Hirdetés

A víz hőmérséklete

Több
13 éve 3 hónapja #37236 Írta: horviki
horviki válaszolt a témára:
van egy 20 liters aksim és tegnap kaptam hozzá víz melegítot.21 fokra állitottuk . És ma reggelre 26 fokos lett. van benne 6 neonhal 4 guppi és két harcsa ...valaki segítsen hogy így jo-e ???!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #36936 Írta: Feca
Feca válaszolt a témára:
Szia!

Ebben a topicban találsz erre pár tippet :wink: :
[url=http://www.akvarista.hu/modules.php?name" Az akvárium vizének hutése[/url]

Most, hogy jön a nyár egyre jobban elöjönnek ezek a problémák...
Halak azért bírják egy ideig(bár magasabb hömérsékleten rövidebb ideig élnek), de tartósan 30 fok fölött már gond lehet...pláne, hogy csökken az oxigéntartalom is. Viszont a növények is megsinylik (persze ez is fajfüggo)

Tetotéri lakásunk lévén mi is megszenvedjük a nyarat, most készülök beépíteni 2db 5 centis pc-ventit a tetobe (tavaly még szobaventilátorral küzködtem), Ez azért tud segíteni -3-4 fokot. (csak a sok elpárolgott vízet kell pótolni, erre meg a csapvíz ugye már nem jó)

Több
13 éve 3 hónapja #36910 Írta: zolcsimail
zolcsimail válaszolt a témára:
Üdv

Bejöttek a melegebb napok, növekszik a homérséklet, az akváriumban a víz hofok is elkezd felfele kúszni ... nálam most 28 fok körüli, gondolom ebben segít a 12 óra világítás a csövek vízfelszínhez való közelsége, ill az akilefedettsége.

Pontylazacok, vitik, páncélosok gondolom azért még bírják a 28-29 fokot... de nem lesz gond hosszú távon? ennél csak melegebb lesz!

Esetleg a tetot félig v teljesen kinyissam? (akkor meg gndolom jó kis párolgás lesz)

:rolleyes:

Több
13 éve 5 hónapja #21826 Írta: zsuzsu
zsuzsu válaszolt a témára:
Ezt a kis pöcköt nem tudtam felhúzni, / ha egyáltalán jó pöcköt húztam :oops: / , úgyhogy tény, hogy ehelyett másikat kell vennem. :S

Több
13 éve 5 hónapja #1476 Írta: uromastyx
uromastyx válaszolt a témára:
Én végül Hagen Elite futot vettem. Nem tunik rossznak, csak furcsa hogy visszonylag lassú a visszacsatolás 1,5 fokot simán ingadozik a homérséklet.

Több
13 éve 5 hónapja #33593 Írta: Most
Most válaszolt a témára:
Zsuzsu:

Jól írja Ogerike, a Jäger futon van 1 kis pöcök, azt fel lehet húzni /elég nehezen/. A pontos kalibrálás leírásnak benne kell lennie a dobozban.

Most

Több
13 éve 5 hónapja #33585 Írta: ogerike
ogerike válaszolt a témára:
zsuzsu:
És nem lehet ezt a futot kalibrálni? Úgy emlékszek, az új Jagereken van egy kis pöcök, ami pont erre szolgál!?

Több
13 éve 5 hónapja #33533 Írta: zsuzsu
Szia Levinen!

Hát ez az! És megy is vissza a boltba...Vagy csak én gondolom így? 8O
Mégiscsak jobban jártam volna egy "hydor External Thermal Heater" -rel! Csak arról nem tudtam meg semmit. :|

Több
13 éve 5 hónapja #33530 Írta: Levinen
Levinen válaszolt a témára:
Szia Zsuzsa!

Szerintem "a hiba az ön készülékében van". Az elmondottak alapján legalább is erre tudok következtetni!

Több
13 éve 5 hónapja #33099 Írta: zsuzsu
Sziasztok!

Nagyjából 2 hete van egy vadi új Jager futo az akváriumban, de csuda dolgokat produkál!
25°C-ra van állítva, de már napok óta 27-nél is bekapcsol. Azt hittem kitapasztalom elobb-utóbb, hogy mennyit "csal",de nem sikerült, mert nem elég, hogy 27-nél még bekapcsol, de 29-nél sem kapcsol ki. :rolleyes:
Azután 22-re állítottam és 20 fokon meg sem nyikkan. De valószínu, hogy ismét csak beleválasztottam, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a márka nem jó. A kiseb akváriumban is ilyen van, de az hajszál pontos! 8O

Több
13 éve 5 hónapja #33122 Írta: uromastyx
Nekem is van egy ilyen, és nincs is vele gondom tulajdonképpen, csak gondoltam jobb lenne ha pontos lenne a szabályozója. Na meg elvileg kisebb márka kisebb garancia a meghibásodással szemben - a futés pedig elég veszélyes tud lenni.

