Hirdetés

Magas nitrit szint

Több
8 éve 6 hónapja #147631 Írta: Ganesha
Ganesha válaszolt a témára:
A rózsa gyökered nem puhult fel? Mondjuk ha nem volt eléggé kiszáradva bomlásnak indulhatott, azt nézd meg a biztosnásg kedvéért, egyébbként be kéne hogy álljon előbb utóbb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #147630 Írta: hatpersze
hatpersze válaszolt a témára:
Hát igen, így már eléggé egyértelmű a dolog. Teljes mértékben szüntesd be az etetést egy hétre!!! Simán ki fogják bírni. Cserélj most egyszerre 40% vizet, de nagyon alaposan szívd le az aljzatról az üledéket a leeresztő csővel! A szűrők tartalmát is lötyköld át a leszívott vízben, ahogy kell. A vízcsere után pár órával tegyél bele kétszeres adag baktériumtenyészetet (Sera Nitrivec, JBL Denitrol, JBL Filterstart,... vagy most tudtam meg, hogy van egy EV nevű termék is, ez a legolcsóbb, és valszeg a leghatékonyabb is, keress rá). Az Aquatan-t az új vízbe rögtön a legelején kell bekeverni a biztonság kedvéért, hogy azzal együtt álljon minél többet. A 12 óra elég kell, hogy legyen. Viszont nagyon szükséges lenne az a bizonyos élő baktériumkultúra is, tehát ezt nem szabad lespórolni! Remélem, még nem lesz késő! Üdv!

Több
8 éve 6 hónapja #147614 Írta: calishu
calishu válaszolt a témára:
A magas nitrit igazolásaként elpusztult az egyik garnéla.A furcsa az, hogy az elmúlt 4 napon naponta 15% vizet cseréltem, viszont a tesztcsík szerint nincs csökkenés a nitrit mennyiségében.

Több
8 éve 6 hónapja #147580 Írta: calishu
Szia!Köszönöm a választ.JBL tesztcsíkkal mértem. Pár hete vásároltam, nem kapott párát. Az akvárium indításakor többször mértem már vele. Akkor nem mutatott ki nitritet, úgyhogy, ha az érték nem is pontos, az emelkedés ténye szerintem biztos.Halpusztulás még nem volt, és az amano garnélák is élnek (azt olvastam, hogy ők érzékenyek a magas nitritre).A vízcseréhez használt csapvíz minden esetben legalább 12 órát állt, és Aquatan is ment bele.Ja, és a víz szagán (az avarra emlékezetet) enyhe ammónia is érezhető (vizeletszag). Gondolom ez szintén a nem megfelelő nirifikáció jele.Mindenesetre folytatom a napi vízcseréket (és teszek bele egy kevés sót). De ez nyilván nem mehet így örökre. Várható, hogy beáll a dolog idővel, vagy vajon változtatnom kellene valamin?

Több
8 éve 6 hónapja #147574 Írta: hatpersze
hatpersze válaszolt a témára:
Húha, ha valóban 2-4ppm a nitrited, akkor már halpusztulás is lett volna, illetve várható, hogy lesz. Be kellene vizsgálnod a nitrit tesztet. Csepegtetős, vagy tesztcsík? A csík bizonyos párás körülményektől szerintem tönkremehet! Ez csak egy a sok lehetséges magyarázat közül. Ettől függetlenül lehet, hogy tényleg nagy baj van. Mindenesetre a halak életének megóvására tegyél a vízbe 1g/10l konyhasót, mert ez meggátolja a nitrit vérbeoldódását a kopoltyún keresztül!!! Ezt nem én találtam ki, tudományosan igazolt tény. Az 1g/10l még nem árt sem a növények legtöbbjének, sem a hasznos baktériumoknak. A Nitrivec-cel elvileg betelepítettél ilyen hasznos baktériumokat, de az is lehet, hogy valamitől elpusztultak, pl. a túl klóros csapvíztől, ha esetleg nem állt 1 órát a vödörben vízkezelővel keverten, mielőtt beöntötted volna.

