Hirdetés

Vízcsere

Több
11 éve 3 hete #90254 Írta: geri000
geri000 válaszolt a témára:

mark162 wrote: A kérdésem az lenne hogy mire jó az ha a vizet hagyuk állni vagy felforraljuk és ha jó akkor hogyan hasznosítjuk???Mert most van 1 Sara aquatanom meg 1 Sera nitrivec és ahogy olvasom a nagy többség nem használl ilyen szereket.De ezeket a szerekt nem kén használlni az én 60 literes akváriumomhoz???Mert a szuro az nem olyan hogy van benn vagy 6-5 rétek tisztító szer,kavics stb. csak 1 szivecs van benne???Az akvárium 60 literes belso szuros 60 literig jó.Olvastam tanácsadó füzeteket ott úgy 20% vízcsere volt ajálva hetente ha ezzel tudok segíteni.

Szia, Márk!
A vizet az elso feltöltés után muszáj állni, hagyni, mivel a lebontó baciknak ido kell amíg "városokat" hoznak létre!
Az aljzattal kapcsolatos kérdésedre nem tudok biztos választ adni, inkább nem mondok hülyeséget :mrgreen:
Az aquatanom -omról fogalmam nincs micsoda, de én is a "kotyvalékok "
ellen vagyok, a nitrivec akkor hasznos, ha még nincs hal a vízbe, akik trágyáznának, de ez is csak az elején fontos!
A szuroddel meg ne foglalkozz, mivel így is úgy is megtelepednek rajta a bacik és a bio szurés be is indul :D
A heti 20%-os vízcsere megfelelo, csak attól függ, milyen halak lesznek benne, és hogy ezek hogyan bírják a leszívással járó stresszt!
Ha viszont leírnád a szurod típusát, és hogy milyen halakat szeretnél, bele akkor könnyebben segíthetnénk :-)
De majd meghallgatjuk a többiek véleményét is és utána alkoss tervet :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #89418 Írta: mark162
mark162 válaszolt a témára:
A kérdésem az lenne hogy mire jó az ha a vizet hagyuk állni vagy felforraljuk és ha jó akkor hogyan hasznosítjuk???Mert most van 1 Sara aquatanom meg 1 Sera nitrivec és ahogy olvasom a nagy többség nem használl ilyen szereket.De ezeket a szerekt nem kén használlni az én 60 literes akváriumomhoz???Mert a szuro az nem olyan hogy van benn vagy 6-5 rétek tisztító szer,kavics stb. csak 1 szivecs van benne???Az akvárium 60 literes belso szuros 60 literig jó.Olvastam tanácsadó füzeteket ott úgy 20% vízcsere volt ajálva hetente ha ezzel tudok segíteni.

Több
11 éve 3 hete #90244 Írta: KARAKAST
KARAKAST válaszolt a témára:
Én tartok afrikai sügéreket(de közel sem tartom magam akkora nagy szakértonek) és a véleményem szerint szurés és áramoltatás nélkül már ez a 18-20 afrikai sügér is megmurgyelne hát még ha dupla ennyit tervez a srác.Aki viszont nem tunt akkora "mesternek",mert akkor talán tudná,hogy az afrikai sügérek szeretik az oxigént(élohely) és ha megnonek a 14-15 cm-t is elérik az m'bunák.Arról nem is beszélve ,hogy fullig tele rakta növénnyel a medencét,pedig ez biotópidegen elég rendesen és már ha mégis növény akkor az legyen sügérálló mert így a halacskák hamar lelegelik az egy szem oxigéntermeloket.
És akkor még az albínó coryt nem is említettem...Felesleges is!
Qrva gyenge riportot láttunk egy "nagy akvaristával"és egy hasonlóan felkészült riporterrel...
Nem az ilyet kellene nézni!

Több
11 éve 3 hete #90234 Írta: Druzsba
Druzsba válaszolt a témára:

Quote: Azért ezt a cikket ajánlanám nektek érdekesség képen:

http://www.haziallat.hu/cikkek/akvarium/onmukodo-akvarium/

Mondjuk ez szerintem is csak nagy akváriummal oldható meg.

