Hirdetés

Zavaros/homályos a vizem, mit tudok tenni?

Több
13 éve 7 hónapja #30563 Írta: jeanner
jeanner válaszolt a témára:

Bellcanto wrote: gyakori jelenség túletetésnél, szuro leállásnál, új akvárium indításánál, nem megfeleloen kimosott aljzatnál. Nálad fenn áll valamelyik ezek közül, vagy keressünk más okot?az a szomorú,h bármelyik fennállhat a szuroleálláson kívül...viszont azóta már egyszer letisztult a víz,most viszont pusztul a halákkomány...ez mitol lehetr?
a túletetés milyen látható tünetekkel jár? :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #30339 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
gyakori jelenség túletetésnél, szuro leállásnál, új akvárium indításánál, nem megfeleloen kimosott aljzatnál. Nálad fenn áll valamelyik ezek közül, vagy keressünk más okot?

Több
13 éve 7 hónapja #30285 Írta: jeanner
jeanner válaszolt a témára:
hi!
nekem olyan az aqváriumom vize,mintha leszállt volna vlmiféle köd...ez mitol lehet?kezd kétségbeejto lenni a helyzet...:-)

Több
13 éve 7 hónapja #29979 Írta: tomnewman
tomnewman válaszolt a témára:
Sziasztok.! Ha jól olvasom, akkor nagyon túlreagáltam az aranyhalakat....
Bocs.
A zavaros vízre viszont úgy látom egyetértésben mondták többen is, hogy a megfelelo (adott esetben kicsit "túlméretezett") szurés megoldást jelenthet.

A lényeg, így, többszöri átolvasásra tehát ez.

Akiknek felborzoltam a kedélyeit, azoktól most elnézést kérek. Nem volt szándékos.
Mindössze "nekem csak kis teljesítményu szurom van", és nem szeretem a sok mulmot.... így gyakran koplalnak egy-egy napot a halaim, és aránylag gyakori a mulm-leszívogatással járó "vízcsere", frissítés.

Több
13 éve 7 hónapja #29306 Írta: kasimatyi
kasimatyi válaszolt a témára:
Ez jó :D

Több
13 éve 7 hónapja #29305 Írta: popeye
popeye válaszolt a témára:
Agresszív akvarista nincs, csak kicsi fórum :-) :D

Több
13 éve 7 hónapja #29299 Írta: kasimatyi
No eloször is.
Ezek NEM fajták, hanem tenyészváltozatok.
Másodszor.
Az orület onnan jött, hogy ezen a fórumon sok akvarista igyekszik a legjobbat nyújtani halainak, és az aranyhalnak a legjobb a kerti tó.
És aranyhal alatt a még gyönyöru törzsalakot értem, nem pedig a többi szerencsétlent, amelyeket egy hajszál választ el a papagájsügértol.
És hogy feltegyük az I-re a pontot, nyugodtan lehet azt is kerti tóban tartani, hiszen hidegvizi halról van szó. Még akkor is, ha nem lehet átteleltetni. Sokan nyáron trópusi díszhalakat tartanak kinnt a tavukban.
És ha nem tunt volna fel, én éppen kiálltam az aranyhalak mellett, nem pedig ellenük fordultam.

Több
13 éve 7 hónapja #29280 Írta: popeye
ja és ez egy külön aranyhalas akvárium

Több
13 éve 7 hónapja #29279 Írta: popeye
Bellcanto: kösz, akkor leheterosebb szurés.

tomnewman és kasimatyi: a tenyésztett fajtákat mint pl. ez a teleszkópszemu NEM szokták tóban tartani, hanem akváriumban tartják. Nem tudom honnan jött ez az orület ezen a fórumon. Úgyanúgy elvan a rendes akváriumban, max kicsit több baj van vele mint más fajtákkal, de ez foleg a tenyésztettségnek köszönheto.

Több
13 éve 7 hónapja #29217 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
én halformájú aranyhalakat (vagyis a "kommersz verziót") tartottam egy idoben. Ezek imádták az áramlást, így nem zavarta oket a jelentosen túlméretezett szurés. viszont nem is volt mulm az akiban, mert mindent elvitt a szurés. A növényzet is dús volt. Anubiast és Microsoriumot használtam, ezeket nem nagyon ették - bár néha a Microsoriumot azért megkóstolták.
Szóval szerintem az azért tévhit, hogy az aranyhalakkal nem lehet dús növényzetu akváriumot csinálni. Ja, és a nagy áramlásnak köszönhetoen a farokúszók jelentosen megnottek - a tóban maradt halakhoz képest kb 2-szeresére.
Igazából ezt az eredeti változatot nevezhetjük hideg édesvizi halnak a spéci kitenyésztett változatok már melegebbet kívánnak

