Hirdetés

Vízcsere

Több
14 éve 6 hónapja #15254 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
OFF: az nekem is megvan, de nem emléxem erre, hanyadik oldal? ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #15253 Írta: Stevee
Stevee válaszolt a témára:
Nagy akvarista kézikönyv. Mondjuk ugy irja, hogy a halakat olyan vizbe kell addig helyezni, amilyen az akkiban volt. Majd ugyanugy kell eljárni mint az elso üzembe helyezéskor.

Több
14 éve 6 hónapja #15250 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:

Stevee wrote: Sziasztok!

Olvastam könyvben, hogy az akváriumot évente egyszer teljesen ki kell tisztítani (a könyv úgy fogalmazott restaurálni kell). Errol nektek mi a véleményetek? Valóban egyszer évente el kell végezni ezt a muveletet, és a vízet teljes egészében ki kell cserélni?

Ezt biztos egy nagyon amator &#&@%+@ írta. Milyen könyvben olvastad? Isten ments, akváriumot csak akkor kell teljesen újraindítani, ha valami nagy gáz (teljes halpusztulás ismeretlen okból, fertozés, stb..) volt, egyébként soha. :wink:
Mikori kiadású könyv? :evil:

Több
14 éve 6 hónapja #15249 Írta: Stevee
Stevee válaszolt a témára:
Sziasztok!

Olvastam könyvben, hogy az akváriumot évente egyszer teljesen ki kell tisztítani (a könyv úgy fogalmazott restaurálni kell). Errol nektek mi a véleményetek? Valóban egyszer évente el kell végezni ezt a muveletet, és a vízet teljes egészében ki kell cserélni?

Több
14 éve 6 hónapja #14584 Írta: Nimandi
Nimandi válaszolt a témára:
Vízcsere

Sziasztok!

Köszönöm a sok tippet, azt hiszem, hagyom akkor így, minek feleslegesen zargatni a halakat a pakolászással. Oszintén bevallom, azt gondoltam, csak mivel láma vagyok, azért nem múlik a sárgaság, meg féltettem a növényeket.
Viszont ez a link tetszik, Monk, persze tudom, hogy él neonhal folyóban is, de azért látni kell a bizonyítékot. ,)

Nim

Több
14 éve 6 hónapja #14580 Írta: Monk
Monk válaszolt a témára: Amano
Vízcsere

Nimandi
Hogy minden kételyed eloszlassam érdemes megnézni Amano Takashi akváriumpapa amazoniai felvételeit.

http://www.finarama.com/gallery/amano.htm

Több
14 éve 6 hónapja #14574 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára: Re: Vasfa

Monk wrote: Nimandi

Szerintem az hogy a vasfa szinezi a vized, csupán esztétikailag lehet aggályos. A halakra nyugtatólag hat, ha nem kristálytiszta a víz, szoktak égertobozt is berakni, ami szintén festi a vizet. Ha nem zavar, hogy kicsit sárgás a víz szerintem nyugodtan bent hagyhatod. egy két hónap alatt kiázik teljesen.

Cáfoljatok meg, ha nincs igazam!

Elobb-utóbb kiázik...
Nálam majd' 1,5 évig tartott, míg a kb 5-6kg-os mangrove elvesztette a barnító hatásást.

Több
14 éve 6 hónapja #14573 Írta: Monk
Monk válaszolt a témára: Vasfa
Vízcsere

Ja és a szurot sem kell agyonmosni. nem tudnak megtelepedni benne a baktériumok, amik a salakanyagot bontják le. hetente egyszer untig elég mosni, akkor is az akiból leeresztett vízben javasolt. Az aktvszén talán segít, de ezügyben egyre ellentmondóbb infókat találok:)

vannak vegyszerek, amik elveszik a víz szinét, de ezeket nem javasolom.

a szurésrol néhány link:
http://www.scalare.hu/eloszur.htm
http://waterworld.fw.hu/akvarisztika/szures.html
http://www.diszkosz.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=65

Több
14 éve 6 hónapja #14572 Írta: Monk
Monk válaszolt a témára: Vasfa
Vízcsere

Nimandi

Szerintem az hogy a vasfa szinezi a vized, csupán esztétikailag lehet aggályos. A halakra nyugtatólag hat, ha nem kristálytiszta a víz, szoktak égertobozt is berakni, ami szintén festi a vizet. Ha nem zavar, hogy kicsit sárgás a víz szerintem nyugodtan bent hagyhatod. egy két hónap alatt kiázik teljesen.

Cáfoljatok meg, ha nincs igazam!

Több
14 éve 6 hónapja #14566 Írta: Nimandi
Vízcsere

Andor wrote: Nimandi!
Sokkal tovább kellett volna áztatni a vasfát. Még sokáig fogja színezni a vizedet. Szerintem inkább vedd ki, és jópár hétig egy vödörben (vagy valamiben) még áztasd a fát, napi vízcserével. Utána is fog színezni, de már nem annyira.

Köszi a segítséget, kipróbálom. Csak félek, borul az akvárium berendezése, és hogy sokkkolom a halakat a növények rendezgetésével. De megpróbálom.