Több
13 éve 5 hónapja #33096 Írta: gordoneva
gordoneva válaszolt a témára:
Sziasztok!

Nem tudom, hogy csak nekem van-e szerencsém a Hévíz futokkel, de én több mint öt éve használom oket, és még egyikkel sem volt gondom.

Több
13 éve 5 hónapja #33085 Írta: uromastyx
Sziasztok!

Épp új futo vásárlását tervezem és alapból a Jagerre gondoltam, mint jóhíru cégre, mígnem el nem olvastam a felhasználói vélemyéneket itt:

http://www.cichlid-forum.com/reviews/view_product_review.php?id=289

Eszerint bár a régi Jager-ek (zöld) valóban megbízhatóak voltak, az újabbak (kék, 2003-tól?) már meglehetosen gyengék ebbol a szempontból (némelyik nem kapcsol be, némelyik meg ki, stb.) Ha ez igaz lehet akkor nem éri meg az 1000-1500 Ft többletköltséget. Kinek mi a tapsztalata errol?
Esteleg a Hagen Elit futokrol van valakinek tapasztalata, mert az elég olcsó?

Több
13 éve 6 hónapja #32714 Írta: ehran
ehran válaszolt a témára:
Az algaevö ennyin már nem "fázik", marad a gurámi.

Több
13 éve 6 hónapja #32546 Írta: gordoneva
gordoneva válaszolt a témára:
A neonhalnak és a zebradániónak tökéletes ez a homérséklet, de a másik két fajta tényleg "fázik".

Több
13 éve 6 hónapja #32506 Írta: Don07
Don07 válaszolt a témára:

boss wrote: A 21-22 fokos víz megfelelo? Gurámim van neonhal zebra-dánió és algaevo.

Kevés.

24-25 lenne a megfelelo....

Több
13 éve 6 hónapja #32504 Írta: boss
boss válaszolt a témára:
A 21-22 fokos víz megfelelo? Gurámim van neonhal zebra-dánió és algaevo.

Több
13 éve 7 hónapja #30336 Írta: zsuzsu
Sziasztok!

Valaki tudna véleményt nyilvánítani a hydor External Thermal Heater-rol?
Az az "izé" ami a külso szuro nyomó oldali tömlojére helyezve a z átfolyó vizet futi. :-)
Tudom, hogy egy pár sort már olvastam róla a fórumon valahol, de sehol nem találom. :|
Leginkább az érdekelne, hogy ha van valakinek ilyen, hogy többet fut ez mint egy "átlagos" szabályozható futo? Úgy értem többször kapcsol be? Mert a józan eszem azt mondja, hogy igen, mert ... 8O
Köszi!
zsu

Több
13 éve 8 hónapja #27741 Írta: kispesti99
kispesti99 válaszolt a témára:
Sziasztok!

A bimetál része tulajdonképpen két nagyon különbözo hotágulási képességgel rendelkezo fémlemez összehengerlésével készül. Ha a két fém valamennyire elválik egymástól (gyártási hiba) akkor kezd a hiszterézise megnoni. Aki ilyet tapasztal annak azt ajánlom, hogy a futot azonnal cserélje le, mert ez a hiszterézis idovel csak növekedni fog.

Ha valakinek „féltettebb” halai vannak akkor ajánlom, hogy a futot egy elektronikus szabályzóról muködtesse, mert bimetáhiba esetén nem fonek meg a halai.

Üdv. Kispesti

Több
13 éve 9 hónapja #26803 Írta: Dr-OGA
Dr-OGA válaszolt a témára:
Üdv

sasa wrote: ....
De egyébként szinte tökmind1, hogy mennyit csal a futod, veszel egy homérot(ami amúgy is jól jön foleg nyáron), és szépen belövöd. Olyan futovel még nem találkoztam, ami össze-vissza futött volna (tehát ha 2 fokot csal mindig 2 fokot csal, ha többet mindig többet.)

üdv,

Na én az Aquaelek egyik példányával tapasztaltam olyat, hogy egy-két hónap után érdekesen kezdett muködni.
25 fokra volt állítva és egy-két hónapig rendben ment, de egyszercsak fogta magát és 29 fokig fütötte fel a vizet, majd nem kapcsolt be, csak mikor már 23 fok alatt volt a hofok, akkor pedig megint 29 fokig futött, és igy tovább...
Na azért ez sem össze-vissza futött, csak egy csöppet nagy lett a hoingása. Persze kicseréltettem, mert még garanciális volt.

Oldalmegjelenítési idő: 0.896 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 871 vendég és 2 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top