Hirdetés

Az akvárium vizének hűtése

Több
12 éve 4 hónapja #57098 Írta: Csodabogar
Csodabogar válaszolt a témára:
szia mennyi volt a napelem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #57097 Írta: klayman
klayman válaszolt a témára:
no, hazajöttem és kipróbáltam a napközbeni ötletemet:

pc-tápból kibuherált tápventillátor, és egy napelem hajtja amit az erkélyablakra tettem fel. (12V, Conrad)

A venti pörög, mint a motolla.

elonye: ingyen van (leszámítva a napelem árát) - és biztonságos

hátránya: éjszakára leáll, ugye

:rolleyes:

Több
12 éve 4 hónapja #57051 Írta: klayman
klayman válaszolt a témára:
a jégkocka vízbe tördelése nem oké, én anno 50L-es akváriumnál próbáltam.

(panel, 3 emelet, 31 fok)

A víz egy jégkockatartónyi jégtol lement egy fokot, és 1 óra elteltével visszament 31-re. Hatásfok rulez.

Bár a halaknak tetszett, a titteyák átúsztak a kockák közepén kiolvadt lyukon:) Apropo, miért középen olvad jobban a kocka?

- Nekem az az ötletem, hogy az akkuról üzemeltetheto elektromos hutotáska tetejét rögzítem az akvárium hátához, de ennek elég zorall teljesítményfelvétele van, így a kis adapterek nem jöhetnek szóba tápként.

tápventiket nem próbáltam, de az olcsóságuk és egyszeruségük okán ez lesz az nyero nekem szvsz.

Klayman

Több
12 éve 8 hónapja #49422 Írta: czine
czine válaszolt a témára:
Szia!
Ezt találtam az akvárium hutésrol.

[url]: http://edak.cellkabel.hu/fok/cikk.php?cikkcsoport=0

Üdv! czine[/url]

Több
12 éve 8 hónapja #49232 Írta: Pibacsi
Pibacsi válaszolt a témára:
Ezt a marhaságot én írtam? Már nem is emlékszem. De ha már én írtam, akkor megindoklom.

Szóval már lehet kapni (fogalmam sincs, hogy hol) üvegajtós hutot, borhutonek álcázva. Bár ezek inkább magasak mint szélesek de talán el is lehet dönteni oket (vagy nem).

P.

Több
12 éve 8 hónapja #49215 Írta: ApisPeter
ApisPeter válaszolt a témára:

Pibacsi wrote: Nekem csak egy megoldás jut az eszembe, tedd a hutobe az akváriumot.

P.

Nem butaság amit írtál.
Ha én vágnák bele egy ilyen történetbe, akkor a kulcsszavak a következok lennének:
--- hutoház, hutokamrák, hutogépészet ---
huvöskamra (+8 / 15 C fok)
normál homérsékletu hutokamra (0 / +7 C fok)

Ebbol kiindulva egy gipszkarton fallal leválasztanám (mondjuk) a kisszoba egy részét.
Ezt a „kutricát” hoszigetelném ill. huteném a kívánt homérsékletre. A falra persze vágnék egy akváriumnyi ablakot. Az egész „halazást” a szobácskában oldanám meg, így nem kellene a látványt szederjes orcával élveznie a látogatóknak.

Persze ez az egész csak elméleti elmélkedés. Én nem vállalkozok erre az tuti.

Péter

Több
12 éve 8 hónapja #49177 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt a témára:

hal1 wrote: ...
Le-
het fagyasztott eleséggel is!...Vizet huteni? Hogyan? :rolleyes:

Több
12 éve 8 hónapja #49176 Írta: hal1
hal1 válaszolt a témára:

gyerek wrote: Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ilyen rendszerrel, mint ami ebben a cikkben van? http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=70 (nyílván itt találtam :D )
Nekem a ventillátoros megoldás szerintem nem lenne jó, ugyanis az az álmom, hogy hazai halas akváriumot csináljak. A ventillátor túl sok vizet párologtatna el, és valószínu nem is olyan hatásos... Én szenvedek a megépítésével, a halakat (pölö compót) beszerezni úgysem lesz könnyu feladat...

Hát én ugy csináltam hogy,jégkockát teszek bele és egy pár fokot csokken!Le-
het fagyasztot eleséggel is!És pontosan milyen halakat akarsz?Boltban nem le-
het kapni compot,szerintem horgászattal lehet!Én keszeg,kárász,bodorka,és
cómpot ajánlok!Vagy sügér,törpeharcsa,naphalat!pü-t ha van kérdésed!

Több
12 éve 9 hónapja #47131 Írta: gyerek
gyerek válaszolt a témára:
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ilyen rendszerrel, mint ami ebben a cikkben van? http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=70 (nyílván itt találtam :D )
Nekem a ventillátoros megoldás szerintem nem lenne jó, ugyanis az az álmom, hogy hazai halas akváriumot csináljak. A ventillátor túl sok vizet párologtatna el, és valószínu nem is olyan hatásos... Én szenvedek a megépítésével, a halakat (pölö compót) beszerezni úgysem lesz könnyu feladat...

