Hirdetés

SZAT Clearwater...

Több
12 éve 7 hónapja #50232 Írta: ELEMI
ELEMI válaszolt a témára:

raikkonen wrote: Sziasztok!

5éve van aksim, és még nem is olyan rég lelkendeztem a Sat gyantáról, hogy menniyre jó! Ez kb 1,5 éve volt.. Nem tudom. De a használatával egyidoben megjelent az ecsetalga!!! Addig soha-soha nem volt! Bátyámnál detto ez a helyzet. Nekem 250l, neki 340l-es aksija van!
nem tudtam kiírtani, ezért teljes vízleszívás, drótkefe a háttérhez, stb-stb-stb.. Most újra be van állítva az aksi, de nem merem belerakni a szatot, még egy kis idore sem. Pedig addig sem állandóan, csak néha volt bent.
Neketek semmi iylen tapasztalat? Egyálatlán ez mitol lehet? Azt hiszem a topic elején Chubbie írta le ugyan ezt, szóval nem véletlen az egybeesés..
Tanácstalan vagyok!!
Thx

Nekem már vagy 20 éve van, és ebbol kb 5 éve van Satom. Az ecsetalga nekem is megjelent, :x de csak kb 4 hónapja. Azóta küzdök vele én is. Viszont elotte nem volt még íly problémám, így nem vonnék egyenloségjelet a két dolog közé. :o

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #49853 Írta: raikkonen
raikkonen válaszolt a témára:
Sziasztok!

5éve van aksim, és még nem is olyan rég lelkendeztem a Sat gyantáról, hogy menniyre jó! Ez kb 1,5 éve volt.. Nem tudom. De a használatával egyidoben megjelent az ecsetalga!!! Addig soha-soha nem volt! Bátyámnál detto ez a helyzet. Nekem 250l, neki 340l-es aksija van!
nem tudtam kiírtani, ezért teljes vízleszívás, drótkefe a háttérhez, stb-stb-stb.. Most újra be van állítva az aksi, de nem merem belerakni a szatot, még egy kis idore sem. Pedig addig sem állandóan, csak néha volt bent.
Neketek semmi iylen tapasztalat? Egyálatlán ez mitol lehet? Azt hiszem a topic elején Chubbie írta le ugyan ezt, szóval nem véletlen az egybeesés..
Tanácstalan vagyok!!
Thx

Több
12 éve 7 hónapja #49707 Írta: tomnewman
tomnewman válaszolt a témára:

serendipity wrote: Sziasztok!

Kb egy hete üzemeltük be apámmala 330 l-es aksinkat. Sajnos több helyen hibáztunk (még kezdok vagyunk) és a nitrát szint magas lett, ezért kb 20 halunk kimúlt. ... Hozzá kell még tennem, hogy a szuronk nagy valószínuséggel még nem "állt" be.Szia! Kérdéek ötlöttek fel bennem is.. egy hét alatt mitol tudott a nitrátszint úgy felmenni, hogy az a megvett halakra káros legyen? honnan tudod, hogy a nitrát-szint ment fel?
mivel mérted?
ha 20 hal purcant ki... aakkor kezdo halmennyiségnek mennyi halat telepítettetek bele? egy horgász-tóhoz hasonlatosan, teherautóval öntöttétek? vagy úgy, mint a boltokban néha látni: 10 ilyet, 10 pirosat, 10 sárgát kérek, meg abból a kicsibol huszat...
félre ne érts, nem megbántani akarlak.. csak ilyen a stílusom.
ha a halak pipálnak, akkorén is oxygénhiányra gyanakszom...
ha leírod, hogy kezdo vagy, akkor (már bocs, nem sértés) mitol vagy ennyire magabiztos? Én csak abban vagyok biztos, amit már többször tapasztaltam. ha azt kérdeznéd, nálam mennyi a nitrát-szint SZAT nélkül, akkor megmondanám, hogy 80 mg/l körül, ami cseppet sem kevés. Nekem valóban jó a SZAT. mert alapból szinte mindig több kaját adok, mint kellene, és lusta vagyok a vizet cserélni, meg a szurot takarítani.

Több
12 éve 7 hónapja #49703 Írta: Pozsi84
Pozsi84 válaszolt a témára:
Sziasztok!

Ez a csodaszer a zöldes /lebego algás/ víz ellen is jó? Elveszi a táplálékukat? Nem világítok sokat, így nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a baj.

Pozsi

Több
12 éve 7 hónapja #49572 Írta: serendipity
serendipity válaszolt a témára:
Igen köszi a segítséget!!

Több
12 éve 7 hónapja #49562 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
Az eéozo hozzászólásomban írtam le mi a gond...

