Hirdetés

"Poros" a víz

Több
12 éve 7 hónapja #49924 Írta: Safranek
Safranek válaszolt a témára:
Kollágák!

Teljesen kezdo vagyok. Most indítanám be az aksi-t. A gyors teszten (sera) viszont lényegében az összes érték magas, talán az NO2 éppen határérték.
Milyen csodaszert javasoltok?

Nálam is vannak buborékok a vízen. Reggel még nem volt, délre megjelentek. Nincs olajosodás vagy a tea-szeru hártya. :( Kb 10 napja megy az akvárium, eddig a kis porosodást leszámítva rendben volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #48707 Írta: dorina27
dorina27 válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nekem is poros a víz teteje, mitol lehet ez? Egy darab növény van az akváriumban, narancssárga kavicsok ( nem lehet hogy ezek is eresztik a színüket?), és EHEIM 2008-as szuro.

Tud valaki segíteni nekem?

Köszi

Több
12 éve 8 hónapja #47045 Írta: Tere
Tere válaszolt a témára:
Úgy tunik megoldódott a problémám. Két napig nem, vagy csak a kis csovel világítottam, nem etettem és fullon ment a levego. Most hosszában is át lehet látni az aksin. :D

Több
12 éve 8 hónapja #46807 Írta: puskasj
puskasj válaszolt a témára: poros?
Sziasztok!
Az én 200-as sügeres akváriumomnál is sokszor elofordul,hogy a víz tetején összefüggo inkább olajra emélkezteto hártya úszkál.A levegoztetobol jövo buborékokon veszem észre(sokáig lebegnek a víz tetején),hogy megint összegyult valamennyi.A vízfelszini áramlás sem tünteti el. Egy kisebb fél literes vödörrel szoktam leszurni ezt a réteget.Véleményem szerint valamelyik lemezes tápomból oldódik ki.Leszurés után napokig nem etetve ilyennel,nem jön elo!!
Üdv Puskás

Több
12 éve 8 hónapja #46458 Írta: Feta
Feta válaszolt a témára:

zmagyar wrote: Nem lehet, hogy valami bomlik az akváriumodban? Esetleg nem eteted túl a halakat? A habképzodés általában túl sok szerves anyag jelenlétére utal (ilyen elven muködnek a tengeris lehabzók is). A vízcsere utáni javulás is ezt látszik alátámasztani. Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?

Köszönöm a gyors válaszod! :wink:

Hetente kb. 1/4 vizet cserélek.
Elvileg nem etetek túl, 30 perc alatt a coryk a maradékokat is eltakarítják.
Ellenben most emeltem ki egy növényt, aminek nem eredt meg a gyökere, a szára barnult és már kocsonyásodott illetve a levelei is barnultak.
Most kiszedtem és várom a fejleményeket.
Vízcserét most nem tudok csinálni, mert tegnap csináltam.

Több
12 éve 8 hónapja #46446 Írta: zmagyar
zmagyar válaszolt a témára:

Feta wrote: Az Aquael Fan-1 kifolyó nyílásán bekeverve a levegot rengeteg nagyon apró buborék képzodik melyek nem pukkannak szét, hanem ellebegnek akár az aki másik feléig is.
a víz felszínére jutva sem pukkannak ki, hanem az üveghez tapadva vékony habcsíkot képez körbe.Nem lehet, hogy valami bomlik az akváriumodban? Esetleg nem eteted túl a halakat? A habképzodés általában túl sok szerves anyag jelenlétére utal (ilyen elven muködnek a tengeris lehabzók is). A vízcsere utáni javulás is ezt látszik alátámasztani. Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?

Több
12 éve 8 hónapja #46435 Írta: Feta
Feta válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nekem is "poros" a vizem, de igazából engem a buborékok zavarnak.
Az Aquael Fan-1 kifolyó nyílásán bekeverve a levegot rengeteg nagyon apró buborék képzodik melyek nem pukkannak szét, hanem ellebegnek akár az aki másik feléig is.
a víz felszínére jutva sem pukkannak ki, hanem az üveghez tapadva vékony habcsíkot képez körbe.
Részleges vízcserék után is csak 1 napig javul a helyzet, majd beáll újra ilyen buborékosra a víz.
Magával a vízzel nagy baj nem lehet, mert a halak és a legyezo garnéla is látszólag teljesen jól érzi magát.
Esetleg a vasfa tud ilyet csinálni a vízzel? Vagy a folyékony növényi tápoldattól lehet?

Elore is köszönöm a válaszokat és ötleteket.

Több
12 éve 8 hónapja #46092 Írta: Tere
Tere válaszolt a témára:
Arra a megállapításra jutottam, hogy a nagyméretu gipsz-homok tereptárgyak lehetnek a zavarosság okozói. Mostmár csak azt nem tudom, hogy mit kéne velük csinálni. Vagy cserélgessem csak a vizet és egyszercsak majd abbamarad az oldódás? :S

Több
12 éve 9 hónapja #45722 Írta: Tere
Tere válaszolt a témára:
Mindegy, én tudtam. :D

Több
12 éve 9 hónapja #23170 Írta: honda
honda válaszolt a témára:

Don07 wrote:

honda wrote: ...de mint látod nem csak nekem "érdekes" ez a beslo szurovel 0 nitrit....

nitrát :D

Kösz , hogy kijavítottál (ide nyelvnyújtogatós szájli) :wink:

Több
12 éve 9 hónapja #23580 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:

honda wrote: ...de mint látod nem csak nekem "érdekes" ez a beslo szurovel 0 nitrit....

nitrát :D

Több
12 éve 9 hónapja #23854 Írta: Tere
Tere válaszolt a témára:

honda wrote: ...a folyadékosak sokkal pontosabbak , próbáld azzal.
Nem akarlak felesleges költségekbe verni...