Több
8 éve 6 hónapja #147483 Írta: calishu
Sziasztok!Végigolvastam ezt a fórum-témát (ahogy sok másikat is), és szerintem az itteni információk szerint jártam el. Ezért csak a megerősítés (vagy javító szándékú tanács kérés) miatt kérdezek mégis.Az akvárium adatai az adatlapomon.Szóval 3 napja elég magas nitrit (kb. 2-4 mg/l) és nitrát (kb. 50-70 mg/l) szintet mértem (előtte egy héttel még nem volt mérhető). (PH: kb 7,5,; összkeménység: kb. 12) Azóta minden nap 15% vízcserét csináltam (fele csapvíz, fele ioncserélt), valamint beletettem 30 ml. Toxivec-et és 50 ml. Nitrivec-et is (ezt az akvárium indításakor is használtam), és a halak is kevesebbet kapnak enni (bár szerintem előtte sem etettem túl őket, legalábbis nem nagyon volt maradék a kajából). Viszont nem tapasztaltam jelentős-mérhető csökkenést a nitrit és nitrát értékek tekintetében. A kérdések:- folytassam a napi vízcseréket, míg a nitrit le nem csökken? Mit kellene még tennem?- várható, hogy utána magától beáll a nitrogén lebontás, és csak hetente kell vízcserét csinálni?- ha nem, mit kellene tenni?- elég lehet az Eheim Pickup 2010 szűrő? (Tudom, hogy jobb lenne mellé egy külső is, de ettől függetlenül, odafigyeléssel elég lehet a pickup?) Köszönöm előre is.

Több
10 éve 6 hónapja #103304 Írta: janee27
janee27 válaszolt a témára: szia neptun!
a halakon már semmi jel, úgy néz ki, hogy kezd helyrejönni az egyensúly.A külső szűrő teljesítményén visszavettem, mert olvastam, hogy a túl erős áramlás sem tesz jót a baktériumoknak.Különben van benne szivacs is és perlon vatta is.Ja és szat clear vater-t is tettem bele.A nitrit a mai napon csekély mértékű volt, a 0.1-et nem érte el!köszönöm a segítségedet!

Több
10 éve 6 hónapja #103289 Írta: neptun
neptun válaszolt a témára: szűrés
szia janee27 Egy régebbóta működö akváriumban csak úgy hemzsegnek a nitrifikáló baktériumok mindenüt. És ha bent hagytad a belső szűrőt ami szintén régóta üzemelt ebben az akváriumban akkor a baktériumok számával nem lehet gond. Néhány nap alatt a külső szűrődnek telítődni kellet volna baktériumokkal.Azt javaslom kicsit nyomkodd ki a belső szűrőd szivacsát akváriumból leszívott vízben mert azt gyanítom el lehet tömődve. Tégy a külső szűrőbe közepes lyuku szivacsot is ugyanis a szivacsban alakul ki talán a leggyorsabban a kívánatos baktérium flóra.Csökkentsd néhány napig az etetés intenzitását szívd le a mulmot ha van mert ami nem a szűrőben bomlik sok nem kívánatos anyagot termel köztük nitritet is.Nitrit: lehet hogy korábban nem mérted a vizet s talán mindig is ennyi volt? A halakon mi látszik? Szaporán lélegeznek stb.......? üdv egy sügeresNeptun josügerezést halazást mindenkinek

Több
10 éve 6 hónapja #103273 Írta: tibos
tibos válaszolt a témára:
Akkor az a szűrés bőven elég. Így marad az a verzió, hogy még nincs elég szűrőbaci az új szűrőben. 1-2 héten belül megoldódik szerintem a gondod.

Több
10 éve 6 hónapja #103242 Írta: janee27
janee27 válaszolt a témára: helló Tibos!
Az akvárium 200 liter, a szűrő ATMAN CF 1200, aminek a teljesítménye 300-700 literes akváriumokhoz jó.és még a bgelső szűrő is benne maradt!A válaszodat köszönöm!

