Hirdetés

Magas nitrit szint

Több
14 éve 3 hete #23110 Írta: panzerstrecher
panzerstrecher válaszolt a témára:
csigusz: Szerintem nem túl sok. Egyféle cory-t vegyél és legalább 5-öt.
Elvileg a cory-k melegebb vizet szeretnek, mint a neon, ill. fekete neon, de ebbol nem lesz gond. Ezekre a halakra tényleg azt szokták mondani, hogy igénytelenek, egy kezdo akvaristánál valahogy mégis mindig megdöglenek.
A keményebb, lúgos csapvizet is elviselik, de a lágyabbat és savasabbat szeretik. Ha tudsz, tegyél bele vasfát. Ja és igen, a tiszta vizet díjazzák.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #23106 Írta: Csigusz
Csigusz válaszolt a témára:
Üdv!
Most készülök beindítani egy 100 literes akváriumot. Terveim szerint cory-k és kb 20 neonhal lesz benne. Késobb lehet-e még több neont(pl fekete neont) rakni bele, vagy ez a mennyiség is sok? A neonhalak mennire érzékenyek a kémiai hatásokra? (gondolok itt arra, hogy pánikoljak a legapróbb eltérésekre is a tesztben, vagy azért elbírnak egy keveset?) Azt olvastam, hogy ezek nagyon igénytelen halak---habár utálom ezt a szót , mert nincs olyan, hogy "igénytelen"---Mit tudtok errol?
Köszi!

Több
15 éve 2 hete #7803 Írta: aquarius
aquarius válaszolt a témára:
Sziasztok!

Én Zotyával értek egyet. Nekem egy bruttó 352L-es akim van, 3hétig állt benne a víz ment a szuro mielott halat hoztam bele. Ezután 2nap alatt 145db (zömében kistestu halak foképp lazacok és néhány rami meg kakadu törpesügér) halat raktam bele. Elso nap 100at másnap 45-öt.
Ebbol 1db-ot kellett betegség miatt eltávolítani valószínuleg szállításkor megsérülhetett és a seb bepenészedett. Azt hiszem ez elfogatható arány én több elhullásra számítottam.
Én így csináltam nekem ez vált be.

Üdv: aquarius

Több
15 éve 3 hónapja #6206 Írta: vasahaag
vasahaag válaszolt a témára:
Köszi Barci a tanácsokat!
kb én is így akartam telepíteni, ha teszek bele még halat az legfeljebb 1-2 ancy vagy cory lesz! zsúfolni sem akarom mint 10 éves koromban :-).

Ezt a tesztet megnézem majd, mert azt még nem vettem!
Mégegyszer köszi!

Több
15 éve 3 hónapja #6197 Írta: barci
barci válaszolt a témára:

Stately wrote: barci, ez a teszt mennyire pontos? Gondolom van valamilyen összehasonlítási alapod.
Én is kokettáltam már vele, de nem mertem még megvenni.a választ bettettem a Fórum/víztesztek egymásközt topicba

Több
15 éve 3 hónapja #6192 Írta: Stately
Stately válaszolt a témára:

barci wrote: A Zsili boltban szokott lenni 3500-ért AquaVital papírteszt (25 mérésre elég), azzal minden fontosat (nitrit, nitrát, kh, gh, ph) nézhetsz!barci, ez a teszt mennyire pontos? Gondolom van valamilyen összehasonlítási alapod.
Én is kokettáltam már vele, de nem mertem még megvenni.

Több
15 éve 3 hónapja #6190 Írta: barci
barci válaszolt a témára:

vasahaag wrote: sziasztok!
egy br 128 literes akváriumba (kb netto 110 l) a következo halakat tenném:
4 db cory
2 db anci
4 standhal hal
8 szumátriai díszmárna

Szerintetek így jó vagy lehet még terhelni, vagy majd közben kiderül?Ennyit el kell bírnia, de arra vigyázz, hogy ne egyszerre rakd bele mindet, a bio szuronek ido kell, hogy a bacik megtelepedjenek rajta.
Én 4 hét alatt csinálnám:
1. hét: víz, dekoráció, növények, szurés, világítás
2. hét: cory, anci
3. hét: standal
4. hét: szumi
Az új halak berakása után 1-2 napig csak nagyon light-osan etess!
Utána 1 hónap pihi, és ha nagyon hiányzik, még rakhatsz bele néhány halat.
Közben persze csinálhatod a heti vízcseréket (nálam a 10% vált be), szurotakarítás (a bio-t ne piszkáld!), algakaparás, gyönyörködés, stb. :-)

Van valamilyan vízteszted? A Zsili boltban szokott lenni 3500-ért AquaVital papírteszt (25 mérésre elég), azzal minden fontosat (nitrit, nitrát, kh, gh, ph) nézhetsz!

