Hirdetés

Aktív szén

Több
13 éve 3 hónapja #36912 Írta: Maro
Maro válaszolt a témára:
De a vízben lévo nehézfémek?

Azok is kijönnek a szellozéstol?

(Még véletlenül se akarok kötekedni, csak most akarom kialakítani a napi, heti rutinomat és ahhoz az lenne a legjobb, ha minnél inkább a tökéletes felé húzna.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #36911 Írta: Apika
Apika válaszolt a témára:
A csapból kiengedett vizet - ha nincs különösebb probléma a minoségével, tehát iható -, akkor egy nap múlva beöntheted a halaknak. Az aktív szénre nincs igazán szükséged, elég ha csak szellozteted a vizet.

Api :D

Több
13 éve 3 hónapja #36906 Írta: Maro
Maro válaszolt a témára:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy vödröm, úgy 15l-es lehet. Bele tettem egy hálóban 300 g aktív szenet és egy 1000 l/h-s szivattyúval nyomom rá a vizet.

Mennyi ido kell ahhoz, hogy a víz "tiszta" legyen?

Elore is köszönöm!
Maro

Több
13 éve 4 hónapja #36389 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:
vitriol:

Belerakhatod a szurobe is. Szintén harisnyában vagy a gyári hálójában (ha olyan típusú).

Több
13 éve 4 hónapja #36380 Írta: vitriol
vitriol válaszolt a témára:
Csak simán lógjon a vízbe? Wow, ez elég vicces lesz :D amint kinyit egy bolt, megveszem a cuccot.
Azt hittem, egy kicsit szofisztikáltabb módszerre lesz szükség :lol:
Pedig már láttam magam elott a bonyolultnál bonyolultabb, tejfölös-pohár alapú szerkentyuket...

Több
13 éve 4 hónapja #36362 Írta: Feca
Feca válaszolt a témára:
A csonk elé lógatod (ahol a vízet visszanyomja), ha mákod van gyárilag hálóban van a szén, ha nem akkor beteszed egy harisányába...
Barkácsolni nem igazán érdemes emiatt az 1-2 nap miatt.

Több
13 éve 4 hónapja #36361 Írta: vitriol
vitriol válaszolt a témára:
Hello!
Nekem egy Aquael minim-m van, hogy tudok ahhoz házilag hozzábarkácsolni valamilyen aktív szenes szurést? Volt egy kis gyógyszerezés, annak a nyomait szeretném eltüntetni...
keszeg tejfölös-poharas módszerét valahogy nem tudom leképezni a fejemben, hogy is nézne ki.
Köszi!

Vé.

Több
13 éve 5 hónapja #33780 Írta: himi
himi válaszolt a témára:
Sajnos Én nem vagyok meg gyozodve a csapvíz minoségérol.
Tapasztalat hogy ha feltoltöm a 11m3 medencémet és azonnal nem kezelem le a vizet sokkoló klór és sokkoló alga kezeléssel akkor másnapra a víz a medencében is le opálosodik és már fürdésre alkalmatlanná válik. Hiába megy a homok szuro nem segít.

Ez okból ajánlom az ezüstözött szurést majd utánna lehet be állítani az aki flóráját. Sarter bakival és pl tescós ásvány vízzel. szerintem könyebb egy tiszta baktérium mentes akit indítani mint olyat amiben ki tudja milyen vegyületek és bacik vannak.

Több
13 éve 5 hónapja #33776 Írta: himi
himi válaszolt a témára:
Nos elolvastam a Topikot.
Létezik Ezüstözött Aktív szén is. Beszerezheto uszoda technikai szaküzletekben. 1800,- FT/ liter. Teljes kémiai és biológiai szurést eredményez. A baktériumok teljes skáláját szuri a hasznossat is. javasolt új aksi elso szurésénél használni. aztán át térni a normál aktív szénre. 65 liter opálos zavaros elsofeltoltésu víz 24 óra alatt kristály tiszta 40cm3 ezüstözött aktivszénnel. hidro k20-as szuroben.

