Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
13 éve 6 hónapja #32007 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára: Re: Víz

Zolduborka wrote: Január 21.-én beültettük növényekkel (vörös cabomba, óriás valiznéria, anibias, valiznéria, átokhínár, vizicsillag, tóalma). Január 27.-én betelepítettük halakkal (dániók, harcsák, guppik, black molly, vörös karcsú diszmárna, rézlazac, összesen: 35db.), belenyomtam a stresz protecium-ot is.Jól tetted, hogy egy hétig üresben járattad az akváriumot, de a halak egyideju betelepítése már hiba volt. Kialakult mikroflóra hiányában a halak "túlterhelték" a vizet. Sajnos pár napig ilyen lesz a vized, úgyhogy szükség lesz a részleges vízcserékre. Másik megoldás a <i>[url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" SZAT gyanta[/url]</i>, ami kereskedésekben kapható vagy rendelheto. Addig használhatod, amíg beáll az egyensúly. Ezenkívül minimalizáld az etetést, netán egy-két napig ki is hagyhatod. Nyugodtan világíts, egyrészt kell a növényeknek - elsosorban a vörös cabombának, tóalmának -, másrészt a nitrifikáló baktériumoknak és az infúzóriának (papucsállatka) mindegy, hogy van vagy nincs fény. És ahogy Almamag is írta, nem kell mindenféle lötyivel teleöntözni a vizet. Az a 100 ml növénytáp sem kellett volna, foleg nem egyszerre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #31984 Írta: Almamag
Almamag válaszolt a témára:
Szia Zolduborka!

Mi a túrónak öntözöd tele a vizet mindenféle - tök felesleges és méregdrága- vegyszerrel? :S
Felejtsd el oket, nélkülük is tökéletesen beáll és muködik egy nem túltelepített (és nem túletetett) aki - a tied ilyen.

A zavarosodást infuzorium elszaporodás okozhatja, szerintem a bedöglött nitrivec bacihulláin szaporodott el. Most is cserélhetsz vizet, de a zavarosságot nem fogod tudni megszüntetni vele. Erosen szelloztess és kb. 4 napig ne kapcsold fel az akivilágítást, mert ezek a parányi lények a fényenergiát is képesek hasznosítani. 200 l akiba dobj 15 darab kiszáradt magmentes égerfatobozt 1-2 napra, ez lejjebb viszi a ph-t és eltünteti a kis hívatlanokat. Ha nem jutsz hozzá égertobozhoz, savanyíthatod a vizet Novobalt tozegteával vagy kisállatkereskedésekben beszerezheto tozegcseppel (tozegkivonat) ph= 6,5-re. Etetést minimalizáld, vagy kifejlett, jól táplált halak esetében 4 napra fel is függesztheted, semmi bajuk nem lesz. Szurés természetesen folyamatosan menjen, és ne most moss szurotöltetet. Külso és/vagy belso?

Ha már tiszta a vized, akkor végezz 15%-20% vízcserét egy napig állt, porlasztókovel pár órát szelloztetett sima csapvízzel, rá két napra esetleg újabb 10%-ot, és ne önts bele semmi kegyszert/vudu-oldatot.
Ha lágyítanál a vízen, legegyszerubben (most, télen) ioncserélt vízzel tudod megoldani, beszerzési forrás bevásárlóközpontok. (5l=kétszázvalahány Ft.)

Ha valakinek van még ötlete, írja ide!
Remélem sikerrel jársz!

Üdvözlettel: Almamag

Több
13 éve 6 hónapja #31982 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Vízminoség
Ja, az elobb elfelejtettem beírni, hogy január 29.-én 100 ml plantamin növénytápot tettem az akum-ba és kb inentol kezdodött el zavarodás!