Nem tudsz, mert ilyen szinten nem foglalkozom ezzel. :-) Tudom, hogy butaság, de ha baj van a vízzel, az azonnal látszik. A gyorsteszt nekem elég. Egyelore. :D

Több
12 éve 9 hónapja #45704 Írta: honda

Tere wrote: A Tetra 5 in1 tesztcsíkján a nitrit és a nitrát indikátor hófehér maradt...

Ezek a gyors tesztcsíkok abszolút megbízhatatlanok , a folyadékosak sokkal pontosabbak , próbáld azzal.
Nem akarlak felesleges költségekbe verni , de mint látod nem csak nekem "érdekes" ez a beslo szurovel 0 nitrit.
Ha ilyen egyszeru lenne , mindenki diszkoszokat tenyésztene :lol: :lol:

Több
12 éve 9 hónapja #45694 Írta: Tere
Tere válaszolt a témára:
A Tetra 5 in1 tesztcsíkján a nitrit és a nitrát indikátor hófehér maradt...

Több
12 éve 9 hónapja #45685 Írta: honda

Don07 wrote: Nah, azért legyünk következetesek. Mindhárman tudjuk, hogy egy normál akváriumban "átlagos", normál szurés mellett a nitrát nem stagnál és nem is csökken. Persze valamely mértéku nitrátlebontás történhet/történik a szuroben és a talajban is, de ez nem elég ahhoz hog a nitrátot " kivonnya a vizbu' ". Ha nem cserélünk vizet akkor egy ido után magas lesz a nitrátérték. Hacsak az egész akvárium nem növénybol meg jávai mohából áll.

Ez így igaz , de lehetnek speciális esetek , de az biztos , hogy a vízcserét semmi sem pótolja.

De még egy dologban megegyezhetünk túlszurt víz nincsen :D

Több
12 éve 9 hónapja #45684 Írta: Don07
Nah, azért legyünk következetesek. Mindhárman tudjuk, hogy egy normál akváriumban "átlagos", normál szurés mellett a nitrát nem stagnál és nem is csökken. Persze valamely mértéku nitrátlebontás történhet/történik a szuroben és a talajban is, de ez nem elég ahhoz hog a nitrátot " kivonnya a vizbu' ". Ha nem cserélünk vizet akkor egy ido után magas lesz a nitrátérték. Hacsak az egész akvárium nem növénybol meg jávai mohából áll.

Több
12 éve 9 hónapja #45683 Írta: honda

Don07 wrote:

honda wrote: .......és valahol kialakul anaerob környezet........

Pl. hol?? :-)

Tanulj trektol :wink: :-)

Több
12 éve 9 hónapja #45680 Írta: Sylbe
Sylbe válaszolt a témára:
Sziasztok!

Az akváriumom (hivatalosan 63 l) egy Eheim PickUp 2008-as szurovel megy, de mintha nem lenne tökéletes minden.
A víz tiszta, de a víz teteje csupa "por".
Az aljzat ki lett mosva szerintem rendesen, hal még nincs benne, így maradék nem keletkezik, opálososdás, zavarosodás nem volt (2 hete megy), és mivel a teto eltakarja, esztétikailag sem zavaró, csak engem zavar.
Gondoltam arra, hogy a szuroszivacsot cserélném részben, hátha a szuro nem szuri ki az aprób szennyezodéseket, de meg lehet tenni?
Ebben a szuroben csak 1 szivacsnak van hely. Szétvághatom? És ha igen, mit tegyek bele és hova?
Mi lehet még a problma, ha a víz maga nem poros?

Több
12 éve 9 hónapja #45672 Írta: Don07

honda wrote: .......és valahol kialakul anaerob környezet........

Pl. hol?? :-)

Több
12 éve 9 hónapja #45671 Írta: honda
Ahogy Don mondja , jó szurés mellett , egy jól beállt akváriumban a nitritnek 0-nak kellene lennie , ha nem az akkor nagy baj van.
A nitráttal viszont vitatkoznék , ha van elég növény , és valahol kialakul anaerob környezet , akkor elérheto , hogy ne emelkedjen.De ez igen ritka.

Az a 0 nitrát , én nemhiszem , nekem a leendo rájás akváriumom alatt 2 külso , egy belso , meg egy szivacsszuro dolgozik , és a most benne lévo sügérekkel , és lazaokkal is 5mg\L , de heti 2szer 10%-os vízcserével tartom nullán.
Lehetetlennek tartom , hogy egy sima belso szurovel 0 legyen.
Mérd meg újra ha megint ez az érték jön ki , valószínüleg rossz a teszt , vagy van valami csoda nálad :D

Oldalmegjelenítési idő: 0.883 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 839 vendég és 2 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top