Hirdetés

Tőzeg, mire és hogyan?

Több
14 éve 6 hónapja #14930 Írta: tomnewman
tomnewman válaszolt a témára:
akkor erre gondoltam. Bocs, ha értetlennek tunök néha..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #14929 Írta: ogerike
ogerike válaszolt a témára:
Tom:

<i>"Az egyik legveszélyesebb áthelyezés a nagyon lágy és kemény vizek esetén adódik, ha nagyon lágy vízbol Pl. 2-es NKo-os vízbol kerül a hal 20-as NKo-os vízbe egybol, annak nem fog örülni, de maradandó károsodása nem lesz, viszont ha ez fordítva történik az nagy gáz, tehát ha 20-as NKo-os vízbol átdobjuk 2-es NKo-os vízbe akkor olyan Ozmózis sokkot kap, hogy leeshetnek az uszonyai, tulajdonképpen az történik, hogy a sótlan víz betódul az uszonyokba és a porcok szétrobbannak. Errol jó kép van a SERA egészséges díszhalak - hogyan? tanácsadó füzet 45. oldalán ( a füzethez a kereskedésekben lehet hozzájutni)."</i>
(Egy diszkoszos oldalról)

Több
14 éve 6 hónapja #9879 Írta: aquad
aquad válaszolt a témára:

Szép_J wrote: az eredeti kérdés így szólt:

"sima csapvízben tartott halak hogy reagálnak, ha egyszer csak átdobjuk oket egy igen lágy (az eddiginek kábé fele) vízbe, ami még savanyúbb is? "

Ebben az esetben biztosan nem kap semmilyen sokkot, hiszen ezt a módszert alkalmazom a tenyésztés során!

Akkor nem értem, hol itt a vita?

Ja, hogy vannak extrém esetek. Nem ez volt a kérdés!

Azért a tengersót hagyjuk ki az új vízbol :D

Több
14 éve 6 hónapja #14903 Írta: tomnewman
Kösz, Szép_J, ez a korrekt és egyértelmu válasz.

Csak egy kicist vitatkozni akartam..

Több
14 éve 6 hónapja #14900 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:
Tavaly nyáron kitaláltam, hogy eetleg diszkoszokat szeretnék. Eddig nem foglalkoztam a vízlágyítással, és kíváncsi voltam, mennyi macerával jár a víz folyamatosan 4 nk körüli értékének tartása. Addig a vizet 20-22-esnek mértem mind a sera, mind a neptun mérojével, így volt mit lágyítani :-). A lényeg, hogy egy véletlen baleset (meg persze a türelmetlenség) folytán 2 hét alatt két vízcserével lelágyítottam a vizet 4 nk-ra, majd utána kb 2 hónapig tartottam ezen a szinten. A halaknak nem lett semmi bajuk közben (vörös neon, gurámik, betta, C.sterbai, duplicareus, pirosfeju, vitorlás a teljesség igénye nélkül :-)). aztán kitaláltam, hogy inkább kalászhalas akim lesz majd, (és ehhez természetesen kemény víz :-)), így visszakeményítettem a vizet 2-3 50 %-os csapvizes vízcserével. Itt sem volt gond - legalábbis a halakkal. A Cryptoim viszont szinte majdnem teljesen tönkrementek, elfoszlottak. Kb a tizedük maradt meg :(. Amióta megint stabilan kemény a víz, azóta szerencsére ok is rendbejöttek.
Ez ugyan nem teljesen az az eset, hogy átdobjuk, de azért elég nagy változás volt.
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy korábban 8-5.5 volt a ph, a lágyvízzel 6.5, most megint 8-8.5, így oph változás is volt.

Több
14 éve 6 hónapja #14898 Írta: tomnewman
Szép_J:
csak a vita kedvéért, nem bántásból: akinek több akváriuma is van (mint pl. Te), lehet, hogy különbözo vízigényu halakat tart egymás melleti akváriumban...
mondjuk a celebeszi vitorláshal (ha jól emlékszem, 22°nk alatt nem érzi jól magát) fogja magát, és átugrik (vasgy rossz gyerek átrakja) a diszkoszos (annak a vizét senkinek nem kell bemutatni) aksiba..
Azért az már olyan durva eltérés a két vízkeménység között, amilyet Brekk is leírt....
A Horn-Zsilinszky, vagy a Dr. Lányi György féle könyvben olvastam errol a "lágyvíz-shockról. Bevallom, személyesen még ezzel a "kórral" nem találkoztam, mert ilyen durva keménység-különbséget nem bírok itthon presentálni (max desztvízzel, de az meg drága, és különben is, minek)...
de elméletileg lehetségesnek tartom..

Több
14 éve 6 hónapja #14894 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára:

Szép_J wrote: Lágyvízsokkról még nem hallottam(...)
A hírtelen lágyvízbe helyezés pedig olyan, mint amikor elered az eso és a patak vagy tócsa vize lelágyul. Éppen ez hat pozitívan a halakra.

Szép: és amikor az ozmotikus nyomás különbség hirtelen nagyon nagy(teszem azt nk30->nk3), ami pl. a mellúszók leesését okozza? Ha elered az eso, akkor is csak fokozatosan hígul fel a patak vize...
Nem erre gondolhatott tomnewman? :rolleyes:

Több
14 éve 6 hónapja #14887 Írta: tomnewman
kérdés: az eredetileg akár egy évig sima csapvízben tartott halak hogy reagálnak, ha egyszer csak átdobjuk oket egy igen lágy (az eddiginek kábé fele) vízbe, ami még savanyúbb is?
a lágyvízsokkot nem ilyenkor kapják?
csak azért kérdem, mert olvastam errol.. meg a fokozatosság elvéroll....

