Hirdetés

Meggyhasú sügér - Pelvicachromis pulcher

Több
12 éve 7 hónapja #15522 Írta: SANKO
SANKO válaszolt a témára:
senkinek nincs tapasztalata velük kapcsolatban? :(

3. napja terelgetik.....nem fogják egyszercsak megenni oket?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #15476 Írta: SANKO
Hali!

Egyszercsak elojött a csalud egy jó nagy adag kishallal :mrgreen:
A szülok terelgetik oket kavicsról kavicsra....az alkószált egyedeket bekapják és a csoportnál kiköpik.....(mikor elöször láttam meg is ilyedtem... :rolleyes: )

A kérdésem az, hogy most mi van? Ki kell venni a fiut? vagy esetleg mind két szülot? vagy maradhatnak mind a ketten?

Egyedül vannak egy 30-as medencében.....

köszi a választ elore is....

Több
12 éve 8 hónapja #13452 Írta: pont01
pont01 válaszolt a témára:

KoPe wrote: Nekem még picik a meggyhasúim,nemrég szereztem be oket,de érdekelne,hogy lehet megkülönböztetni melyik a hím,melyik a nostény?

Helló!

A himek hátúszója hegyesen végzodik, néha szép hosszúra meg is tud noni a csúcsa, a nöstényeknek lekerekített. Ez egész pici korban már látszik.
A himeknek idovel a farok és a farok alatti úszóján, "ikra foltok" jelennek meg mellyel a nöstényt tudja rábirni, hogy oda ikrázzon, mive az azt hiszi, hogy ott már van ikra :-)

Több
12 éve 8 hónapja #13420 Írta: SANKO
a saját nojét nem kergeti....csak a többit...párválasztók.....

bár én láttam olyat is hogy udvarolgatott más nönek...na akkor viszont jött a csaja és az kergetett el mindenki mást.....

sot! olyan is volt, hogy a fiu terelgette a csaját a másiknak hogy veszekedjenek...aztán a gyoztessel maradt....... :-)

furcsa népek ezek.....

Több
12 éve 8 hónapja #13419 Írta: DF14tomcat
DF14tomcat válaszolt a témára:
KoPe:
Az élénkebb szinuek a hímek, és mindig kötözködoek. Nekem 7 db volt és a domináns hím rendszeresen verte a többit. Késobb az állomány egy betegségben elpusztult a domináns hím és egy nostény kivételével. a 400l-ben a nostény alig tudott elbújni a hím elöl, mert ha megtalálta akkor megkergette.
Egyébként csodaszép halak, csak kicsit kötöszködo természetuek...

Több
12 éve 8 hónapja #13412 Írta: KoPe
KoPe válaszolt a témára:
Nekem még picik a meggyhasúim,nemrég szereztem be oket,de érdekelne,hogy lehet megkülönböztetni melyik a hím,melyik a nostény?Amugy van egy dolog,amit nem értek,az egyik a másik kettot,igaz,azok picit kisebbek,mindig hajtja,és azok csak ritkán mernek elojönni az argentínai átokhínár közül....miért lehet ez?A többi hallal nagyjából békés ez az egy.

Több
12 éve 8 hónapja #13025 Írta: pont01
pont01 válaszolt a témára:
Hello!

Nekem is voltak meggyhasúim. Sajnos csak voltak...
A társasban lávo többi hallal együtt hasvízkór, vagy valami hasonló támadta meg oket igy majdnem mind elpusztult. Egy him még vegetál... :(
Meg maradt egy jó méretes vitorlás, meg egy jó méretes anci, meg egy pár Black Molly (hatalmas nösténnyel)
Ezek most karanténmedencében vannak, de sz.tem a meggyhasú már nem húzza soká. Ok tüntek e legérzékenyebbnek a betegségre, a többinek semmi baja most, de mivel a nagy aksit újranépesítettem, oda nem rakom oket...
Szóval 1 párral kezdtem amik leikráztak és nekem is eltüntek az ikrák. Aztán 1x csak elovezették a kicsiket egy teljesen más helyrol. Tehát áttelepítették az ikrákat a nézelodok szeme elol :-) Fel is neveltek ott a társasban vagy 20 DB-ot amik felnove újból ikráztak. Az oseik addigra már elhunytak, elég öregen kaptam oket... És már volt vagy 50 db mikor elkezdte tizedelni oket a kór. :(

Több
12 éve 8 hónapja #12837 Írta: kasimatyi
kasimatyi válaszolt a témára:
Nálam 30 literes medencékben vannak a párok, esovízben, vasfával, kókuszdióhéjjal, és jávai mohával. Az elején nálam is eltunt az ikra, de mióta elveszem, azóta jó. Ugyanabban a vízben keltetem az ikrát, csak dobok bele egy szem égertobozt is. A kelés majdem 100%-os.

