Hirdetés

Vízcsere

Több
12 éve 5 hónapja #52846 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Az elpárolgott víz pótlása felkeményíti a vizet!!!! Erre tessék odafigyelni! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #53277 Írta: czine
czine válaszolt a témára:
Szia!
Nekem 1000literes van, de azért ketto hetente cserélek kb. 300liter vizet
annak ellenére, hogy nincs lefedve és csere közötti héten pótolnom kell 60-70litert ami elpárolgott. A megoldás nálam a locsoló tömlo amit csak erre használok.
Üdv! czine

Több
12 éve 5 hónapja #53276 Írta: zmagyar
zmagyar válaszolt a témára:
Szia, a vízcserét nem ogod megúszni még ekkora aksinál sem. A tökéletes egyensúlyhoz azért nagyobb víztömeg kellene szerinte. Viszont ha viszonylag kevés kis méretu halat telepítesz bele és sok növényt, akkor egész sokáig elmehet vícsere nélkül.
A vödör helyett én egy hosszabb csövet használok, ami elér a WC-ig.

Több
12 éve 5 hónapja #53271 Írta: mizoo
mizoo válaszolt a témára:
Hello!

Megálmodtam magamnak egy kb 500-600 literes akváriumot az új szobámba térelválasztónak. Csak azt nem tudom, hogy ebbe hogy kell vizet cserélni. Úgyanúgy mint a kisebbe? Vagy esetleg (lehet hogy hülyeség) ebbe már nem is nagyon kell, csak azt utána tölteni, ami elpárolog? Ezt azért gondolom, mert valahol olvastam, hogy bizonyos liter fölött már öntisztító az aksi. Vagy esetleg van valamiféle szurorendszer, ami folyamatosan tisztítja a vizet?
Most egy 60-asom van, így ezt meg tudom oldani egy kis vödörrel az asztal alatt. De ilyen nagy akváriumhoz már bivalyabb vödör kéne :D Esetleg ha valakinek van ötlete, vagy tapasztalata ilyen téren, azt szívesen meghallgatom!

Köszi szépen a tippeket!

Több
12 éve 5 hónapja #53042 Írta: karika
karika válaszolt a témára:
Szia Rony!

Köszönöm a segítséget. A kannát természetesen csak erre a célra használom. A homérséklet is OK, úgyhogy valszeg a kevesebb mennyiség lesz a megoldás!

Köszi még1×!

Több
12 éve 5 hónapja #53000 Írta: Rony
Rony válaszolt a témára:
Szia Karika!

Szerintem a kanna is tökéletesen megfelel erre a célra. Nem kell nagyon levegoznie a víznek ha pihentetni akarod,csak ne zárd le,hogy a felesleges anyagok (gázok) távozni tudjanak. Lehetoleg ne fém kanna legyen,vagy olyan amibol veszélyes anyagok oldódnak. Ja,és ne használd másra csak erre a célra,az esetleges mérgezések, és fertozések elkerülése miatt! :wink:

A halak dörzsölo mozgását valószínuleg, a vízviszonyok hirtelen változása okozhatja. Ez lehet, hogy a túl nagy mértéku vízcserétol van.
Azt írtad hogy 100 literes az akid, ebbol lejon a dekoráció,és az aljzat.
Marad kb.: 85-90 l és ebbol cserélsz heti 30 litert, lehet kevesebbet is elég lenne cserélni,vagy ritkábban.

A halak dörzsölo mozgását,paraziták is okozhatják amit sera baktopurral jól tudsz kezelni, de ez nem valószínu ha csak vízcseréknél jelentkezik a probléma. De a hirtelen homérsékletváltozás is okozhatja!
Azért javítsatok ki ha nem így van! Remélem én sem írtam sok hülyeséget! :-) Szia!

Több
12 éve 5 hónapja #52986 Írta: karika
karika válaszolt a témára:
Sziasztok!

A következo kérdéssel fordulok hozzátok:
30%-os vízcsere elott pihentetni szeretném 1-2 napot a csapvizet.
Itt a fórumon mindenki erre a célra befogott "hordót" emleget. Nekem egy 30L-es kannám van erre a célra. A kanna szája pediglen ugye kisebb, mint egy hordóé. Két kérdésem lenne:

1. A pihentetésnél van-e jelentosége annak, hogy az edényzet mekkora felülete nyitott? (jobb szellozés, nem fülled-e be a víz a kannába, stb). Vagy van-e erre a célra valamilyen spéci hordó, amit használni illdomos?