Nim

Több
14 éve 6 hónapja #14565 Írta: Andor
Andor válaszolt a témára:
Vízcsere

Nimandi!
Sokkal tovább kellett volna áztatni a vasfát. Még sokáig fogja színezni a vizedet. Szerintem inkább vedd ki, és jópár hétig egy vödörben (vagy valamiben) még áztasd a fát, napi vízcserével. Utána is fog színezni, de már nem annyira.

Több
14 éve 6 hónapja #14563 Írta: Nimandi
Vízcsere

Sziasztok!

Az akváriumom vizét erosen beszínezte a vasfa, amit ugyan nem tudtam kifozni, csak leforráztam és áztattam fél napig. Eleinte szép volt a víz, de 2-3 napra egyre sárgább lett, eltelt egy hét, és még mindig sárga. Belso szuro folyamatosan megy, most kicsit surubben tisztítom, de nem látom az eredményt. Hogyan tudnám megszüntetni a sárgaságot? A vízcsere megoldás lehet? Mekkora hányadát cseréljem le? Lehet, hogy nem is ebbe a topikba kellene írnom, de hirtelenjében nem találtam megfelelot.

Köszi elore is a segítséget:

Nim

Több
14 éve 7 hónapja #13583 Írta: gaborci
gaborci válaszolt a témára: vizcsere
Vízcsere

60-50=20 marhajó! :lol: :oops:

Több
14 éve 7 hónapja #13580 Írta: Angelani
Angelani válaszolt a témára:
Vízcsere

Trek:
Nagyon jól tudom, hogy ez a fórum a vízcserérol szól.
Hidd el az elso kérdésem ezzel kapcsolatos volt.
Ha visszanézed a fórumot, akkor ezt láthatod.
Sokan ajánlották, hogy cseréljem le az akváriumomat nagyobbra és ez annak a folytatása ( ha valóban lecserélem, akkor hogyan is tegyem).
Mert én a kicsi akváriumom vízcseréjérol kérdeztem.
De örülök, hogy vannak itt olyan emberek, akik szívesen válaszolnak és nem azt nézik, hogy ide való-e a kérdés.
Bízom benne, hogy ezek az emberek maradnak itt többségben!
Neked kellemes napot kívánok!

Több
14 éve 7 hónapja #13578 Írta: gaborci
gaborci válaszolt a témára: vízcsere
Vízcsere

Hali!

Én a következoképpen csinálom:(már akit érdekel) :rolleyes:

Vízcserét hétvégente csinálok heti 60 litert! 50 liter vizet szelloztetek egy pumpával egy héten át egy m.anyag hordóban, amibe 1 tubus metilénkéket teszek alkalomattán a szelloztetés kezdetén! (mire cserére kerül a sor addigra már nem kék a víz)

A másik 20 liter csapvíz! Az akváriumom 240 literes!

csáó

Több
14 éve 7 hónapja #13548 Írta: Taty
Taty válaszolt a témára:
Vízcsere

Amíg beszerzed a "Bibliát" itt van pár link az alapokról:
http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=16
http://gportal.hu/portal/akvarium/

Több
14 éve 7 hónapja #13544 Írta: Taty
Taty válaszolt a témára:
Vízcsere

Szia Angelani

Szerintem az akvárium berendezés túl összetett dolog ahoz hogy itt a forumon ellehessen mondani pár szóban.
Alapnak mindenképpen elkéne olvasnod valamilyen szakkönyvet,nem kell teljessen elég csak az alapokat és a halaidra vonatkozó részt.A könyvtárakban biztossan találsz valamit,de elsosorban a a Horn-Zsilinszky:Akvarisztikát keresd,valószínüleg meg is találod.
Ebben levan írva mit tanácsos betenni és mi tilos,hogy ültesd a növényeket,milyen aljzatokat használhatsz stb...

Ha valamiben utánna még bizonytalan vagy nyugottan rákérdezhetsz itt biztos lesz aki segít

Sok sikert az uj akváriumodhoz!

Több
14 éve 7 hónapja #13541 Írta: csabapeca
csabapeca válaszolt a témára:
Vízcsere

Ez az olajszerü valami nálam is jelen van.Hetente egyszer leszedem egy darab hungarocelel,de nem tudok megszabadulni tölle.Valahogy ujratermelodik.

Több
14 éve 7 hónapja #13539 Írta: zozo
zozo válaszolt a témára:
Vízcsere

Hali!

Eloször a jól átmosott talajt tedd bele, majd kb. félig az akváriumot szobahomérsékletu vízzel. Rendezd be ahogy szeretnéd, szuro, kövek, növények, stb. majd a többi víz. 1-2 nap, és mehetnek bele a halaid is.

Zozo

Több
14 éve 7 hónapja #13528 Írta: Angelani
Angelani válaszolt a témára:
Vízcsere

tomnewman:
Köszönöm.
Már csak az a kérdésem, ha mégis átrakom oket a nagy akiba, akkor azt, hogyan csináljam.
Kb. 100-150L-es az aki.
Teljesen hideg vízzel öntsem fel?Pakoljak bele mindent?
Utána hagyjam egy napig?
Mit és hogyan (illetve milyen sorrendben) tegyem bele a dolgokat?
Válaszodat elore is köszönöm!

Oldalmegjelenítési idő: 0.870 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 733 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top