Hirdetés

Gőték, békák, egyéb vizi élőlények

Több
13 éve 6 hónapja #4899 Írta: Geri
Geri válaszolt a témára:
Feltettem pár képet az aksimról, nézzétek meg. Ez a mult heti állapot, azota megint átrendezodött egy kicsit, lassan elkészül a végleges és lesznek jó fotók, akkor majd elküldöm teljes prezentálásra :-)

http://kep.tar.hu/kgergely/index.phtml?aid=27636597

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #4897 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára: Apelone
Geri: egy apalone fajod van, szerintem spinifera, a hegyes orr /orrmány minden lágyhéjúra jellemzo, az pedíg hogy egy boltban mit mondanak méretre hát egy kicsit... hogy is mondjam, nem mindíg megbízható...a szakirodalom is számos különbözo adatot közöl még a legjobban ismertnek nevezheto kínai lágyhéjú teknosrol is, van ahol 25cm-nek adják meg a maximumot, van ahol 60nak... szóval egy boltos mondhatr bármit, a szakirodalom alátámasztja még ha a tiéd történetesen pont 62centis lessz is mire a dédunokáid nevelgetik...
A három amerikai faj elkülönítése a hátpáncél mintázata alapján történhez a foltok színe, nagysága szerint... keress rá a neten az apalone fajokra... a mutica az a legkisebb és legkényesebb ha jól tudom (elég régen lágyhéjúztam már sokat felejtettem), szóval valószínu, hogy nem az, inkább a spinifera vagy a ferox, a különbség a foltok körvonalazottságában és erosségében jól látható, valamint a ferox fején narancssárgás árnyalat is lehet. Ez a legnagyobb és legdurvább ma kapható lágyhéjú faj, de a nagy egyedek meglehetosen értékesek is...valamivel olcsóbb, mint a spinifera.
Üdv. Brekk

Több
13 éve 6 hónapja #4877 Írta: Mirci
Mirci válaszolt a témára:
Ja, ez kimaradt...a csigabigák olyan 4 centisre nonek,
legalábbis nálam egyelore ez a csúcsméret...

Több
13 éve 6 hónapja #4876 Írta: Mirci
Mirci válaszolt a témára:
Geri, köszi szépen, de csak kistermetu halaim vannak
és már mindenkinek megvan a saját helye az akiban...
ha viszont szükséged van malájcsigára és a
kisebbekkel is megelégszel, szólj nyugodtan!
Joe, neked is jut, ha megfelel a félcentis méret...

Mirci

Több
13 éve 6 hónapja #4871 Írta: Geri
Geri válaszolt a témára:
Brekk köszönöm a kimeríto infot, egyenlore még tényleg kicsi és aranyos, de lassan ki fogom venni a nagy aksiból mert nem akarom hogy levadássza a halakat. Ez a 25-30cm-re növo példány, a boltban így világosítottak fel. A fajtáját nem tudom pontosan sajnos , sárga foltos hasa van , páncélja zöldesszürke, jellegzetes hegyes orr.

Több
13 éve 6 hónapja #4870 Írta: Geri
Geri válaszolt a témára:
Köszönöm! Amint idom engedi élek a dologgal, csak mostanában a foiskola annyira besurusödött hogy semmire sincs idom. Remélem garnélát venni sem fogok késon menni. Mirci neked nem kell véletlenül 2 aymoneri ? megnottek és gonoszkodnak, csak nagyobb halak mellé ajánlom, ok nem annyira nagyok (7-8cm) de a kisebb halakra rátapadnak.

Több
13 éve 6 hónapja #4859 Írta: Mirci
Mirci válaszolt a témára: tornyoscsiga
Akkor jó, mert így jut Gerinek is belolük. Nálam úgy 15-20 felnott van
decembertol és rengeteg félcentis gyerkoc azóta...

Mirci

Több
13 éve 6 hónapja #4858 Írta: Degec007
Degec007 válaszolt a témára:
Joe!

én is tudok neked adni tornyoscsigát

Több
13 éve 6 hónapja #4857 Írta: Brekk
Brekk válaszolt a témára: Lágyhéjú teki
Geri: A tuzes hasú gotéknél, illetve a legtöbb fajnál természetes folyamat ez, hogy inkább szárazföldi életmódot/alakot vesz fel egy ido után(évszakfüggoen vissza is alakulhatnak).