Több
12 éve 9 hónapja #46060 Írta: Pibacsi
Pibacsi válaszolt a témára:
Nekem csak egy megoldás jut az eszembe, tedd a hutoba az akváriumot.

P.

Több
12 éve 9 hónapja #46006 Írta: SpeedTommy
SpeedTommy válaszolt a témára:
Szerbusztok!
Vissza olvastam, de nem kaptam választ a kérdésemre.
Egy speciális akváriumot szeretnék csinálni, ami azt jelenti, hogy 6celsius körüli vízhofokra lenne zükségem télen-nyáron.

Ötletek?!

Köszönöm elore!

Tommy_ :o

Több
13 éve 4 hete #42153 Írta: A_Tom
A_Tom válaszolt a témára:
Szerintem ha bográcsot tennél a radiátorok közé akvárium helyett akkor a növekvo gázárak ellenére is finom halászleved lehetne egész télen :mrgreen:
De ha ragaszkodsz az élo halhoz akkor szerintem várd meg elindul a futés és éloben kipróbálhatod hogy mekkora lesz a víz hofoka, próbálkozhatsz a radiátor felöli oldalfal szigetelésével, meleg levego más irányba terelésével, stb.

Több
13 éve 4 hete #42151 Írta: Zoleeca
Zoleeca válaszolt a témára:
attycsek: persze ha tényleg csak annyira melegedne fel, akkor semmi gond nem lenne, de akkor valószínüleg a szoba sem melegedne fel ;)

Több
13 éve 4 hete #42143 Írta: attycsek
attycsek válaszolt a témára:

Zoleeca wrote: lyzaaa: a két radiátor közötti hely nagyon rosz hely az akváriumodnak, pláne ha tényleg olyan erosen mennek ahogy írod!Én ebben így nem értek egyet mert az attól függ h mennyire melegíti fel mert ha csak monnyuk 25-26 fokig akkor még jó mert futés se kell :D
Persze lyzaaa által említett dolog az télleg sok ahogy mármint ahogy le van írva...

Több
13 éve 4 hete #42140 Írta: lyzaaa
lyzaaa válaszolt a témára:
Azt hiszem, egy kicsit sikerült javítanom a helyzeten. Igaz, kb. csak egy méterrel lesz arrébb az akv., de abba az irányba nem úgy megy a ho, mint az elozoleg kijelölt helyre... Igaz, ígyis a fél szobát át kell rendeznem, egy sarokülot pedig kipaterolnom fél várossal arrébb. 8O Már csak azt nem tudom, hogy hová tegyem a szintetizátort, aminek a helyére a halak kerülnek... De ez nem ide tartozik. :rolleyes:

Több
13 éve 4 hete #42129 Írta: Zoleeca
lyzaaa: a két radiátor közötti hely nagyon rosz hely az akváriumodnak, pláne ha tényleg olyan erosen mennek ahogy írod! Nagyon fel fog melegedni a vized, és szerintem az attycsek által említett pc ventillátor kevés lenne ilyesmihez. Ezt egyébként bármilyen halaknál használhatod, miért is ne tehetnéd.
A helyedben keresnék valami jobb helyet az akinak.

Több
13 éve 4 hete #42126 Írta: lyzaaa
lyzaaa válaszolt a témára:

attycsek wrote: Szyasztok

Lehet h ez már nem aktuális de ha vkinek kellene akihutéshez pc ventillátor meg hozzzá való tápegység akkor én tok adni, de sajnos csak debrecenben és környékén.

Szia!!
Én újonc vagyok a témában, kérlek adj tanácsot! A leendo akváriumomnak sajnos nincs más hely, sak két radiátor között, melyek télen elég komolyan muködnek, mert a helyiség nagy, és nehezen futheto. Szerinted szükség lenne télen az akvárium némi hutésére? Nem értek még hozzá, vajon felmelegedhet annyira, hogy az kellemetlen a halaknak? Gondolom ez a huto inkább hidegvízi halaknak jó, ezért kérnk tanácsot!

Több
13 éve 1 hónapja #41838 Írta: attycsek
attycsek válaszolt a témára:
Szyasztok

Lehet h ez már nem aktuális de ha vkinek kellene akihutéshez pc ventillátor meg hozzzá való tápegység akkor én tok adni, de sajnos csak debrecenben és környékén.

Több
13 éve 1 hónapja #41501 Írta: Zoleeca
Nos, én egy szobaventillátort teszteltem ma, maximum fokozaton. Az akvárium tetejének 1/3-a volt nyitva, és majdnem közvetlenül fölé állítottam a ventit. Elég hatásosnak bizonyult, kb 3, talán 4 fokot is levitt a 32 fokos vízbol :oops:
Más kérdés, hogy ha állandóan menne, az lehet hogy nem tenne jót a ventinek, végülis - gondolom - nem erre találták ki. :|

Több
13 éve 1 hónapja #41391 Írta: DarkLyrics
DarkLyrics válaszolt a témára:
udv hátha valaki nekifog a 36 fokban:D

http://edak.cellkabel.hu/fok/kiir.php?azonosito=70

Oldalmegjelenítési idő: 0.946 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 874 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top