Több
15 éve 3 hónapja #6184 Írta: vasahaag
vasahaag válaszolt a témára:
sziasztok!
egy br 128 literes akváriumba (kb netto 110 l) a következo halakat tenném:
4 db cory
2 db anci
4 standhal hal
8 szumátriai díszmárna

Gépészet:
egy belso szuro (hydor R 05 aszem), + egy porlasztóval muködo magam kreálta bioszuro (15x35x6 cm a töltet, lávako, szivacs),

Berendezés:
Surun akarom telepíteni növénnyel, ill. fa dekoráció van benne

Szerintetek így jó vagy lehet még terhelni, vagy majd közben kiderül?

Köszi

Több
15 éve 3 hónapja #6013 Írta: gyandi
gyandi válaszolt a témára:

MyraBeary wrote: 2 különbözo helyrol hozzuk a halakat, 120 literbe 2 cory, 2 anci, 10-10 ibolya és ciklámen lazac, 12 neon, és pár guppi.
ez így megfelelo mennyiség szerintetek?

Szia!

Szerintem néhány cory-t elbírna még az akvárium, ok uis csapathalak. 120 literben nálunk 6-8 cory volt, ha jól emlékszem és boven elfértek, bár függ az akvárium geometriájától is.

Üdv, Andi

Több
15 éve 3 hónapja #6004 Írta: Zotya
Zotya válaszolt a témára:

MyraBeary wrote: Köszönjük a véleményeket, igazából egy vitafórum is lehetett volna az eltéro vélemények miatt :-)
Mi PH-t, Nk-t és összkeménységet tudunk mérni. Nitrit/nitrátot nem. Azt mivel kell?
Nem az anyagiak játszák a legnagyobb szerepet a betelepítésnél, hanem a hogy a halak jól érezzék magukat. 2 különbözo helyrol hozzuk a halakat, 120 literbe 2 cory, 2 anci, 10-10 ibolya és ciklámen lazac, 12 neon, és pár guppi.

Nekem ezek a tesztek vannak:
AKTIVIT KFT. (Cím: 1145. Bp, Pétervárad u. 14., Tel.: 2217-865, 2217-866, fax.: 2529-940)
Megnevezés Típus Egység Tartomány Katalógus szám Nettó Ft
PH Special Indikátorpapír 5 m 7,2 - 9,7 M 902.11 1 521 Ft
NO2 / NO3 Quantofix 100 db 10 - 500 / 1 - 80 M 913.13 4 478 Ft
Karbonátkeménység (KH) Quantofix 100 db 0 - 20 M 913.23 4 253 Ft
Összkeménység (GH) Aquadur (Vízkeménység) 100 db 3 - 25 M 902.01 4 253 Ft
Összesen 14 505 Ft

Több
15 éve 3 hónapja #6003 Írta: Zotya
Corina, hossa33!

Két választás van szerintem (így mindenkinek igaza van):

1. Akinek van pénze egyszerre megvenni a halakat, és van ideje megvárni az egy-két hetet a baktériumok elszaporodásához, az utána beteheti egyszerre a halakat, ha beállt a szuro.
2. Ha kevés a pénz, és nincs ido a szuro beállására, akkor apránként lehet betelepíteni a halakat, így a baktériumok fokozatosan szaporodnak. Ha jó arányban megy a dolog, akkor a haltelepítés egyensúlyba kerül a baktérium szaporulattal. Persze ezt nem lehet kiszámolni, de meg lehet gyorsítani, vannak ilyen szerek a boltokban. De, ha valakit érdekel, tudok dokit ajánlani, aki egyszer adott nekem baktérium tenyészetet aminosavval.

Több
15 éve 3 hónapja #5998 Írta: andras
andras válaszolt a témára:
Szia!

Vannak mindenféle tesztek. Nekem éppen SERA van, de ahány ház, annyi szokás. :-)

Ugyanúgy kell használni, mint a többi (általam használt) víztesztet.
Veszel mintát, belecspegteted a reagenseket, és azután egy színskálán összehasonlítod a határértékekkel.

Persze biztosan vannak muszerek is, de én csak "csepegtetgettem" eddig.

(Egyedül arra kell vigyázni, hogy át ne ess a ló másik oldalára. Én már naponta 3-4 alkalommal is méregetek, annyira szeretném, hogy "citromsárga"legyen. Tisztára, mint egy orült !)

Több
15 éve 3 hónapja #5997 Írta: Myra
Myra válaszolt a témára:
Köszönjük a véleményeket, igazából egy vitafórum is lehetett volna az eltéro vélemények miatt :-)
Mi PH-t, Nk-t és összkeménységet tudunk mérni. Nitrit/nitrátot nem. Azt mivel kell?
Nem az anyagiak játszák a legnagyobb szerepet a betelepítésnél, hanem a hogy a halak jól érezzék magukat. 2 különbözo helyrol hozzuk a halakat, 120 literbe 2 cory, 2 anci, 10-10 ibolya és ciklámen lazac, 12 neon, és pár guppi.