2. Vízcsere után a halaim eléggé elkezdtek vakarózni (kövekhez, növényekhez, stb). Okozhatja ezt a nem megfeleloen szelloztetett víz?
Az említett kannámba a vízhez megfelelo mennyiségo Sera Aqutan-t is tettem és kb 1,5 napot pihent így.

Ha nagy ökörségeket kérdezek, elnézést, de most örököltem egy 100L-es aksit és mélto gondozó szeretnék lenni.

Több
12 éve 5 hónapja #52211 Írta: Viasz
Viasz válaszolt a témára:
Igen, jó, de nem ilyen nagy %-ban, max 20%-ig cserélj így vizet.

Béke és szerelem: Viasz

Több
12 éve 6 hónapja #51828 Írta: Franco
Franco válaszolt a témára:
sziasztok!Én heten te szoktam cserélni az akvárium vizének 30-50%-át azt szeretném megkérdezni hogy a csapból fojó víz antiklórral jó e guppiknak és vitorlásnak?

Több
12 éve 6 hónapja #6956 Írta: Pozsi84
Pozsi84 válaszolt a témára:
Akkor ide is:
két-három hetente egy-két tabletta /a növény nagyságától függoen/ közvetlenül a gyökereknél belenyomva az aljzatba! :-)

Pozsi

Mexx wrote: És milyen idoközönként használod a tablettákat???
Hetente vízcseréléskor??
Ja éé még valami, minden növénynek egy tabletta? vagy hogy adagolod??

Több
12 éve 6 hónapja #21807 Írta: Mexx
Mexx válaszolt a témára:
És milyen idoközönként használod a tablettákat???
Hetente vízcseréléskor??
Ja éé még valami, minden növénynek egy tabletta? vagy hogy adagolod??

Több
12 éve 6 hónapja #50856 Írta: Pozsi84
Én attól algásodom, így aztán tablettát használok a gyökereknél! :-)

Pozsi

Mexx wrote: Még egy kérdés!
Az akváriumban van növény is mit ajánlotok a hetente 20%-os vízcseréhez mert én folyékony növénytápot használok?!?!

Több
12 éve 6 hónapja #44524 Írta: Mexx
Mexx válaszolt a témára:
Még egy kérdés!
Az akváriumban van növény is mit ajánlotok a hetente 20%-os vízcseréhez mert én folyékony növénytápot használok?!?!

Több
12 éve 6 hónapja #5893 Írta: Pozsi84
Sziasztok!

Én is inkább támogatom a rendszeres heti 20%-os vízcserét, mint ezeket a szat meg gyantás csodaszereket! Nem tudjuk, hogy milyen hasznos dolgokat öl még ki a károsokon kívül.

Aki meg nem képes hetente 20 percet rászánni a halaira, hogy vizet cseréljen, mert lusta vagy nincs kedve vagy ninc ideje, az ne akvarizáljon!!!! Az tartson muhalakat!

Pozsi

ugrosaska wrote:

Mexx wrote: Sziasztok Tamás vagyok.
Lenne egy kérdésem.Egy 70literes akváriumnak milyen idoközönként és mennyi vizet cseréljek le és milyen vízzel töltsek fel???

Sztem a legjobb,ha hetente csinálsz egy 20%-os vízcserét talajporszívózással egybekötve.
Az,hogy milyen vízzel töltöd fel,attól is függ,hogy milyen halakat tartasz benne,tehát lágyvizes inkább vagy a keményebb vizet kedveli.Ha nincs lágyvizre szükséged,akkor a legjobb,ha pihentetett vizzel töltöd után az akváriumot.

Több
12 éve 6 hónapja #3533 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt a témára:

Mexx wrote: Sziasztok Tamás vagyok.
Lenne egy kérdésem.Egy 70literes akváriumnak milyen idoközönként és mennyi vizet cseréljek le és milyen vízzel töltsek fel???

Sztem a legjobb,ha hetente csinálsz egy 20%-os vízcserét talajporszívózással egybekötve.
Az,hogy milyen vízzel töltöd fel,attól is függ,hogy milyen halakat tartasz benne,tehát lágyvizes inkább vagy a keményebb vizet kedveli.Ha nincs lágyvizre szükséged,akkor a legjobb,ha pihentetett vizzel töltöd után az akváriumot.

Több
12 éve 6 hónapja #15260 Írta: Mexx
Mexx válaszolt a témára:
Sziasztok Tamás vagyok.

