Hirdetés

Gőték, békák, egyéb vizi élőlények

Több
4 éve 11 hónapja #181154 Írta: Simon2560
Simon2560 válaszolt a témára:
itt sopron környékén van pár tó és arra gondoltam hogy ugye nyilván ezekben a tavakban is vannak élőlények, pl szalamandra tó is szerintem a szalamandrákról kapta a nevét, minden kis vizben tóban vannak élőlények, csak ezért kérdeztem esetlge lenne e valami olyan ami mellé semmiképp ne engedjem szabadon, magyarul biztos akarok lenni benne hogy jo helyük lesz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja #19707 Írta: orcs
orcs válaszolt a témára: re pióca
Hát kicsit árnyaltabb a kép. Sokan gondolták, hogy az idő elszaladt felett, és nyílván puszta vérlebocsátás céljából nem is alkamas már. A mikrosebészet azonban más, szóval kifejezetten hasznos lehet. A piócákat persze nyilván tenyésztik, na de ne gondold, hogy azt elmondják hogyan. Különböző emberek használják, tehát itt nincs névreszóló, és általában (szerencsére !), csak egyszer-egyszer. Magyarul, amelyik egyszer ilyen formában jólakik, az eü célokból tovább nem használható.

Több
4 éve 11 hónapja #178271 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: alpesigőte
konkrétan nem tudom milyen ellenségre gondolsz,de a legegyszerűbb ha nem teszed semmilyen állat mellé.tedd bele a vízbe,köszönj neki és menj el.ennél többet nem tehetsz.

Több
4 éve 11 hónapja #177694 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: pióca
számtalan pióca faj van magyarországon és ő konkrétan az orvosi piócát kérdezte.sztem az csak vérrel táplálkozik.szóval passz.de gondolom vhonnan beszerzted az állataidat és ott eddig is nevelték vmivel.tehát kézenfekvő lenne ott érdeklődni a dologról.amúgy én arra gondoltam,h minden alkalommal mikor felhasználod céljaidra akkor egyben táplálkozott is,tehát a problémád megoldva.plusz mivel gondolom mindig ugyan annak az embernek a vérét szívná (bár sztem ezen már kicsit túl lépett az orvos tudomány nem?? ) akkor nincs fertőzés veszély sem.de persze lehet,h tévedek

Több
4 éve 11 hónapja #177693 Írta: Simon2560
márcsak annyi info kéne ha esetleg tudna vki segiteni hogy milyen állat mellé ne tegyem a kis gőtéket, mert nem szeretném ha valami ellensége mellé engedném szabadon, azt meg hogy esetleg van e olyan itt sopron környékén biztos ki tudom deriteni

Több
4 éve 11 hónapja #185098 Írta: splash
splash válaszolt a témára:
Próbáltad már a fagyasztott vörös szúnyoglárvát vagy a tubifexet? Nekem a szúnyoglárvát annyira nem ette, ezért vettem neki tubit. Amint meglátja a talajon, ahogy mozog, azonnal ráugrik. :D

Több
4 éve 11 hónapja #183648 Írta: orcs
orcs válaszolt a témára: pióca
re #322735 Sajnos bárcsak ennyire egyszerű lenne. Az a pióca amely egyszer emberi vért evett további gyógyítási célra nem alkalmas (fertőzés!). Ezek ismeretében van valakinek konkrét ötlete, esetleg tapasztalata?

Több
4 éve 11 hónapja #185089 Írta: Zsofka
Zsofka válaszolt a témára: ??
Fagyasztott vizibolhával etetem csipesszel. 3 naponta kap, és mindig éppen 1-1 falatot eszik belőle, utána arrébb megy. A vízből semmit nem eszik meg. Az ideje nagy részét a szárazon tölti, de mászkálni szokott. Mit gondoltok normális ez így?

Több
4 éve 11 hónapja #185037 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: :)
én arra szavaznék ahol kevesebb ember jár.ne legyen körülötte sok ház,kert stb hanem erdő ahol szépen eltűnhet és helyet kereshet magának a télre.

Több
4 éve 11 hónapja #184599 Írta: Simon2560
erösen fontolgatom tómalom elég nagy tó, vagy legyen inkább patak mert az meg ott brennbergbányánál ott hegy is van melyik a jobb a tó vagy a patak pici vagy nagy?

Több
4 éve 11 hónapja #184438 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: :)
sopron közelében elég sok hegy van,lévén az alpok-alja.keress ott vmi nedves helyet,patak meder,nagyobb pocsolya stb és ott engedd el.1000%,h él ott is (amúgy él nálunk itt ajka mellett is :) :) :) ) tehát fix,h jól fogja érezni magát.

