Hirdetés

kH növelése/csökkentése

Több
14 éve 1 hónapja #21965 Írta: Laszi
Laszi válaszolt a témára:
Ok rendben nem tulajdonítok jelentoséget a víznek. nemrégota használok csapvizet de azota a növényeim elfüstöltek, hanyatlik az egész. esö meg sehol. kiolvasom a szakirodalmat. Köszönöm szépen a segítséget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #21961 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Amúgy ha a gyanta elfárad lehet regenerálni, nem? Így lett kitalálva, nem kell újra pestre jönnöd és venned.
Amúgy a karbonátkeménység az oldott Ca-és Mg karbonát ionok mennyisége, az összkeménység pedig az összes oldott anyag mennyisége.
Valszeg rossz a teszted vagy rosszul méred. De ne cifrázd szerintem ennyire :wink:

Több
14 éve 1 hónapja #21960 Írta: allgaier
allgaier válaszolt a témára:
Amúgy nem tudom minek kell cifrázni és kétféle keménységet mérni. Biztos vannak olyan szakmai finomságok, ahol ez számít, de kezdetnek boven elég GH-t mérni.

Több
14 éve 1 hónapja #21959 Írta: allgaier
Laszi az nem jelent spórolást, ha 0-s vizet használsz. Adott mennyiségu gyanta adott mennyiségu iont von ki a vízbol. Ha mondjuk tudsz a gyantával 200 liter 4 nk-s vizet készíteni, és ez meg is fele a céljaidra, akkor hiába akarsz 0-ás vizet csinálni késobbi keverés céljára, mert abból kevesebb készül el.

Több
14 éve 1 hónapja #21958 Írta: Konvex
Konvex válaszolt a témára:
Laszi!

Akárhányszor ezt az eredményt kapod akkor sem lehet valós. Valszeg a teszted vagy a mérés módja rossz.

Több
14 éve 1 hónapja #21957 Írta: Laszi
akkor fáradj ide....hozz teszteket. és közöld a vízzel az álláspontodat. mert ha a fejemre állok akkor is ezt az eredményt kapom. mondj teszt márkát ami megbízható

Több
14 éve 1 hónapja #21956 Írta: Laszi
Várom az esot ,már lassan két honapja nem esett. esovizet szoktam használni.

Több
14 éve 1 hónapja #21954 Írta: Laszi
Arra gondoltam,hogy a 0-ás a legjobb. azt keverném csapvízzel és úgy a medencébe. csupán sporolási szempontbol. nálunk nemlehet gyantát kapni, pláne nem cserélgetni. a föváros messze van a költségek nagyok. remélem értheto valamenyire. :| fura a vizünk. 2-6 között ingadozik az öxkeménység a karbonát viszont 28-42. minden vizköves

Több
14 éve 1 hónapja #21949 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
na erre már én is kíváncsi vagyok mihez sok az a 2 nk :mrgreen: ........

Több
14 éve 1 hónapja #21944 Írta: Laszi
kösz. nekem a 2nk az sok. Na cak ki okosodok. :D Cinizmust hol lehet kapni? :wink:

Több
14 éve 1 hónapja #21941 Írta: allgaier
1. Fogok egy nagyobbfajta víztároló-alkalmatosságot, éppen medence is lehet, én egy malter-kevero muanyag kádat vettem, 90 liter fér bele.
2. Feltöltöm vízzel.
3. Fogok egy 5 literes muanyag palackot, aminek az alját levágtam. Fejreállítva (kupak nélkül) belehelyezem a vízbe.
4. Valahogy odarögzítem, hogy el ne doljön.
5. Belerakom a harisnyába kötött gyantát.
6. Egy kis szivattyúval és egy darab muanyagcsovel megoldom, hogy a kádból a víz belecsorogjon a palack levágott, szélesebb, felso részébe, a gyantára (AquaEl-Micro használaton kívüli belso szuromet használom erre).
7. EHEIM szuromet eldobom.
8. Néhány óra múlva 1-2 nK-s vizem lesz és örvendek :-)

