Hirdetés

Vízcsere

Több
14 éve 1 hete #24250 Írta: tammy
tammy válaszolt a témára:
Szia keszeg!
Annyira kezdo vagyok hogy nem tudok erre válaszolni.
Ezt a levegozteto/szurot az akváriummal együtt vettem.
Látni ahogy a növényeket ha nem lenének lekövezve vagy a róluk leeso leveleket, szívja maga felé
De ha a víz alá dugnám nem tudom szívna.-e
Csak azt hogy olyankor nem jön belole levego.
Elég ha csak szív?
egy darabig ugyis látnám jön-e föl valami.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #24245 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
Nem vízcsere kell, hanem talajporszívózás. Célszerszámot lehet kapni az akvarista boltokban, illetve megoldható házilag is. Tulajdonképpen 1-2m cso és egy tölcsér kell hozzá. Másik módszer a mulmréteg irányított felkavarása. Kézzel vagy valami eszközzel a törmeléket a szuro felé legyezzük és az beszippantja.
Apropó szuro. Milyen szuro-levegozteto masinád van? Motoros (belso/ külso) vagy légpumpás?

Több
14 éve 1 hete #24243 Írta: tammy
tammy válaszolt a témára:
Sziasztok!
Sokan ellenzitek a teljes vízcserét.
A levegoztetom egyben szuri is a vizet, heti 10-20% vizcserét szoktam csinálni.
De mit csináljak a köveken fekvo halkakikkal?
Ha a harcsáim beindulnak csak úgy "repked" a halkaki a viz alján.
Hagyam ott nem szeretném az alját feltúrni a talajnak.
Pár csigának is csak a vázát látom ott,azokat kivegyem?
Avíz szép tiszta csak ha a halak felkavarják akkor látszik az ürülék.
Elore is köszönöm

Több
14 éve 2 hete #23821 Írta: Most
Most válaszolt a témára:
Nem kell kivenni a halakat, nem kell a teljeset cserélni (heti 20% lehet jó).

Több
14 éve 2 hete #23811 Írta: sylvie
sylvie válaszolt a témára:
ki kell vanni a halakat vízcsere elott?a teljes vizet ki kell cserélni?

Több
14 éve 4 hónapja #18444 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Egy rendes, becsületes akvarista, ezt már szeressük :mrgreen: :mrgreen:

Több
14 éve 4 hónapja #18434 Írta: meranwe
meranwe válaszolt a témára:
akkor jo, csak mert muszaj ilyen gyakran mert az algaevok egesz nap esznek es rengeteg az algaevo urulek az akvarium aljan... es annyira idegesit:) amugy kb 3 napig szoktam allni hagyni biztos ami biztos :-)

Több
14 éve 4 hónapja #18423 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:

meranwe wrote: es az baj ha kb 5 naponta cserelek vizet? 1/3adat? tul sok?

kata

Nem baj. A lényeg, hogyha csapvízzel cserélsz, akkor elotte hagyd állni 24órát vagy levegoztesd egy porlasztóval 2-3órát és már jó is a víz.

Több
14 éve 4 hónapja #18401 Írta: meranwe
meranwe válaszolt a témára:
es az baj ha kb 5 naponta cserelek vizet? 1/3adat? tul sok?

kata

Több
14 éve 4 hónapja #18391 Írta: Coldhead
Coldhead válaszolt a témára:
Én még annyit hozzátennék, hogy számos betegség megelozheto a rendszeres vízcserével, és sokkal jobb kondícióban tarthatóak a halak. Még egy dolog: ha valakinek sok víz párolog ne elégedjen meg az elpárolgott víz pótlásával, ilyenkor is meg kell csinálni a vízcserét, és pótolni a szükséges mennyiséget.

Több
14 éve 4 hónapja #18358 Írta: kasimatyi
kasimatyi válaszolt a témára:
Még valami: Sok halunk kisnövéséért, "törpeségéért" nemcsak a túl szuk hely, a gyenge etetés, hanem a vízcsere hiánya is felelos. Hiába fújja a porlasztó a vízbe a levegot, ha túl magas a nitráttartalom, csökken az oldott oxigéntartalom a vízben. A sejteknek pedig oxigénre van szüksége a növekedéshez, így ennek hiányában halunk csökött marad.