Több
10 éve 6 hónapja #103240 Írta: tibos
tibos válaszolt a témára:
Janee lehet furán hangzik, de az idő lesz szerintem a megoldás. Azt hiszem nem állt be még ennyi idő alatt rendesen a szűrésed, vagy esetleg nem megfelelő kapacitású szűrőt választottál az akváriumodhoz. A magas nitrit szint egyértelműen a nem megfelelő szűrés jele. üdv: tibos

Több
10 éve 6 hónapja #103238 Írta: janee27
janee27 válaszolt a témára: Segítség!
Az akváriumomban magas a nitrit szint.Két hete beállítottam egy külső szűrőt, azóta van ez a problémám.Mindíg 1 fölötti a nitrit,ezt toxivec-el ki tudom küszöbölni két három napig.Utána ismét felszökik a nitritszint 1 fölé.A külső szűrőben lávakő és kerámiagyűrű van.Ha Valaki tud megoldást a problémámra kérem segítsen!Köszönöm!

Több
10 éve 11 hónapja #90563 Írta: bgabi
bgabi válaszolt a témára:
Látom senki sem válaszolt.
A nitrogénkörforgást nem befolyásolja, kivéve annyiban hogy a növények jobban nonek tole és mivel a növények is vesznek fel nitrátot csökkenhet az aksiban a nitráttartalom.

Több
11 éve 3 hónapja #83176 Írta: csist
csist válaszolt a témára:
Sziasztok!
Ide jó régen írtak..hát most megtöröm a csendet!!:D
Szeretném megkérdezni, hogy mi van a nitrogénkörforgással, ha bekapcsolok egy élesztos co2 rendszert? Errol még nem írt eddig senki. Nem vagyok túl jó kémiából, ezért inkább hozzátok fordulok a találgatások helyett...
Elore is köszi mindenkinek!

Több
13 éve 2 hónapja #39569 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
Az agyaggolyó is jó szuroanyag, a szuros topicban találsz még jó pár féle szuroanyagnak alkalmas anyagot.

Több
13 éve 2 hónapja #39567 Írta: Dempsey75
Dempsey75 válaszolt a témára:
Szeva.Az agyaggolyó "igen"?

Több
13 éve 2 hónapja #39566 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:
Dempsey75!

Nincs. Nem minden zeolit jó (foleg macska alom nem)! Igen.

Több
13 éve 2 hónapja #39565 Írta: Dempsey75
Dempsey75 válaszolt a témára:
Sziasztok.
Van értelme a nitrátszelektív gyantának erosen szurt,nem zsúfolt,növényes medencében?
A nem csomósodó macskaalom(zeolit?),vagy az agyaggolyó téllleg jó szuroanyag?
Elore is köszi a választ.

Több
13 éve 2 hónapja #39556 Írta: sol
sol válaszolt a témára:
Végigolvastam a hozzászólásokat, sokmindent megtudtam belole, de egy (számomra) érdekes kérdés felmerült bennem. Azokban a tenyészakváriumokban, ahol nincs növény, ott hogy oldják meg az akvárium nitrit/nitrát szintjének alacsonyan tartását?

Több
13 éve 3 hónapja #36869 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Jumpy:
Nitrogénciklus:

Halak etetése, kaki, stb ==>Salakanyag ( többek között Amónia - mérgezo)
Ammónia ==>Nitrit (kevésbé, de mérgezo) == > Nitrát (legkevésbé, de nagy adagban ez is m érgezo)
Nitrátig a "sima" szurok is bontanak, a Nitrát Nitrogén gázzá bontásához speciális szurok kellenek (denitratorok), ezért érdemesebb vízcserével eltávolítani.
A növények is felveszik. Ezért érdemes élo növényeket tartani. Ha megzabálják a halak vegyél keménylevelut (anubias) vagy olyat, amit nem szeretnek a halak (microsorium).

Oldalmegjelenítési idő: 0.883 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 860 vendég és 2 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top