Hm, köszi a linket, tetszett és engem is kiváncsivá tett, hogy erre mit mondanak a hozzáértok.
Én a szerény 35 literemben hetente cserélek 5 liter vizet.

Több
11 éve 3 hete #90232 Írta: dru
dru válaszolt a témára:
Hát köszönöm a véleményeket, de azt hiszem a szuro hipós mosását inkább kihagyom!
A hipó szagát még én is nagyon utálom, szerintem a halaim sem örülnének neki.
Azért ezt a cikket ajánlanám nektek érdekesség képen:

http://www.haziallat.hu/cikkek/akvarium/onmukodo-akvarium/

Mondjuk ez szerintem is csak nagy akváriummal oldható meg.
Kíváncsi vagyok a véleményekre!

Több
11 éve 3 hete #90229 Írta: Csodabogar
Csodabogar válaszolt a témára:
Ne haragudj ,hogy így fogalmazok , de bebaszna , ha hypoznánk a szurok szivacsát. Egy ilyen kezelés után már csak mosogatásra lehetne használni.

Több
11 éve 3 hete #90228 Írta: KARAKAST
KARAKAST válaszolt a témára:

Foxbacsi wrote: Másik hogy a szurodet tedd hipós vízbe. Mosd ki a szuro részét, meg a többi elemét is, járasd a motorját egy percig kb a hipós vízben majd félóránként ismét járasd egy percet. Ezt legalább 3szor ismételd. Ha ez megvan és állt a szivacs is a hipós oldatban meg a gép is akkor tedd tiszta vízbe
és mosd át járasd át legalább 5ször bo tiszta vízre gondolj.

Ezután lesz némi hipó illata, de már nem veszélyes. Visszateheted.

Én kb ennyit szoktam tenni, meg kétnaponta sima vízben szurot öblíteni.

8O 8O 8O 8O
Erre már nincs is megfelelo smile....

Több
11 éve 3 hete #90227 Írta: taksoft
taksoft válaszolt a témára:
Huhh. Csak ennyit tudok elsore mondani.
Vajon vízcsere nélkül mi fogja a nitrátot és a foszfort kivinni a medencébol?

Ha kihypózom a szurot, akkor honnan lesz benne baktériumkultúra, hogy (legalább) a nitrátkörforgás megvalósuljon?

A hozzáértok rendszeres részleges(!) vízcserét, és a szuro szivacsának csak akváriumvízben történo, óvatos kinyomkodását ajánlják. De lehet, hogy tévednek.

Több
11 éve 3 hete #90226 Írta: Foxbacsi
Foxbacsi válaszolt a témára:
Ja amit még elfelejtettem, adtam a száz literhez 5 kávéskanál jódozatlan konyhasót, vizespohárban jól feloldva.

Több
11 éve 3 hete #90225 Írta: Foxbacsi
Foxbacsi válaszolt a témára:
Nos Nekem 100literem van és másfél hónapig én sem cseréltem.
Igazából mikor cseréltem akkor is 25 litert kb. A halak mintha élénkebbek lennének kissé. Fontos hogy tegyél bele vízelokészíto szert még mielott beletöltöd vissza a friss vizet.

Másik hogy a szurodet tedd hipós vízbe. Mosd ki a szuro részét, meg a többi elemét is, járasd a motorját egy percig kb a hipós vízben majd félóránként ismét járasd egy percet. Ezt legalább 3szor ismételd. Ha ez megvan és állt a szivacs is a hipós oldatban meg a gép is akkor tedd tiszta vízbe
és mosd át járasd át legalább 5ször bo tiszta vízre gondolj.

Ezután lesz némi hipó illata, de már nem veszélyes. Visszateheted.

Én kb ennyit szoktam tenni, meg kétnaponta sima vízben szurot öblíteni.

Több
11 éve 3 hete #90219 Írta: dru
dru válaszolt a témára:
Sziasztok!

