Hirdetés

Vízcsere

Több
15 éve 6 hónapja #3165 Írta: caudimaculatus
caudimaculatus válaszolt a témára:
Vízcsere

én 2 hetente cserélek 30%-ot, néha használok sera aquatunt amikor elfogy akkor magasról öntöm az aksiba a vizet (meg a vödörbe) és akkor a klór kicsapódik a nehézfémeket meg ugyse szedi ki semmi...ha van deszti vizem akkor egy keveset abból is rakok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #3162 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára: vízcsere
Vízcsere

Heti ~15%(többnyire deszt.víz), ebbol kb. 3% kamillatea(csapvízbol), "gyári" vízkezelokkel pedíg nemrég póruljártam, így már nem használok ilyesmit.
A vízet a hozzáöntött "forró" teával temperálom.
Tozeget vagy rakok néha a szurobe, vagy aljzatnak használom.

Több
15 éve 6 hónapja #3161 Írta: Degec007
Degec007 válaszolt a témára:
Vízcsere

amikor a diszkoszok voltak hetente cseréltem közel 20%-ot de amióta nincsenek egy kicsit ellustultam :-)
azóta 2 hetente 30%-ot cserélek
közvetlen a csapból nyomom a vizet
persze megpróbálom hasonló hömérsékletüre beállitani
nem használok semmien szert a vizcserekor

Több
15 éve 6 hónapja #3160 Írta: Pultos
Pultos válaszolt a témára: Vízcsere
Vízcsere

Sziasztok !

Tudom, hogy van már esovizes és ozmóvizes topic, de ezt a topicot azért nyitottam, mert úgy érzem, hogy nem elhanyagolható dolog a vízcsere.
Szóval ki mennyit cserél és hogyan? Temperálja a vizet? Mennyi ideig hagyja állni a vizet? Ki mit tesz a vizhez > vízelokészíto szerek stb....
Jómagam:Hetente cserélek vizet , kb 15 %-os vízcserét hajtok végre 80% ozmó+20% pihentetett csapvíz. A csapvizet kb egy napig pihentetem. Vízelolészíto szereket nem használok , csak a szurobe szoktam rakni, vagy belógatok az akiba egy kis tozeget.

Üdv
P.

Több
16 éve 2 hónapja #757 Írta: Nibiru
Nibiru válaszolt a témára:
Milyen surun cseréljek vizet az akváriumomban, és hogyan?

Hogy mennyi vizet kell cserélni?
Ez attól függ, hogy mennyi hal van egy mekkora akiban, azok mennyit esznek, meg ilyesmi erre nincs pontos válasz.
Én két hetente cserélem a víz 50%-át, de a heti 25 az jobb lett volna. Alacsony nitrát szint mellett biztosan csak heti 10%-ot, vagy még kevesebbet cserélnék, de ez függ még, az egyéb beoldódott anyagok mennyiségétol is pl a foszfátoktól.

Több
16 éve 5 hónapja #162 Írta: toka
toka válaszolt a témára:

http://edak.rtlmail.hu - Na ínnen már tényleg lehet :-))

Több
16 éve 5 hónapja #161 Írta: toka
toka válaszolt a témára:

http://edak.rtlmail.hu/cikkek Errol a helyrol tényleg sokat lehet tanulni.Én mindent az itt leírtakból szedek, nincs is semmi bajom a vizemmel,ill. a halaimmal!Bár most Guppiilag nagyon szaporodok! :lol:toka

Több
16 éve 5 hónapja #153 Írta: mur
mur válaszolt a témára: ...

Dél-amerikai akv., nettó kb.500l
2 hetente cserélek vizet 120l ozmóz vízzel (2db 60l-es hordó). Elotte a vizet jól átszelloztetem egy 2252 motorra kötött diffúzorral. A víz vezetoképességi értéke alapján pótlom az ásványi sókat (vagy nem) Sera Mineral Salttal.
A vizet az akváriumból egy csövön keresztül közvetlen a mosdóba vezetem, a feltöltéshez pedig egy 2252 motort használok.

Több
16 éve 5 hónapja #149 Írta: boomo
boomo válaszolt a témára:

30%-ot cserélek én is hetente (kb 100 liter).Egy hosszu átlátszó gumicsot (látszik a viz és nem kostolom meg)csatlakoztatok a fürdöszobai letekert zuhanyrozsa helyére a cso másikvégét pedig a fedoüvegel leszórítom az akváriumba.Igy nem kel vödrözni ami elég fárasztó és a halak se hirtelen kapnak 15-20 litert .Ugyanezel a slagal szivom le a vizet is csak a cso végén van egy tölcsér mint egy porszivonál.Általában heti 30% ot ajánlanak maximum mindenhol mint megfelö vizcsere .Van ahol tenyészetekben 100% ot is cserélnek de ez egésznapra vonatkozik és folyamatos vizcserénél tehát nem fél órára hanem 24-re vagy pedig napi 10%-ot de véleményem szerint a 30%-os csere egy szobai akváriumnál elég.Aki valamilyen vegyszert használ gyogyításra ,vizkezelésre vigyázon nem biztos hogy jó ha beleslukol.Mivel "csapviz" van az akváriumban feltöltésnél csak a hömérsékletre figyelek pár C eltérés nem okoz gondott .De a fütést és a szürést mindig kikapcsolom vizcserénél.

Több
16 éve 5 hónapja #131 Írta: aquad
aquad válaszolt a témára:

Én a malawi-tavi jellegu akimban simán kb. harmad vizet cserélek. A feltöltést a hidegvíz-csapról közvetlenül csinálom. Igaz, hogy ezeknek a halaknak jó a csapvíz is, pár fokot hul a víz, de az nem baj.

Több
16 éve 5 hónapja #130 Írta: barci
barci válaszolt a témára:

Egy nagyon jó cikk a vízcserérol:
http://edak.rtlmail.hu/cikkek/wchg/wchg.htm

A cikk heti 15-20%-os cserét javasol.

milyen vízzel? Amilyet az akváriumban levo halak igényelnek. :-) Az amazonasiba ioncserélt vizet, a Malawi sügéresbe csapvizet teszek.

Több
16 éve 6 hónapja #27 Írta: mur
mur létrehozta a témát: Milyen surun cseréljek vizet az akváriumomban, és hogyan?

Mur

Oldalmegjelenítési idő: 0.799 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 523 vendég és 2 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top