Több
13 éve 6 hónapja #31974 Írta: Zolduborka
Zolduborka válaszolt a témára: Víz
Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni egy zavaros akvárium ügyében.
Elhatároztam, hogy a lányomnak csinálok egy gyönyöru akváriumot. Január 14.-én beindítottuk a 200 lt-es fullos akváriumot (szuro, futo, teto neoncsövekkel). Feltöltöttük vízzel (csapviz), beleraktuk a kavicsot, meg aqutan és nitrivel (szerettem vólna úgy csinálni, mint az a "nagy könyvben" van leírva). Január 21.-én beültettük növényekkel (vörös cabomba, óriás valiznéria, anibias, valiznéria, átokhínár, vizicsillag, tóalma). Január 27.-én betelepítettük halakkal (dániók, harcsák, guppik, black molly, vörös karcsú diszmárna, rézlazac, összesen: 35db.), belenyomtam a stresz protecium-ot is.
Február 02.-én kapott az akvárium nitrivec-et. Másnap bezavarosodott és azóti is zavaros. A víz minoségem is nagyon rossz: NO3=50, NO2=magas, dGH>21, dKH=20, pH=8.
Sajnos csak tegnap találtam meg ezt a forumot, ha elobb rálelek, akkor lehet hogy nem kell most kérdeznem!
Lényegében a kérdésem az hogy van-e valami ötletetek arra, hogyan lehet a vízet letisztítani vizcsere nélkül (mozgássérült vagyok és elég nehezen tudom megoldani a vizcserét). Ha csak vízcserével lehet megoldani, akkor pedig elotte hány napig hagyjam állni a csapvizet?

Remélem tudtok valami segítséget adni (bár ahogy néztem 4 hónapos az utolsó bejegyzés!)

Köszönettel: Sanyi.

Több
13 éve 6 hónapja #31959 Írta: Almamag
Almamag válaszolt a témára:
Newsee, az akid brutálisan algás.

Megoldást az Édesvízi akvarisztika/Gondok/Algásodás vagy Szorszru izé van a növények levelein címu topikban találsz.

Sok sikert!

Almamag :-)

Több
13 éve 6 hónapja #31958 Írta: newsee
newsee válaszolt a témára:

do wrote: Ha túl sok kaja kerül az akiba, akkor szokott a sok matéria megtapadni az üvegen, meg minden egyeben.

Ezt valahogy kétlem, minden elfogy azonnal, vagy legfeljebb fél órán belül. Ha valami kis koszmó maradna véletlenül azt pedig a szuro nyeli be. Ez valami más, nem koszos az üveg hanem SZORÖS. Pici sárgás-zöldes szorök vannak rajta.

Több
13 éve 6 hónapja #31928 Írta: do
do válaszolt a témára:
Ha túl sok kaja kerül az akiba, akkor szokott a sok matéria megtapadni az üvegen, meg minden egyeben.

Több
13 éve 6 hónapja #31869 Írta: newsee
newsee válaszolt a témára: víz
Nem meglepo módon én is segítséget szeretnék kérni: október óta van egy 50 literes akváriumom belso világítással. 7 kicsi citromhal és ekkora nagyságú hal úszkál benne és két 10 cm alatti anci, 3 cory-val. Anno nagyobb kövek voltak aljzatnak és foként a coryk miatt ezt most apró homokszerure cseréltem egy hónapja. Megint visszatért az hogy a víz olyan sárgás-zöldes színu és szorök tapadnak az akvárium falára, homérore, melegítore, a benne lévo kövekre. Az elso két hétben a talaj és vízcsere után gyönyöruen tiszta volt a víz, most pedig sárga. Belso szurom van, amelybe most tettem 3 napja aktív szenet, de nem igazán segített. Az utóbbi két napban meghalt 3 neon halam is, bár ez lehet hogy nem ettol van.

Mi lehet a gond? Már végig olvastam ezt az oldalt: a sera nitrivec segíthet, vagy hogy egy-két napig nem etetek? Esetleg más?

Több
13 éve 6 hónapja #31807 Írta: szyrk
szyrk válaszolt a témára:
és ez mennyire hatásos ? Csak kissebb aksiknál ?l vagy nagyobbaknál is? ?l

Több
13 éve 6 hónapja #31764 Írta: Apika
Apika válaszolt a témára:
Szia!

Lehet kapni kimondottan szivacsszurot, aminek a belsejében egy kis cso van, a cso végén pedig egy porlasztóko. Erre a kis csore ráhúzod a porlasztód levegoztetocsövét, és készen is van a szivacsszurod.
Ha a késobbiekben elhasználódik a szivacsod, akkor lehet külön is kapni, csak szivacsot.