Több
4 éve 11 hónapja #184193 Írta: Simon2560
Győr messzi van:))

Több
4 éve 11 hónapja #184192 Írta: digi
digi válaszolt a témára: alpesi
Szia! Ha nem akarod hogy elpusztuljanak, akkor még talán azt megtehetnéd,hogy a hozzád legközelebb lévő állatkertet meg keresed és oda leadod.

Több
4 éve 11 hónapja #183664 Írta: Simon2560
épitöiparban dolgozom, nem egy sima csatornárol van szó hanem egy nagy háznak a szennyvizelvezetö csatornájárol, mégcsak nem is esöcsatorna, na oda biztos nem viszem vissza, annyit azért találtam róluk, hogy nem ott tökéletes az életük, kellene valami olyan helyet találni sopron szűk körzetében, ahol elengedhetném őket, egyébként a szépen eszik a fagyasztott szunyoglárvát és láthatoan jol elvannak, de természetesen nem akarok a nyakamba büntetést sem. valoszinüleg el kell eresztenem öket de egyenlöre még maradnak, hozzáteszem valoszinüleg nem tudtak onnan kimászni és azért voltak még ilyenkor is ott, és még az is lehet hogy ott teleltek de nem tudtak már kijönni vagy nem tudom de biztos nem a természetes élöhelyük egy kb 2 m átmérőjű 3 m mély luk. Egyébként 10000Ft az eszmei értékeÉs nem fogtam hanem szo szerint kimentettem öket onnan, mert szabadon elfogni egy ilyen állatot sztem nem egyszerü mert nagyon spurizik ha bajba érzi magát:)

Több
4 éve 11 hónapja #184422 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: alpesi
jogos amit írsz,nálunk ez van. a sógoroknál és kicsit nyugatabbra meg észnélkül tartják őket és kereskednek velük.nézz szét a terraristik.com-on.de valóban az lenne a jó ha vissza vinné őket.bár az is érdekes,h most vízben voltak.ilyenkor már javában a szárazon kéne élniük,lassan telelőt keresve.szóval mindenképp engedd vissza őket oda ahol fogtad.nálad tavaszig fix elpusztulnak,nem érdemes kísérletezned az ő számlájukra!

Több
4 éve 11 hónapja #185016 Írta: Muad-Dib
Muad-Dib válaszolt a témára:
védett állatokba botlottál. vissza kellene vinned őket. ha ott éltek, akkor nekik ott jó volt szerintem. darabja 50 000 Ft eszmei értékkel bír.

Több
4 éve 11 hónapja #185006 Írta: Simon2560
Simon2560 válaszolt a témára: Alpesi tarajosgőte
Félve bevallom, remélem következménye nem lesz, találtam 3 darab alpesi tarajosgőtét egy csatornában gondoltam nem hagyom öket meghalni inkább hazaviszem csak az a baj h tüzhasuröl litániák vannak viszont erröl a fajrol alig lehet találni valamit, persze ausztriábol hoztam öket, nem is az a lényeg valakinek valami ötlete hogy mit kezdhetnék velük hogy jol érezzék magukat és még esetleg szaporodjanak is???

Több
4 éve 11 hónapja #184996 Írta: aristochromis
aristochromis válaszolt a témára: pióca
ha orvosi céllal tartod akkor gondolom a tisztaság miatt a tartás max tiszta vízre korlátozódhat.plusz mivel orvosi célra pont a táplálkozását tudod kihasználni így az etetés is megoldott.akkor mi a kérdés?

Több
4 éve 11 hónapja #184993 Írta: orcs
orcs válaszolt a témára: Pióca
Sziasztok! Olyan akvarista társat keresek, aki tartott, vagy tudja hogyan kell tartani orvosi piócát (Hirudo medicinalis). Esetleg szaporításban, és főleg etetésben kérném ötletét. Nem gyűjtött piócáról van szó, és szigorúan orvosi célokat szolgál.Segítséget privátban várom.Köszönettel!

Több
4 éve 11 hónapja #184991 Írta: splash
splash válaszolt a témára:
Hát méretben egyformák körülbelül úgyhogy szerintem a gőte nem fogja elkapni őket. Meg elék sok kő és búvóhely van az akváriumban, úgyhogy ha mégis eldurvulna a helyzet mindkét fél el tudna bújni, de remélem erre nem kerül sor. Eddig tudomást se vesznek egymásról. De azért odafigyelek rájuk.

Oldalmegjelenítési idő: 0.684 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 110 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top