Több
14 éve 1 hónapja #21939 Írta: Laszi
Köszönöm szépen! úgylátszik felületes voltam mikor a topikot morzsolgattam. Kezd tisztulni a kép. a: Szóval feltöltök egy 50 literes medencét vizzel majd aharisnyába bugyolált gyantát beleteszm egy külsoszurobe(Eheim classic,440l/h[elég szar szüro szerintem] és forgatom,"szuröm" a vizet. 1/2l gyantát rakok bele.(látom magamelött ahogy erölködik,csörög,zörög.) :x b: vagy a medencébe helyezet masinával meg üdítos fakonnal függolegesen forgatva. ez egg kis túlfolyós szökokút kinézetu lehet. Milyen teljesítményu legyen az a masina?? (nemláttam utalást a topikban!) :-)

Több
14 éve 1 hónapja #21928 Írta: Laszi
Hozattam a zsiliboltból kevertágyas mugyantát, de nemtudom hogy lágyítsam tökéletesre a vizet. valami üditosflakont magyaráz a sogornom (ovele hozattam és ott mondták neki) vágjam le az alját és tegyek rá hasisnyát. nekem 100l kell, csorogjon át rajta a víz mint egy gravitációs szuron?? szép lassan? maximálisan kéne kiiktatni a karbonátkeménységet. Na itt megáll a tudományom. pazarolni nem akarok....messze a fováros. elkélne 1-2 jótanács! Elörre is köszi.

Több
14 éve 1 hónapja #21894 Írta: Laszi
Nem-nem! nemnéztem el! ezek az adatok! nesoroljam még mi van a vizünkben......... pl: arzén jó sok. a karbonánt 41!

Több
14 éve 1 hónapja #21892 Írta: conor
conor válaszolt a témára:

Laszi wrote: Sziasztok! megmértem a vizünket.... GH: 4 KH: 41 PH:8 és ezt töbször, töbféle minöségu tesztekkel mértem. és a forralás nem az igazi. (bár tejszeru trutyi képzodött.)

Ez hogy lehet?

trek wrote: Összes keménység - General Hardness (GH)
ÖSSZES KEMÉNYSÉG = ÁLLANDÓ KEMÉNYSÉG + VÁLTOZÓ KEMÉNYSÉG

A változó az másnven ugye a karbonátkeménység a KH akkor valami nem jó. Nekem mindig több a GH mit a KH.

Több
14 éve 1 hónapja #21891 Írta: Laszi
Sziasztok! megmértem a vizünket.... GH: 4 KH: 41 PH:8 és ezt töbször, töbféle minöségu tesztekkel mértem. és a forralás nem az igazi. (bár tejszeru trutyi képzodött.)

Több
14 éve 2 hónapja #21635 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára: Re: Jelölések

Don07 wrote:

Brekk wrote: Ha már itt eset szó a jelölésekrol: egy orosz honlapon a következot találtam:
dH 6', rN 6,5-7,0, t 2"-29'S a dH-t értem, az rN talán a Ph lehet, de a 3. mennyiségre tippem sincs :S Ezeken kívül, hol különbözik a keleti jelölésmód ,a "megszokottól"? :rolleyes:

Vezetoképesség??

Bár ahhoz elég alacsony érték... :S

6-os dH -hoz az a vezetoképesség irreális szerintem.

Esetleg: 2"-29'S = 22-29°C lehet, talán :rolleyes:

Több
14 éve 2 hónapja #21627 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára: Re: Jelölések

Brekk wrote: Ha már itt eset szó a jelölésekrol: egy orosz honlapon a következot találtam:
dH 6', rN 6,5-7,0, t 2"-29'S a dH-t értem, az rN talán a Ph lehet, de a 3. mennyiségre tippem sincs :S Ezeken kívül, hol különbözik a keleti jelölésmód ,a "megszokottól"? :rolleyes:

Vezetoképesség??

Bár ahhoz elég alacsony érték... :S

Több
14 éve 2 hónapja #21616 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára: Jelölések
Ha már itt eset szó a jelölésekrol: egy orosz honlapon a következot találtam:

Több
14 éve 2 hónapja #21519 Írta: tibi74
tibi74 válaszolt a témára:
Az összkeménységet dGH-ban mutatja
A karbonátkeménységet pedig dKH - ban mutatja a használati utasítás szerint. Én már hülye vagyok hozzá.

Oldalmegjelenítési idő: 0.882 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 566 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top