Több
15 éve 3 hónapja #5984 Írta: hossa33
hossa33 válaszolt a témára:
Zotya!

Lehet abban neked van igazad,hogy a terhelés szempontjából berakhatod egyszerre(mondjuk én nem így gondolom, corinaval értek egyet).Mondjuk a tapasztalat nálam azt mutatja, hogy minden egyes csapatnál megugrott egy két napra a nitritszint, aztán beállt a normálisra. Azzal meg teljesen egyet értek hogy jobb, ha együtt nonek fel. De én nem is mondtam, hogy nem így van. 2-4 hét betelepítés mellett is együtt nonek fel. Mondjuk az tény hogy az elso adag már nagyjábol megszokta a helyet, mire az utolsó bekerül, de nálam ez nem okozott problémát. Van még egy tényezo ami a csapatonként való betelepítés mellett szól, nem más mint az anyagiak. Nekem nem volt egyszerre több tízezrem a betelepítésre.Szóval szerintem abban megegyezhetünk, hogy mind a két módszernek van elonye és hátránya is... Ezek után szerintem mindenki maga döntse el melyiket alkalmazza. Persze a tervezés is fontos...

Több
15 éve 3 hónapja #5980 Írta: Corina
Corina válaszolt a témára:
Én sokszor olvastam, hogy fokozatosan engedjük bele a halakat, mert a szuroben lévo baktériumoknak ido kell, hogy hozzászokjanak és kelloképpen elszaporodjanak, a megnövekedett melléktermékek lebontásához.

De lehet, hogy hülyeséget írtam, úgyhogy javítsatok ki, ha nem így lenne.

Több
15 éve 3 hónapja #5974 Írta: Zotya
hossa33!

Szerintem semmi jelentosége sincs a víz terhelése szempontjából annak, hogy egyszerre, vagy külön teszed be a halakat. Hiszen amikor már mind bent lesznek, a leterheltség eléri maximumát. Ezt lehet halasztani, de minek.
Sokkal fontosabb, hogy elore meg legyen terveze, hogy x literre y db z centis hal jusson. Magyarul, hogy ne legyen túlnépesítve az akvárium.
Egyébként az egyszerre berakás azért elonyös, mert a halak így kezdettol egyenlo esélyekkel indulnak, együtt nonek fel, megszokják egymást. Ezzel szemben a már bentlakó területvédok nem kedvelik az újonc érkezoket.

Több
15 éve 3 hónapja #5963 Írta: hossa33
Ja azt kifelejtettem, hogy kb 3 naponta mértem a víz paramétereit.Lehet túlzásba vittem, de így tudtam nyugodtan aludni. :-) Szerintem ez a legfontosabb ami meghatározza, hogy beleteheted-e már a halakat vagy sem.

Több
15 éve 3 hónapja #5962 Írta: hossa33
Én is szép fokozatosan telepítettem be. Szerintem így a jobb, mert pl ha 300l-be egyszerre beraknál 50 halat, lehet rögtön fel is borulna az amúgy is még elég labilis egyensúly, a sok mellékterméktol.Ez az én magánvéleményem, lehet csak hülyeségeket beszélek. :-) Eloször (kb 10.nap)csak ancit raktam bele, utánna jöttek a coryk, aztán neonok, serpák stb...
teljes állomány kb 3-4hét alatt került be. Én így csináltam ,nekem bevált.

Üdv

Több
15 éve 3 hónapja #5960 Írta: Myra
Myra válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nekünk meg pont azt javasolták, hogy minden halat érdemes egyszerre berakni az akváriumba. Nem fokozatosan... most akkor ....?

Amúgy ciklámenlazac, ibolyalazac, neonhal, guppi, cory, anci lesz benne.

Több
15 éve 3 hónapja #5944 Írta: andras
andras válaszolt a témára:
Sziasztok!

Örömmel jelentem :D , hogy a teszt szerint a nitrit szint átment a
"világosnarancssárga" (0,5 - 1,6 mg/l) tartományba (persze kivettem a tozeget :oops: ). Végre van valami látható jele annak, hogy lesz valami.

Mi szombaton (kilenc napja) indítottuk. Remélem a hétvégére lesz már valami. (Különösen azért, mert a ramik már itt figyelnek egy 50 literesben.)

Hát kellemes estét mindenkinek, és még egyszer köszönöm.

(azt hiszem iszom egy sört!)

Oldalmegjelenítési idő: 0.888 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 668 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top