A SZAT nitrát ellen jó, de vajon mi fog az ammóniából nitritet, és a nitritbol nitrátot csinálni?? Mivel a szurodben még nem jelent meg a kello mennyiségu hasznos baktérium, így semmi. Így a SZAT hiába van benne....

Azért ne etess, mert ha etetsz felgyülemlik a bomlástermék, a halak üríteni fognak, ez szintén terheli a vizet, és mégegyszermondom a szurod még enm képes ezt deldolgozni. ez a halaid pusztulásának oka. Nomeg az hogy ebben a terhelt vízben sokkal kevesebb az oldott oxigén (ezért a pipálás).

Érteni? :-)

Több
12 éve 7 hónapja #49561 Írta: serendipity
Le sem merem írni, mert állatkínzóknak fogtok tartani. Apán erosködött hogy már egy nap után tegyük be oket...és úgy is lett...
MIért ne etessem oket egy darabig?
Most eltelt egy nap, vízcsere után,a víz tisztul, és a halak is jól érzik magukat. SZAT is muködik elvileg, szurot is kipucoltuk. Már egy hét után jó koszos volt...
Elvileg most már rendben kel, hogxlegyen minden?
tettünk bele plusz növényeket is.
Szóval már egy nap eltelt úgy hogy a halak jól érzik magukat.

Több
12 éve 7 hónapja #49521 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:

serendipity wrote: ...
Hozzá kell még tennem, hogy a szuronk nagy valószínuséggel még nem "állt" be.

Ha ez igaz akkor nem nitrát sokkal inkább ammónia vagy nitrit mérgezés történt (bár a pipálás inkább oxigénhiányra utal)!! Ez ellen meg nem jó a SZAT! Szerintem csinálj vízcserét, ne etess és imádkozz!

A feltöltés után mennyi idovel raktátok bele a halakat???

Több
12 éve 7 hónapja #49485 Írta: serendipity
Sziasztok!

Kb egy hete üzemeltük be apámmala 330 l-es aksinkat. Sajnos több helyen hibáztunk (még kezdok vagyunk) és a nitrát szint magas lett, ezért kb 20 halunk kimúlt. Oxigén van elég, növény is sok van már, a külso eheim szurönkbe pedig már raktunk SZAT-ot is, amit egy 50 % os vízcsere után raktunk be.
Kérdés: eltelt már kb 5-6 óra de még mindig a víz felszínén van a halak zöme. Menniy ido alatt csökken le a nitrát szint?
Nem szeretnék több halat elveszíteni. Elvileg ennek a SZAT-nak elég egy nap nem igaz?
Hozzá kell még tennem, hogy a szuronk nagy valószínuséggel még nem "állt" be.

Több
12 éve 8 hónapja #46868 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
Mivel a gyanta nitrátszelektív, ezért hiánybetegséget nem okozhat. És még jobb is, ha egy zsúfolt medencében nagyobb kapacitásút használsz.

Több
12 éve 8 hónapja #46838 Írta: Dooom
Dooom válaszolt a témára:
Olyan kérdésem lenne, hogy mennyiben hátrányos az, ha a clear waterem 1 kategoriával nagyobb mint az akvárium mérete (b1 helyett b2 van) Az aksi egy túlzsufolt nevelo (ikráztató) szóval a halakon kívul nincs benne semmi... Ártalmas a halakra? HIánybetegséget esetleg okozhat?

Több
12 éve 9 hónapja #45654 Írta: fet
fet válaszolt a témára:
sziasztok

Kinek milyen tapasztalata van a clearszat meddig muködik? Hányszor lehet regenerálni?
és ha már esetleg nem muködik fel lehet-e aktiválni ismét? Most nem a sóban való áztatásra gondolok.
Az elöregedése láható-e vagy sem a mugyanta színén?
Volna jór pár kérdésem és ha valaki tudna rá válaszolni örülnék neki.
üdv mindenkinek

Több
13 éve 4 hónapja #35520 Írta: korosandras
korosandras válaszolt a témára:
Sziasztok!

Már egy ideje használok SZAT-ot az egyik akváriumomban, ez eredmény tényleg tiszta víz, de az alga növekedés (mind a barna, mind a zöld) eroteljesebben beindult. Nem tudom mi az oka, de bizony én a SZAT-ra gyanakszom. Egyébként az akváriumban növény nincs, csak néhány diszkoszhal. Ezt ti is észrevettétek, vagy az eroteljesebb algásodásnak inkább más oka lehet? Kiváncsi lennék, hogy más tapasztalta-e ezt a jelenséget.