Több
13 éve 8 hónapja #28450 Írta: jorasz
jorasz válaszolt a témára:
Megoldottam! Kiderült hogy van itt a cégnél 2Tonna. :lol:

Több
13 éve 8 hónapja #28440 Írta: kovacspepe
kovacspepe válaszolt a témára:
a széntabletta a hasmenésre jó !!!! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :D

Több
13 éve 8 hónapja #28427 Írta: szter
szter válaszolt a témára:
A szén tablettára gondolsz? Az nem jó ilyen célra.

Több
13 éve 8 hónapja #28426 Írta: jorasz
Most hívtam a boltot, azt mondják, hogy nincs aktív szenük jelenleg. arra gondoltam, hogy apatikai nem jó? Vagy abban van másféle adalék anyag is?

Több
13 éve 8 hónapja #28424 Írta: keszeg
keszeg válaszolt a témára:
Ha új a szén átöblítheted csap alatt, bár annak idején én nem mostam át. Annyit használj, amennyid van. Minél többel dolgozol, annál gyorsabban hat. Fél litert használok (ennyivel rendelkezem) kb. 100-110 l vízhez. Mivel a belógatós módszert alkalmazod - ami lassabban hat mint a szuréses -, ezért nyugodtan rakhatsz bele többet.

Több
13 éve 8 hónapja #28421 Írta: jorasz
akkor már csak annyi, hogy fogjam a szenet, rajam be egy harisnyába és úgy ahogy van az egészet az aksiba lógassam be? Vagy elötte át kell mosni? Mennyi szenet egy 140L- es akiba?

Több
13 éve 8 hónapja #28418 Írta: keszeg

jorasz wrote: Nekem motoros belso szurom van. Ha belerakom a harisnyába nem fogja a vizet feketíteni? Más hatással nincs avízre? És legfoképpen hol lehet ilyet vásárolni?A vizet nem feketíti, viszont hátránya, hogy a színanyagokon kívül hasznos vegyületeket is kiszed, pl. gyógyszer, tápoldat stb. Elvileg díszállat-kereskedésben lehet kapni.

Több
13 éve 10 hónapja #25789 Írta: keszeg
Gyógyszerezés után mindeképp hasznos az aktív szén. Azt viszont nem tudom, hogy milyen szurod van, és mennyi szén fér el benne. Nálam fél liter szén, 100 l vizet egy nap alatt lerendez. A cucc egy tejfölös pohárban van, ezen szívja át a vizet az Aquael PF-0 szivattyú.

Több
13 éve 10 hónapja #25770 Írta: Pepi
Pepi válaszolt a témára:
Üdv
Aktív szén - Tenni, vagy nem tenni? Ez itt a kérdés
A halaimat 4 napig kezeltem Sera costapurral mert darakórosak lettek, és most jövök egy feles vízcserét csinálni. Az eladó srác aszonta, hogy a kezelés után tegyek a szurobe aktív szenet. Ez még rendben is van, csak nem tudom, hogy mennyi kell bele, és mennyi ideig legyen az akiban a szén? Megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni :wink: Pussz

Több
13 éve 11 hónapja #9517 Írta: Coldhead
Coldhead válaszolt a témára:
Ha nagyon fontos harisnyába berakod, és mehet a szurobe. De ha nem indokolja semmi én sem ajánlom. Ha mindenképp kristályvizet szeretnél a SZAT-ot is megnézheted. Szerintem természetes hogy a víz kissé (és csak kissé!) sárgás.

Több
13 éve 11 hónapja #21736 Írta: Luki
Luki válaszolt a témára: Eheim
Szia Gombi!

Nem jó megoldás a szürolapok közé tenni az aktívszenet. (A Libertyhez lehet vásárolni gyári 3D szén betétet.)

Oldalmegjelenítési idő: 0.924 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 672 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top