Több
13 éve 7 hónapja #29020 Írta: kasimatyi
Nekem is muszáj beleugatnom :D
Bár nem ebbe a topikba tartozik.
Valóban nem való az aranyhal trópusi halakkal egy akváriumba.
De hogy nem akváriumi hal? Hmmm. No ez érdekes.
Ezzel az erovel egyik hal sem való akváriumba, a hazai halakkal foglalkozókat meg egyenesen seggbe kéne rúgni, hogy mit képzelnek. :D
Ha valaki biztosítja az aranyhalainak az optimális körülményeket, és nem keveri az szezont a fazonnal, nyugodtan csináljon egy szép aranyhalas akváriumot, csak ne GÖMBÖT, egy hallal!
Sot, egy 800-1000 literes akváriumban (ha valaki nem sajnálja erre) akár Koiknak is lehet optimális körülményeket teremteni. Ugya miért ne?
Bocs, hogy beleugatok tényleg, de nem muszáj kiirtani az aranyhalakat az akváriumból, és nem kell aranyhalas akvárium alatt rögtön egy 10 literes gömböt érteni, és aranyhal alatt sem azonnal egy hatfarkú, úszóhólyag bánalmakal küszködo, buborékszemu, teszetosza szerencsétlent, ami tényleg szánalmas látvány.
Ez is egy akváriumtípus, ami ésszel csinálva még szép is lehet.
Az igaz azonban, hogy sokkal jobb helye van egy szépen tisztántartott kerti tóban, ha már kinnt lehet tartani, de ha a körülmények optimálisak, ugyan melyik hal ne érezné magát jobban kinnt.

Több
13 éve 7 hónapja #29004 Írta: tomnewman
Popeye!
kicsit még beleugatnék: az aranyhal (ezüstkárász), mint megtudtam a nálam okosabbaktól, nem akváriumi, hanem HIDEG ÉDESVÍZI, TAVI HAL.

Persze megfelelo körülmények között akváriumban is tartható (de akkor sem a trópusi, lágyítgatott, meleg vízben, mondjuk amúgy melegvízi (trópusi) halak társaságában).
Ha csinálsz egy aranyhalas akváriumot (is), akkor lehet, hogy mindketten (az aranyhalad és Te is) jobban érzitek majd magatokat.

Persze ez csak egy ötlet. ha a mulmot nem tudjuk megfeleloen kiszurni, hát az okát küszöböljük ki (ne tartsunk "hajókötélgyárat" az akváriumban.)... :oops:
Az aranyhalpártiaktól elnézést kérek.

Több
13 éve 8 hónapja #28831 Írta: popeye
Kösz szépen!

Több
13 éve 8 hónapja #28825 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
popeye!

Inkább hátra tegyed minkét csövet. Levinennek is igaza van, rengeteg növény esetén (mint pld nálam :D ) igen nehéz ezt megvalósítani.

Üdv:
Emperor_

Több
13 éve 8 hónapja #28824 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Szia Popeye

Én inkább azt mondanám, hogy egy surun berendezett akváriumba nincs olyan szurés ami minden "kulát" (mulmot) összeszedne. De szerintem ez ne is legyen neked gond, mert az akvárium flórájára ez pozitív hatással van (baktérium kultúrák). A víz legyen tiszta, lebego koszoktól mentes!

Több
13 éve 8 hónapja #28821 Írta: popeye
És hogyan kéne ügyesen beállítani? Pl az aki jobb elso alsó sarkában van a benyomócso és a bal hátsó alsó sarokban a szívó? Vagy mi az elv?

Több
13 éve 8 hónapja #28813 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
popeye!

Ha ügyesen beállítod a külso szuro ki és beszívócsöveivel a megfelelo keringést akkor nem szabad a kakának sehol sem leülepednie (esetleg egy-két nagyon eldugott sarokban).

Több
13 éve 8 hónapja #28803 Írta: popeye
1-2 héten belül lesz egy 90l-es aki hydor prime10-es külso szurovel (még nem vettem meg de ezt szándékozom), és fehér orölt márvány aljzatot teszek bele mert találtam olcsóér elore tisztítottat kb 1mm-es szemcsemérettel. Meg lehet h lesz páncélos harcsa is.

Nem találtam megfelelo topikat szal megkérdezem itt:

-Van-e valami jó módszer a kula eltávolítására? Az aranyhal elég sokat termel ugyebár, és ha ezzel az aljzattisztítóval szívom le (amit kb 1-2 naponta meg kéne tennem) akkor lemegy a víz egy része is, ez megfelel egy kb 10-20%-os vízcserének ami meg az aki muködése miatt nem túl jó. Ötletek?

Ja és kösz az eddigieket!

Több
13 éve 8 hónapja #28739 Írta: tomnewman
vagy olyan halak betelepítése is lehet megelozo akció, akik a kavics közül kajálnak (páncélosharcsák, ormányos csíkok), esetleg tornyoscsigák...
bár talán errol már volt szó.. ha igen, akkor bocs!

Persze az is igaz, nem minden akváriumba illenek ezen halacskák.. ezt is tudom. de egy ötlet volt csak ...

Több
13 éve 8 hónapja #28734 Írta: fet
fet válaszolt a témára:
ahogy az elobb emlitettek a kavics köze be tud hullani a kaja es az bomlik azutan pedig a vized szurkul
lehet venni klonbozo szinu homokot ha keresel legnepszerubb a fehe homok
sok esetbe a szurkeseget csokkentheted hasot raksz a vizbe
1evokanal/100l

Oldalmegjelenítési idő: 0.864 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 918 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top