Lágyhéjú teknos: nem tudom melyik faj az ami neked van, jelenleg négy fajt lehet beszerezni (a kétkarmú teknost nem számítva), három amerikai és a kínai lágyhéjú, általánosságban kis korban kényeskednek, rászoknak egy féle élelemre(legrosszabb esetben bolti száraz "tápra"), és inkább éhenhal, minthogy bármi mást megegyen ("tápon" tartva pedíg szintén elpusztul egy ido után(nyomelem és kalcium hiány valamint elenyészo tápanyag bevitel miatt (a teknostáp emberre lefordítva(kevés kivételtol eltekintve), annyi mintha szalvétán vagy száraz kenyérhéjjon és vizen élnél...))). A borpenészekre is érzékeny, ezért savas vízben kell tartani, lúgos, kemény vízben, még ha vastag vagy pusztán gyöngykavicsból ál is az aljzat, elofordulhat ez a kór, és mivel elég sokat van az aljzatba ásva, nem ritka hogy csak akkor tunik fel a baj, ha már késo, és a gomba a csontokat támadja...
Általánosságban nagyra nonek (18-20centis a legkisebb faj, míg a legnagyobb az óriás lágyhéjú teknos idonként a 80centis páncélhosszt is meghaladja (pl. a Hanoi tóban élo populáció), a beszerezheto fajok mérete 25 és 65centiméter között van). A nagy példányok kimondottan agresszívak, hosszú nyakukkal meglehetosen gyorsan képesek manoverezni, és bár harapásuk közel sem olyan eros, mint pl. egy keselyuteknosé, de egy gyermek ujját képesek leharapni nagyobb erolködés nélkül is és a gondozójuknak is fájdalmas sebesüléseket okozhatnak... a kicsik még viszoylag szelídek, majd 13centis kor körül megbolondulnak, addígra minden érzékenységüket kinövik, borpenész sem fordul elo már késobb, kemény, vad állatok lesznek.
Az amerikai fajok egyedül homérséklet igényükben különbeznek döntoen a kínaitól. A sinensis ázsiában egészen oroszország vidékéig honos, ahol a folyóvizekben az aljzaton telel át (garat- és végbélnyálkahártyáján keresztül a víz alatt is képes a gázcserére), míg az amerikai fajok elterjedési területükbol adódóan melegigényesek (15foknál magasabb homérséklet mellett érdemes oket tartani és a teleltetés is jóval rövidebb ideig tarthat csupán(és csak a tenyésztéshez ajánlott a nagy egyedeket teleltetni)).

Táplálás tekintetében a hal domináljon(nagy korban a bor nélküli csirkenyak is mehet, de azért óvatosabban, mint egy aligátortknosnél ( az aligátorok nálam 22centis kortól elfogyasztották ezt a táplálékot, lágyhéjúknál ez a méret 30centitol indult)), növényi táplálékot kevés példány fogyaszt, viszont nagy mennyiségu táplálékra van szükségük... az etetés gyakorisága eleinte kétnaponta, majd fokozatosan nyújtva, a nagy példányoknál hetente, 10 naponta egyszer...de akkor boségesen.

Összességében amíg fiatal addíg kényes csöppség, ha megno akkor már elpusztíthatatlan szörny válik belolük...

Üdv. Brekk

Több
13 éve 6 hónapja #4850 Írta: [JoE]
[JoE] válaszolt a témára: Re: tornyoscsiga
Hova kell menni csigaert ?? Nalam is elfernenek :-)

Több
13 éve 6 hónapja #4844 Írta: Mirci
Mirci válaszolt a témára: tornyoscsiga
Szia, Geri!

Malájcsigát tudok adni néhányat. Az aljzatba fúródnak
napközben, inkább estefelé lesznek aktívak. Nálam a szmötyit
eszik a talajról/ból, de szívesen belemásznak a jávai mohába is,
illetve megmásszák a gyökereket. Elevenszülok.

Mirci

Több
13 éve 6 hónapja #4831 Írta: Geri
Geri létrehozta a témát: Goték , békák , egyéb vizi élolények
Bátorkodtam nyitni egy ilyen topikot, mert ahogy néztem , konkrétan erre a témára irányulót még nem találtam.

Nekem anno volt sok tarajos gotém, még kisebb koromban, a városligeti tóból fogdostam össze, nagyon szerettem oket, szép kis állatok voltak , pár évig tartottam oket - ezalatt kezdodött az akvarizálás is. Aztán persze szünet mint a legtöbb embernél és most ujra. A jelenlegi akváriumomban, eddig egy japán tuzhasú gote volt, szépe nott de a zsákos harcsa megállította a fejlodésben. Az elso pár hónapban csak levegoért ment fel, de az utolsó 1-2 hónapban mintha átalakult volna kicsit,állandóan a szárazat kereste , ha kicsit visszatettem a vízbe, azonnal rohant ki, sokszor félig kiszáradva tettem vissza, ez mennyire gyakori? vagy általános tuzgotéknél?
Most hogy a harcsát elpateroltam, szereztem egy nagy "Szélesfarkú tuzgotét" , ennyit tudtam meg róla a boltban, a latin neve nagyon érdekelne. Ekkora gotét még nem láttam , kb 18-20cm lehet, vörösesbarna színe van , a hasa halványan vöröses/foltos - esetleg ha valaki tud valamit róla.. Ez már "igazi" gote, csak a vízben tartózkodik , mászkál , nem gubbaszt egy helyben és csak levegoért megy fel, még kimászni sem akar.

Törpe karmosbékám jelenleg egy van, de ez gondolom a legtöbb embernek elofordul.

A mult hónapban beszereztem egy kis pettyes hasú lágyhéjú teknost. Még elég kicsi , amig nem no nagyobbra az akváriumban lesz. Nagyon jópofa, sokszor beássa magát a talajba, élénk, jól érzi magát egyenlore. A halakat egyáltalán nem bántja még, de nem is tudná szerintem , mert elég kicsi és ügyetlen. Valakinek van tapasztalata lágyhéjú teknosökrol ?

Csigák.. most akarok valamilyen takarító csigafajtát, ami kifejezetten a talajt pucolja , a maláj toronycsigát ajánlották többen, viszont errol nem tudok sokat és eddig sehol sem láttam.

Egyenlore ennyi, én speciel nagyon szeretem ha sokféle élolény van az akváriumban, ezért próbálok minél több összeférheto állatot beszerezni.

:wink:

Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 105 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top