Tavaly november óta van egy 50 literes akváriumom, már sokféle hal megfordult benne "sajnos". Most 2 törpe gurámi, 5 brokát díszmárna, és egy anci él benne.
Heti 20% álott csapvizet cseréltem rendszeresen, de mindig valami baj volt. -hol a víz zavarosodása, hol halpusztulás.

Több régi, tapasztalt akvaristától hallottam már, hogy abszolút nem cserélnek vizet az 50l-nél nagyobb akváriumukban, csak a párolgást pótolják.
Hát én is megpróbáltam, és már 2 hónapja csak a szurot /belso/ pucoltam ki. Azóta a víz kristálytiszta, a halak jól érzik magukat, láthatólag semmi gond nincs. Amúgy nagyon sok növény is van benne.

Mi a véleményetek? Folytassam ezt a fajta gondozást, vagy hülyeség?
A tény az, hogy eddig bevált a módszer!

Több
11 éve 1 hónapja #88974 Írta: p3t1
p3t1 válaszolt a témára:
Hááát az utolsó megoldás télleg érdekes lett volna... omst fogtam és ilyen 5L lábasokkal meregettem ki a 30L-ert aztán a baszotnagy lábasból meg vissza.. igy kicst kényelmesebb volt mint a 30L =30kg + lábas súlya magasra emelni és megvárni amíg belecsobog az akváriumba szerintem le is szakadt volna a kezem :-) nembaj mostmár beszerzek egy csövet aminek a végére rakok egy palacknyakat és így tudok porszívozni is...

Több
11 éve 1 hónapja #88930 Írta: jojo
jojo válaszolt a témára:

subtronic wrote: sziasztok!sajnos elkövettem azt a hibát hogy teljes nagytakarítást végeztem a 60 l-es aksimban.miután visszatettem a halakat 1anci elpusztult és a többi(guppik tetrák harcsák) sem olyan élénkek mint eddig.a kérdés=csinálhatok-e olyat hogy a víz 70%át desztillált vízzel pótolom a maradék 30% felforralt csapvíz?és ehhez az egészhez rakhatok sera aquatan-t?kell-e állnia a víznek?ha igen mennyit?

Hali!
A vízhez rakhatsz Sera a-t, és nem árt ha 1-2 napig áll.Sztem ha ennyi desztvized van (nem "csak" ioncserélt véletlenül? )nem is kell forralt víz hozzá.

Több
11 éve 1 hónapja #88929 Írta: jojo
jojo válaszolt a témára:

p3t1 wrote: Gyerekek lenne egy érdekes kérdésem... vizet kéne cserélnem az akváriumban hétvégén de nincs pénzem semmi kannára... találtam itthon egy b_kukac_szott nagy lábost... úgy 30L -es lehet szóval elég lesz (240L -es az aki)... úgy gondoltam, hogy van itthon slag abból vágok le úgy 2m-ert és arra szerelek vmi fél literes palack tejét... így tudom porszívózni az alját és közben leszívni a kello vízmennyiséget... a gond csak az, hogy... ugye ez egy baszott nagy lábos... namost addig nincs baj még le kell szívni a vizet mert az aki fennt van amibe leszívom az meg lennt lesz és beleszívok a csobe és jön a víz de... visszafele hogy csináljam? mert ugye ezt a lábost nem nagyon tudom az akinál magasabbra tenni... ilyen kisebb lábossal meg nem igen akarom beleöntögetni a vizet mert az meg felveri a talajt ugye...

Akkor h kellene csinálni? Rakjak tányért az aljára vagy próbáljam meg nagyon lassan önteni? másképp nem lehet?
Mert nekem más nem jutott eszembe..

Hali!

Fogj egy nagyobb teljesítményu felnyomópumpát és húzz rá slagot, és tedd be a b...t nagy lábosba és indítsd be a pumpát-pikk- pakk-kész is.

Ha ez nem jó, akkor egy mua. kancsó, 1-2 literes és apránként vagy a tenyeredbe, öntöd a vizet, vagy egy kisebb sütis tányérba, így nem keveredik fel a talaj.