Api :D

Több
13 éve 6 hónapja #31750 Írta: szyrk
szyrk válaszolt a témára: szürö
lattam egy légpumpával müködo szüröt és valami hasonlot szeretnék csinalni
van egy60-asaksim abban van rendes szüro de van egy kisseb is amiben a picik vannak de ebbe nem vennék egy rohat drága szürötmert ha megnonek a plattik akkor átrakom öket
most csak szimplan megy egy levegöztetö nekik de megcsinalnam ezt a szöröt ha tudnatok benne segiteni egyaltalan lehet ilyet kapni és érdemes veleszenvedni?

Több
13 éve 7 hónapja #31038 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
mivel csak az aljzatod van bent, szerintm, jobban jársz, ha elolrol kezded, és alaposan kimosod.
Ha túl "szemetes" az aljzatod, akkor az mindig bomlani fog neked, és folyamatosan pisztkítja majd a vizet. Jobb tiszta lappal (vagy aljzattal) kezdeni.

Több
13 éve 7 hónapja #31015 Írta: bobby_30
bobby_30 válaszolt a témára:
Köszi !

Több
13 éve 7 hónapja #31008 Írta: bobby_30
bobby_30 válaszolt a témára:
Üdv mindenkinek!
Kezdo akvarista vagyok, mégpedig annyira hogy most állítom be legelso aksimat. A problémám a következo, 5 napja járatom az aksit üresen,vagyis még csak az aljzat van benne, de a vizem egy kicsit homályos. :( A hiba okára rájöttem, szerintem nem mostam ki megfeleloen az aljzatot :oops: . Egyébként a probléma annyira nem vészes, de én szeretném ha tiszta lenne a vizem. A kérdésem a következo. Mossam át ujra, vagy esetleg a probléma magától is megoldódik idovel. A válaszokat elore is köszönöm.

Több
13 éve 7 hónapja #30706 Írta: jeanner
jeanner válaszolt a témára:

Levinen wrote: A túletetés az egyik legveszélyesebb dolog a halakra. Ez rengeteg további okot tud kiváltani. Ha most is zavaros a vized, javasolnék egy 20%-os vízcserét és egy szuro mosást!nem tom,nem zavaros már a víz,de a halak még mindig pusztulnak...és már a kisebb aqváriumban lévok is...mivelhogy átraktam az egészségesnek tuno halakat a kisebbe...nemtom,mit kéne csinálnom...

Több
13 éve 7 hónapja #30601 Írta: popeye
popeye válaszolt a témára:
ja és most indítottam 1,5 hete az aksit

Több
13 éve 7 hónapja #30600 Írta: popeye
popeye válaszolt a témára:
Az én vizem is tiszta köd, beleöntöttem majdnem egész flakon nitrivecet és ledöglött mert bénáztam a külso szurovel, ma tettem bele még nitrivecet mert mosmár fog menni rendesen a szuro, erre megint megdöglött az egész (a szagából ítélve) .
Egyébként 90l az aki, 600l/h külso, 450l/h belso szuro van hozzás és egy telszemu aranyhal van benne.
Mit tegyek azon kívül hogy ne tegyek bele több nitrivecet?

Több
13 éve 7 hónapja #30594 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
A túletetés az egyik legveszélyesebb dolog a halakra. Ez rengeteg további okot tud kiváltani. Ha most is zavaros a vized, javasolnék egy 20%-os vízcserét és egy szuro mosást!

Több
13 éve 7 hónapja #30591 Írta: jeanner
jeanner válaszolt a témára:
és ha sötétednek a halak?
nem lehet,h vlmi méreganyag is van a vízben?
vagy ez is lehet a túletetés jele?

Több
13 éve 7 hónapja #30578 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Ez tuti túletetés miatt van. Száraz eleséggel lehet így elszállni. Azt javasolnám, hogy 1-2 napig ne etesél és meglátod javulásnak indul. Csak annyit etess, amit néhány perc alatt elfogyasztanak a halak. Napi egyszer elég!

Oldalmegjelenítési idő: 0.958 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 559 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top