Több
14 éve 6 hónapja #14883 Írta: Api
Api válaszolt a témára:
Enkidu

Ha a csapvizet és a deszt vizet fele-fele arányban kevered akkor a tozegkivonat nem fog változtatni a PH-n.

Több
14 éve 6 hónapja #14878 Írta: SANKO
SANKO válaszolt a témára:
miért? a vanilía ízt a halak is vírják

Több
14 éve 6 hónapja #14876 Írta: Apika
Apika válaszolt a témára:
Én - részemrol - óvakodom az ilyen mesterséges kutyulékoktól. Ki tudja, hogy milyen adalékokat, színezékeket, tartósítókat kevernek bele...

Api :D

Több
14 éve 6 hónapja #14875 Írta: Enkidu
Enkidu válaszolt a témára:
Pár napja tevékenykedtem egy lágyvizes savanyú tenyésztoakival (H. Thorokatumoknak), és ehhez egy Sera "tozegkivonat"-ot vettem. Ez egy barna folyadék, szerintem szinte tisztán huminsav, de oll, mindjárt megnézem... igen, huminsav, ugyan koncentráció nincs rajta. A víz szép teaszínu, fele desztivíz, fele csapvíz... Rá van írva adagolás cseppek/liter. Nincs PH mérom. Most megijedtem a túlsavanyodás miatt... Mondjuk a halak egyenlore bírják...
Van ez a lötyi olyan jó mint a tozeg??? Holnap veszek egy ph méro izét.

Több
14 éve 6 hónapja #14831 Írta: Monk
Monk válaszolt a témára:
Én még nem próbáltam a tozeget, de tervezem. Szerintem, ha belóg az aki vízébe, akkor mindegy mennyire suru az anyag, hiszen ázik a vízben, de javítsatok ki, ha tévedek.

Ezért aztán egy régi párnahuzat is megfelelo, és nem hiszem, hogy abból bármilyen fizikai részecske kivándorolna.

Jól tévedek?

Több
14 éve 6 hónapja #14763 Írta: thommy
thommy válaszolt a témára:
Ez a kávifilteres dolog tetszik. Mindjárt kipróbálom. Osztályozó hálóm sajna nincs (mert nincs mit osztályoznom se, max a fagyasztott artémiát:) )

Köszi a tanácsokat!!

Több
14 éve 6 hónapja #14752 Írta: tomnewman
nagyon rossz ötlet erre a planktonos háló? akár a szedo, akár az osztályozó hálón átöntheted egyik vödörbol a másikba szerintem.. ha hülyeséget mondok, kérem javítsatok ki..

Több
14 éve 6 hónapja #14745 Írta: thommy
thommy válaszolt a témára:
Sziasztok!

A következo a gondom:
Az álló (akváriumba öntendo) vízbe lógatom harisnyába téve a Novobalt tozeget. Percek alatt beszinezi a vízet, nagyon tuti. Mégse tudom használni , mert millió kis szemcsével lesz teli a víz. De olyan sok és olyan pici, hogy 2 nap alatt se ülepszik le. Milyen módszerrel lehetne ezt megakadályozni?

Több
14 éve 7 hónapja #12123 Írta: Bellcanto
Bellcanto válaszolt a témára:

sasa wrote: Már mér borulna meg? Attól, hogy lágy és nincs puffer, attól még nem szabad felborulnia az egyensúlynak. Egyébként meg a lágyvízi halakat nem tarthatom 7KH-s vízben :-) . Eddig nem volt vele semmi gond. :PA legtöbb lágyvizes halat tarthatod keményebb vízben gond nélkül, még a ph eltérést is tolerálják. De a ph gyakori, eroteljes változását már sokkal kevésbé. Ha valamitol a ph elmozdulna, akkor van szerepe a puffernek, ami ezt az elmozdulást csökkenti. De 3-4 nK alatt már nincs meg ez a védohatás, így ebben az esetben elszállhat a ph, ami a halak pusztulásához vezethet.
Abban igazad van, hogy cSAK a lágyvíztol nem szebad borulnia az egyensúlynak, de azért azt sem felejtsük el, hogy egy akváriumban kialakuló egyensúly sokkal törékenyebb, mint egy amasonasi vagy akár rio negroi egyensúly ;)

Több
14 éve 8 hónapja #12023 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
Bandi2!
hali nem tom lehet félreértetted, az a topic a tozeg használatáról szól, nem ph-csökketno vegyszerekrol. A tozeg norm. esetben 100%ig természetes anyag :lol:

Több
14 éve 8 hónapja #12022 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Vegyszer, az meg minek? :-)

Több
14 éve 8 hónapja #12021 Írta: bandi2
bandi2 válaszolt a témára:
Sziasztok,

Szemelyes velemeny, meglatas: az oregemtol vettem at az akit nehany honapja. Hosszu evek alatt az akvariumba a neha szukseges gyogyszeren(megelozes, uj halak) kivul semilyen lotty nem kerult. 200 l aki, egy Shark 2-es szurovel, sok novennyel es hallal. Az en meglatasom az, hogyha elered az akiban a bio-egyensulyt a halak es te is csak jol jarsz vele. Ha pedig ez nem sikerul, akkor az ember ontogetheti kannaszam a vegyszereket! Ja, es a PH-val kapcsolatban pedig annyi, hogy 7,4 korul van-valodi varosi viz, megsem panaszkodik egyik aki lako sem.

Udv.

Oldalmegjelenítési idő: 1.002 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 767 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top