Több
12 éve 6 hónapja #50799 Írta: mimoza
mimoza válaszolt a témára:
Szia Karesz!
Egy háromszáz literes akváriumban, jónak mondható szurés,hetven darab hal ( foként pontylazacok) és sok növény mellett, én harminc százalékot cserélek kéthetente, ioncserélt vízzel.
Szerintem ez a "tuti" , de mindenkinek más-más tapasztalata lehet.

Több
12 éve 6 hónapja #50787 Írta: facsiga
facsiga válaszolt a témára:
Kedves Karesz!
Nem gondolnám, hogy átkellene olvasnod a topcot, ezért helyetted, összeszedtem,mit is tárgyaltak itt a vízcserérol eddig.Mind idézet.

- Én forralt vízzel cserlélek olyan 20%-ot hetente.
- Egy nagyon jó cikk a vízcserérol:
http://edak.rtlmail.hu/cikkek/wchg/wchg.htm
A cikk heti 15-20%-os cserét javasol.

- Én még annyit hozzátennék, hogy számos betegség megelozheto a rendszeres vízcserével, és sokkal jobb kondícióban tarthatóak a halak. Még egy dolog: ha valakinek sok víz párolog ne elégedjen meg az elpárolgott víz pótlásával, ilyenkor is meg kell csinálni a vízcserét, és pótolni a szükséges mennyiséget.

- A lényeg, hogyha csapvízzel cserélsz, akkor elotte hagyd állni 24órát vagy levegoztesd egy porlasztóval 2-3órát és már jó is a víz.

-Rengeteg információt megtalálsz itt a fórumokban (pl. itt, akváriumi szurés alapjai, stb.), de nem szívesen írja le senki újra és újra ugyanazt. Hetente cserélj 20%-ot, ne engedd le az egészet sosem!

-Megjelent már cikk a témában az Akvárium Magazinban:
A biológiai egyensúlyról avagy miért fontos a részleges vízcsere
http://www.akvariummagazin.hu//index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=154

Több
12 éve 6 hónapja #50785 Írta: kwrc
kwrc válaszolt a témára:
Hali!

Vízcserével kapcsolatban kérdeznélek titeket, mennyit érdemes, milyen idoközönként, mitol függ ez, a cserélt vizet mivel kezelitek,stb stb stb.
Minden álláspont érdekel, kíváncsi vagyok. Elore is köszi Karesz

Több
12 éve 6 hónapja #50460 Írta: tom
tom válaszolt a témára: Re: mi a legjobb trukk

Csabadapp wrote: Probalok olvasni mielott kerdezek, de erre nem kaptam sokfele jo valaszt egyelore.

Vizcserenel mi a legjobb trukk arra, hogy az aljarol szivjak trutymot fel?
Novenylevelek, h_kukac_lsz_kukac_r es ilyensmi jo lenne ha feljonne...

Van nagyobb kovem is es aprobb is...

Otletes megoldasok erdekelnenek ha vannak, nem olyanok hogy vasarolj egy talajpucolot... :-)

Koszi

Szia !
Én ezt úgy oldottam meg, hogy magam készítettem egy olyan aljzattisztítót, amivel kiválóan ki lehet szívni a kavics közül a trutymót, anélkül, hogy egy kavics is kimenne.
Nem nagy durranás az egész. Veszel egy csövet, kb olyan 1-1,5 cm átmérojut. Kell még egy fél literes kólás flakon. Megiszod (ez eddig nem rossz, nem? ), és a kupak helyére ráhúzol egy gumikesztyurol levágott darabot (én a kesztyu ujját vágtam le), és annak a közepén vágsz egy kis lyukat. Aztán levágod a flakon alját. A csodarab egyik végét kicsit kitágítod, és a másik végét elkezded befuzni a flakonba alulról, a gumidarabon vágott lukon keresztül. Miután végigfuzted, a kiszélesedett rész megakad. És kész is. Ezután kipróbálod, és ha nem szívja fel a szmötyit, akkor kicsit többet kell levágni a flakon aljából, vagy mélyebbre kell lógatni a cso megszívott végét.
Én egyébként duplán húzok a flakon szájára gumit, így biztosabban tart. Persze lenne ötletem, hogy a kesztyudarab helyett mit lehetne még alkalmazni, de hátha fiatalok is olvassák a fórumot :-).
Persze lehet, hogy egyszerubb venni egyet, de ezzel a flakon alját levágom módszerrel egészen finoman lehet szabályozni azt, hogy milyen szemcseméretet mozfgasson meg. Nálam gyönyöruen forgatja a kavicsont, és kiszed közüle mindent.
Üdv.
Ha érdekel, és kérdés van, PÜ.

Oldalmegjelenítési idő: 0.920 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 700 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top