, és a víz magától is kristálytiszta lesz. (szurés, népességsuruség, túletetés, rosszul kimosott aljzat stb.)

Több
13 éve 6 hónapja #32567 Írta: wardust
wardust válaszolt a témára:
Üdv!

A viz zavarosságán a konyhasó segít? Abból indulok ki, hogy a só elpusztítja káros baktériumokat (gondolom a hasznosakat is).
Remélem nem írtam nagy baromságot :oops:

Több
13 éve 6 hónapja #32518 Írta: Bence00
Bence00 válaszolt a témára:
Igen zavaros a vizem köszi a tanácsokat és nincs jelenleg a vízbe szuru de lesz hamarosan csak be kell rakni!Köszi
:D

Több
13 éve 6 hónapja #32503 Írta: szter
szter válaszolt a témára:
Bence Honnan gondolod,hogy rossza vízminoséged? Nincs szurés jelenleg az akváriumodban? Milyen halakat tartassz így és mióta? Vagy csak lecseréled a szurodet. Nem kötelezo vízteszteket csinálni,de érdemes. Ha mondjuk tudod,hogy milyen keménységu és ph-jú a vized és az általad tartott halakról úgy tudod,hogy az az o igényeiknek megfelelo és azt is tapasztalod,hogy minden rendben az akiban,akkor nem szükséges. Egyéb esetben javallanám,foként ha gondod van ezen a téren.Nálunk a legegyszerubb neptun is megfelel a célnak.

Több
13 éve 6 hónapja #32501 Írta: Almamag
Almamag válaszolt a témára:
Bence

Honnan veszed, hogy sz_r, ha nem mérted? Zavaros? Azt a teszt nem gyógyítja. Ha mégis olthatatlan kíváncsiság ég benned a vizeddel kapcsolatban, elég a ph, nk -t mérni. Az elején a halbetelepítéseknél esetleg nitrát teszt, de ne parázd túl a dolgot.

Egyáltalán nem fontos tesztet venni, feltéve, hogy nem valami extra igényes halat akarsz tartani (pl. diszkosz), vagy nem akarsz tenyészteni.
Rendszeres részleges vízcserékkel tökéletesen rendben tartható egy beállt, nem extrém viszonyokat mutató (telepítési suruség, etetés), beállt akvárium méregdrága tesztek nélkül is.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVVZXVkZaUFZrZHpNQT09&page=20

Itt kaphatsz néhány alkalomra elegendo tesztcsíkot olcsóbb áron.

Almamag

Több
13 éve 6 hónapja #32495 Írta: Bence00
Bence00 válaszolt a témára:
Nekm is elég szar a víz minoségem mondjuk teszteket se csináltam!vettem szurot majd azt is belerakom és akkor meglátjuk majd és tesztet nagyon fontos csinálni?? és ha igen milyennt?

Több
13 éve 6 hónapja #32434 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
vízcserét nyugodtan csinálhatsz

Több
13 éve 6 hónapja #32417 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára:
Igen lassan tisztúl az aksim vize. Az-az igazság, hogy a szurot nem merem maximumom járatni, mert a kishalakat féltem. A lányom lelki beteg lenne ha eltünnének. Azóta a molly is ellett!

Mit javasoltok hétvégén csináljak egy 25%-os vizcserét vagy várjak, amig teljesen letisztul a víz?

Sziasztok: Sanyi.

Ui.: Ha Székesfehérváron kiváncsi vagytok, hogy melyik kisállat kereskedésbe nem szabad menni akkor irjatok a [url=mailto:Zolduborka13@freemail.hu">Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.[/url] címre és megírom, de ugyan ide várom, ha tudtok jó kisállat /különös tekintettel a halakra / kereskedést 60-70 km-es körzetbe /beleérve Pest is!/, ahól esetleg nem az eladás minden áron a jelszó!

Elore is köszi!

Több
13 éve 6 hónapja #32295 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Újjab kérdés!
Sziasztok!

Nagyon lassan, de mintha tisztább lenne az aksim. Tegnap vettem egy köves levegoztetot, amit este el is indítottam! Remélem segíteni fog!

Irtam, hogy lettek kishalak! Tegnap 4-et számolz me a lányom! Csak az a baj, hogy a black molly is nagyon gömböjödik! Az lenne a kérdésem, hogy a molly mennyi ideig "vemhes" (termes, nem tudom hogyan mondják ez a halaknál)? Honnan lehet észre venni rajta, hogy jönnek a kishalak és általában mennyit szokott egyszerre eleni. Érdemes-e szülö szobával kisérleteznem, vagy bizzam a természetre...stb. Szóval ezzel kapcsolatban várok minden fajta infót!

Az egyesületben beszélgettem egy 40 literes hobbi akissal és o kérdezte, hogy az akiba rakott metilénkék az mennyi ido alatt megy ki a vizbol vagyis, hogy hogyan lehet eltüntetni a kék színu vizet?

Sziasztok: Sanyi!

Több
13 éve 6 hónapja #32051 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Vízminoség
Köszönöm az ötleteket, neki is állok rendbetenni a vizet. Én is remélem, hogy sikerrel járok. Ez etetés teljes felfüggesztését nem tudom megoldani, mert fogalmam sincs hogyan, de lettek kishalak (nem sok 1-2), de egy 9 éves kislány mellett nem tudom megcsinálni, hogy feláldozom oket.

A szuröm egyébként belso és egy hosszú szivacs van benne!

Mégegyszer köszönöm a gyors és kimeríto segitséget!

Több
13 éve 6 hónapja #32014 Írta: newsee
newsee válaszolt a témára:

Almamag wrote: Newsee, az akid brutálisan algás.

Megoldást az Édesvízi akvarisztika/Gondok/Algásodás vagy Szorszru izé van a növények levelein címu topikban találsz.

Sok sikert!

Almamag :-)

Köszönöm az ajánlatot, valamiért a múltkor nem itt kerestem a megoldást. Lesz amit kipróbálok belole azt hiszem.

Több
13 éve 6 hónapja #32008 Írta: toist
toist válaszolt a témára:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy 6,5-re semmiképpen se vigye le ilyen rövid ido alatt a Ph-t 8-ról, csak szépen folyamatosan, mert a halakat is eléggé megviselheti, ezeknek a halaknak amiket tart pedig szerintem ideális a 7-es Ph. (az se mindegy, hogy mikor mérte a 8-at, mert ha túl nagy az ingadozás, akkor ha este leviszi 6,5-re az reggelre végzetes következményekkel járhat...)
A többi szerintem stimmel, viszont részleges vízcserékre feltétlenül szükség lesz, anélkül sajnos nem lehet megoldani.

Oldalmegjelenítési idő: 0.929 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1003 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top