Ha ez sem jó mert szted nem hatékony és pö....lésnek érzed, akkor fogd a b....tt nagy lábost és öntsd be úgy az aksiba, hogy egy kevésbé béna családtag v. haver fog egy tányért a víz felszíne alatt, és arra öntöd rá a vizet.És közben Te se koccold le a ba....t nagy lábossal az aksid peremét, mert utána sokat kell felmosni.

A 4. megoldás, hogy felemeled magasra a teli ba...tt nagy lábost és a segítod belerakja a slagot és megszívja és a víz mehet az aksiba.
(na erre a legutolsóra kiváncsi lennék :lol: )

Több
11 éve 1 hónapja #88897 Írta: Gruczi
Gruczi válaszolt a témára: Re:
Sziasztok!

Nekem van egy 21 L-es akváriumom... de olyan 18-20 L van csak benne körülbelül.. talán kevesebb...
Van benne:
1db almacsiga
1db 2-3 cm-es Anci
4db neonhal
4db pinkdánió
2db zebradánió....
Na most ennél milyen gyakran kéne vizet cserélni.... és a csaoból kiengedett vizet... amit kicserélek... abba kell Antiklór? Vagy nem szükséges?

Több
11 éve 1 hónapja #88874 Írta: subtronic
subtronic válaszolt a témára:
sziasztok!sajnos elkövettem azt a hibát hogy teljes nagytakarítást végeztem a 60 l-es aksimban.miután visszatettem a halakat 1anci elpusztult és a többi(guppik tetrák harcsák) sem olyan élénkek mint eddig.a kérdés=csinálhatok-e olyat hogy a víz 70%át desztillált vízzel pótolom a maradék 30% felforralt csapvíz?és ehhez az egészhez rakhatok sera aquatan-t?kell-e állnia a víznek?ha igen mennyit?

Több
11 éve 1 hónapja #88864 Írta: p3t1
p3t1 válaszolt a témára:
Gyerekek lenne egy érdekes kérdésem... vizet kéne cserélnem az akváriumban hétvégén de nincs pénzem semmi kannára... találtam itthon egy b@szott nagy lábost... úgy 30L -es lehet szóval elég lesz (240L -es az aki)... úgy gondoltam, hogy van itthon slag abból vágok le úgy 2m-ert és arra szerelek vmi fél literes palack tejét... így tudom porszívózni az alját és közben leszívni a kello vízmennyiséget... a gond csak az, hogy... ugye ez egy baszott nagy lábos... namost addig nincs baj még le kell szívni a vizet mert az aki fennt van amibe leszívom az meg lennt lesz és beleszívok a csobe és jön a víz de... visszafele hogy csináljam? mert ugye ezt a lábost nem nagyon tudom az akinál magasabbra tenni... ilyen kisebb lábossal meg nem igen akarom beleöntögetni a vizet mert az meg felveri a talajt ugye...

Akkor h kellene csinálni? Rakjak tányért az aljára vagy próbáljam meg nagyon lassan önteni? másképp nem lehet?
Mert nekem más nem jutott eszembe..

Több
11 éve 1 hónapja #88499 Írta: Otaszan
Otaszan válaszolt a témára:
sziasztok,

160L-es akváriumom 1 éve üzemel.
Heti 20L víz cseréje a megszokott.
7-8 a keménység. PH-t nem mértem.
Most 40L-t cseréltem esovízre.(nyáron és amikor van friss erre szoktam cserélni).
A gondom, hogy a maláji tornyosok tömegesével jöttek fel a talaj felszínére. illetve másznak az üvegen. De valami elképeszto mennyiségben. Eddig alig láttam pár 10 darabot. Csináltam képet, majd felrakom holnap.

Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt?

Köszi és üdv,
otaszan

Több
11 éve 2 hónapja #87893 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
A szuro jó választás - a technikai adatai alapján - 360 literes medencéhez.

Több
11 éve 2 hónapja #87889 Írta: jpmontoya
jpmontoya válaszolt a témára:
Atman CF-1000 kulso szuro van az akvariumban.

Oldalmegjelenítési idő: 0.968 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 961 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top