Több
13 éve 7 hónapja #30378 Írta: Zoleeca
Zoleeca válaszolt a témára:
Igen ezt tudom, de alapvetoen gyökeres növéyneim vannak (ez azt jelenti hogy a tápanyak nagyrészét gyökéren keresztül veszik fel?). Az aksi szerintem nincs túltelepítve (11 vörösneon, 4 cory, 1 anci, 2 guppi). Tulajdonképpen most csak annyi ideig fogom használni, amíg le nem csökken "normális" szintre a nitrát, aztán kiveszem és várok. Ha felmegy megint, akkor valamit rosszul csinálok, ha nem akkor valamikor valami történhetett, ami megborította a rendszert. Konkrétan nem emlékszem mióta ilyen magas, mert nem mértem rendszeresen :oops: de volt egyszer olyan, hogy hétvégén amikor nem vagyok az aksi közelében elpusztult egy anci (és pont a vasfa alatt), és annyira elkezdett már bomlani mire hétfon észrevettem, hogy alig lehetett ráismerni. Ez viszont elég régen volt, szóval azóta szerintem a vízcseréknek le kellett volna vinni a nitrát szintet... :(
(mellesleg az algáim élnek és szaporodnak - szóval a baj nem jár egyedül) :(

Több
13 éve 7 hónapja #30360 Írta: zsolt1
zsolt1 válaszolt a témára:
Arra azért vigyázni kell hogy a gyanta tulzott használatával kárositjuk a növényeket az akváriumba,elvonyuk a tápanyagokat és szegények satnyulni fognak,foleg azok amelyek a leveleiken keresztül vesszik fel a tápanyagot.

Több
13 éve 7 hónapja #30353 Írta: Zoleeca
Zoleeca válaszolt a témára:
Nekem, hetek óta nagyon magas a nitrát szint a vízben(70-80), holott elotte az indítás óta sohasem ment 5 mg/l fölé. Nem etetek túl szerintem, ha felesleg eetleg elofordult valaha is akkor azt kiszedtem. 80 literes a medence, heti 20 liter vizet cserélek benne (10 ozmó+10csap). Szóval nem értem mi a gond. Most kipróbáltam a gyantát, várom az eredményt :(

Több
13 éve 9 hónapja #26465 Írta: gordoneva
gordoneva válaszolt a témára:
Mindenkinek köszönöm a hasznos infókat. Azt hiszem, én sem fogom használni feleslegesen. 20 neon, 6 serpalazac, két ramirezi pár, 2 üvegharcsa és 4 anci lakik egy 150l-es akiban (folyamatos szurés és szelloztetés mellett). Ezekhez talán elég lesz egy kéthetenkénti 30%-os vízcsere. Nálunk a víz közepesen kemény, 12-14nk. Növény is van boven, jávai moha, fodros vízikalász, kétféle echinodorus meg lándzsás vízipáfrány. Korábban volt gondom a nitráttal, mert a növényeim csak kornyadoztak, de már megoldódni látszik a problémám, kevés volt a co2.
Évi

Több
13 éve 9 hónapja #26440 Írta: Feca
Feca válaszolt a témára:
Köszönöm szépen Szép_J!

Így már világos, megnyugodtam, hogy nekem nincs szükségem gyantára. :-)

Több
13 éve 9 hónapja #26439 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
Nem használok gyantát, csak néha aktív szenet. Évtizedeken át elvolt az akvarisztika nélküle, és továbbra sem létszükséglet a használata. Tulajdonképpen a vízcserék számát lehet ezzel ritkítani. Egyébként gondolkodom a kipróbálásán. Ennek oka: ha ritkán cserélek vizet felszökik a nitrátszint, de ha gyakrabban, akkor az a "baj". Tudniillik itt nagyon kemény a víz, aminek lazacaim nem örülnek, ellenben az ecsetalga imádja.
Szóval egy surun beültetett és rendszeres vízcserékkel ellátott medencének nincs rá szüksége.

Több
13 éve 9 hónapja #26433 Írta: Feca
Feca válaszolt a témára:
Szia Keszeg!

Ha jól értem te rendszeresen használod a SZAT gyantát.
Kevés infóm van róla, és nem értem a jogosultságát.
Légyszi, homályosíts fel!

Egy jól beállt megfelelo szuréssel ellátott akváriumban miért van rá szükség? Ugye a magas nitrátszint ellen szolgál?
Ha mégis magas a nitrátszint, nem célszerübb a kiváltó okot megszüntetni?
(kevesebb hal, szurés, vízcsere...stb.)

Vagy olyan halakat tartasz amik kényesebbek a vízminöségre?

Elöre is köszi! :wink:

Oldalmegjelenítési idő: 0.895 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 696 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top