Több
14 éve 4 hónapja #18357 Írta: kasimatyi
Azért, mert a nitritek, nitrátok, húgysavak csak így távolíthatóak el.A szurok csak "mechanikailag" tisztítják a vizet, biológiailag nem. A víz elobb-utóbb elöregszik, ezért frissíteni kell, inkább többször kevesebbet, mint kevesebbszer sokat, mert így a legkevésbé bontjuk meg a vizet, és a legkevésbé bolygatjuk az élolényeket. A természetben a vízcserékért az esozések, áradások felelosek, valamint folyóknál ugye folyamatos "vízcsere" van. Egy akvárium vízcsere nélkül elobb-utóbb tönkremegy, hiszen egy ilyen kis térben, ahol ennyi élolény van, lehetetlen a "biológiai egyensúly" fenntartása , mégha ezt olyan sokan állítják is. Ha egy akvárium muködik rendesen , "beállt" akkor a heti egynegyedes vízcsere, szuromosással egybekötve a legtökéletetesebb, leghatékonyabb megoldás, az állandóan tiszta és szép akváriumvíz fenntartását illetoen. Persze léteznek már különféle találmányok (aktívszén, kerámiagyuruk, növényes szuro), amik egyes esetekben hasznos szolgálatunkra lehetnek, de a "jóöreg" vízcserét SEMMI sem helyettesítheti.

Több
14 éve 4 hónapja #18355 Írta: Dollenstein_Anna
Dollenstein_Anna válaszolt a témára:
Szijasztok!

Még kezdo vagyok, és ezért nemnagyon a tapasztalatok beszélnek belolem, így ha azt hallom valakitol: "Nem kell cserélni a vizet, mert minél tovább áll, annál tisztább, és az új víztol jobban algásodik a víz.", akkor nem tudom, kinek higyjek. Valaki tudna nekem ebben segíteni?

Miért kell egyáltalán cserélni a vizet az akváriumban?

Annácska

Több
14 éve 6 hónapja #15355 Írta: kasimatyi
Nos, a Nagy akvarista kézikönyvrol annyit, hogy marhaság, ez azért kissé túlzás.. A baj csak az, hogy olyan emberek fordítják, akik nem akvaristák, csak kítuno tolmácsok. De ez majdnem az össszes külföldi könyvnél így van. Egy hal magyar neve sem ugyanaz, mint mondjuk angolul. Pl. Pirosállú sügér (vöröstorkú). Értelmes, jól megfogalmazott mondatok vannak benne, csak épp nem "akvarista nyelven", hanem köznapin. Éppen ezért sok dolog igen félreértheto benne. Ilyenkor kéne egy lektor, aki átnézi a fordítást, hogy nemcsak nyelvtanilag, hanem szakmailag is rendben van-e benne minden.
Az ásványvizekrol annyit, hogy fölösleges a használatuk, kivéve, ha ozmóvizet használunk. Továbbá jól meg kell nézni az összetételét is, ugyanis egy-két ásványvízben pl. fémek is lehetnek, melyek sem az édesvizi sem a tengeri akváriumra nincsenek jó hatással.
Továbbá a halak rendes, változatos, jó mínoségu eleséggel történo etetésével biztosítani lehet a nekik szükséges ásványi anyagokat, így az ásványvíz minek?

Több
14 éve 6 hónapja #15345 Írta: SANKO
SANKO válaszolt a témára:
EVIAN-ba a sznobok biztos tartanák.....

nem tunt fel nektek, hogy bárhova mentek a világba mindenhol van EVIAN víz? (NewYork-tól Parsztröcsögö Áfor kútig?)

nos elárulom as titkot.....

olvasd visszafele a nevét..... :mrgreen:

bezony bezony.......a világ egyik legnagyobb szivatása :rolleyes:

Több
14 éve 6 hónapja #15344 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:

conor wrote: Nem pont ide tartozik de szeretném megtudni, hogy az ásványvíz, hogyan használ a halaknak mert valahol olvastam, hogy hasznos de nem tudom mire.

a halaknak mind1, hogy ásványvízbe tartod e oket. Vagyis nem mind1, de az ásványvíz összetételétol függ. Én nem tudok az ásványvíz áldásos hatásáról a halakra :wink: van, aki a növények miatt teszi az akiba.

Több
14 éve 6 hónapja #15324 Írta: conor
conor válaszolt a témára:
Nem pont ide tartozik de szeretném megtudni, hogy az ásványvíz, hogyan használ a halaknak mert valahol olvastam, hogy hasznos de nem tudom mire.

Több
14 éve 6 hónapja #15265 Írta: Stevee
Stevee válaszolt a témára:
Húúú az nem túl jó. Tudnátok mondani akkor egy frankó könyvet amibe minden benne van és esetleg marhaság nélkül?

Több
14 éve 6 hónapja #15256 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
:S télleg ott van, bár szerény véleményem szerint ez hatalmas marhaság :S na majd valaki hozzászól ehez :o

Több
14 éve 6 hónapja #15255 Írta: Stevee
Stevee válaszolt a témára:
OFF: 259 oldal-on láttam, az akvárium "tatarozása".

Oldalmegjelenítési idő: 0.919 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 837 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top