Több
12 éve 8 hónapja #12794 Írta: atta
atta válaszolt a témára:

Több
12 éve 8 hónapja #12761 Írta: tomnewman
tomnewman válaszolt a témára:
személyes tapasztalatom nemigen van (nem neveltem még ilyen halat), de láttam pár embernél... aki tenyészt, 60-80cm hosszú, 25-30cm magas, és 30cm körüli szélességu akváriumai vannak, szinte semmi berendezéssel. Szurés: levegoporlasztós szivacs-szuro. Ikrázó-cserép búvóhely, esetleg egy-két szál növény.
Asszem egy ekkora akváriumban két párat tartott a bácsi...

Több
12 éve 8 hónapja #12748 Írta: yendaya
yendaya válaszolt a témára:
valaki tud infot adni hogy mekkora aksi az ideális meg tenyésztési tapasztalatokat?koszi

Több
13 éve 3 hónapja #6686 Írta: Zsu
Zsu válaszolt a témára:
Sziasztok,

beszereztem egy albínót is, íme a kép róla:
http://www.akvarista.hu/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&album=topn&cat=-1&pos=130

üdvözletem

Több
13 éve 3 hónapja #6395 Írta: Zsu
Zsu válaszolt a témára:
Hi,

van néhány kép az albumban a meggyhasú páromról, for igzamplö :-) :

http://www.akvarista.hu/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&album=topn&cat=-1&pos=124

Nemsokára elérhetoek lesznek a képek az albínó változatról is!!!

üdv

Több
13 éve 4 hónapja #6343 Írta: Zsu
Zsu válaszolt a témára:
Hi!

Sajnos ma reggelre eltuntek az ikrák a korol... :(

most vagy az történt, hgoy éjszaka valamelyik odament, és felzabálta oket, vagy elúsztak, és úgy vetettek véget a többiek az életüknek.

Egyébként nem volt valami sok ikra, talán ha 20 db lehetett. Az a normális?

És a meggyhasúéknál hány nap, míg elúsznak a kishalak?

Más: Azt olvastam, hogy az albínó változat hajlandó párba állni az original-lal. Igaz ez? Van valakinek (személyes) tapasztalata a dologról?

elore is köszi, üdv

Több
13 éve 4 hónapja #6329 Írta: kasimatyi
kasimatyi válaszolt a témára:
Vehetsz hozzá másik hímet, attól függ, mekkora a medence.
Az ivadék valószínuleg a többi hal martalékává válik, ha szétszélednek, és a szülok már nem orzik oket. Eleségként sórák naupliusz, vagy cyclops jöhet szóba.

Több
13 éve 4 hónapja #6309 Írta: Güzgüz
Güzgüz válaszolt a témára:
szia!

nekem is sikerült pár éve néhány megyhasút felnevelni, ez volt az elso sikerem. ami nálam történt:
többször leívtak a közös medencébe, ahol elvileg nem volt semmi nagyon veszélyes hal, de amikor kikeltek, pár nap vezetgetés után mégis elfogytak. ezért néhány ilyen sikertelen próbálkozás után kitettem oket egy 25 l-esbe, és ott sikeresen felneveltek vagy 25 db-ot, de sajnos egy késon észrevett bélgyulladás elvitte a család nagy részét, így 5-6 érte mega felnottkort. én a kaját hibáztatom: fix poreleséggel etettem oket. mint utólag megtudtam, túl magas a zsírtartalma, ezért maximum heti 1* kiegészítokajának jó, de fo eleségnek semmiképpen sem. mivel a hím is elpusztult, nem egészítettem ki a családot, aladtam mindet, így többször nem próbálkoztam. de mint elso siker, igen megkedveletm oket, úgyhogy majd egyszer biztosan megpróbálom még.
ezek alapján szvsz nálad is ki fognak kelni (a penészedés ellen ott a nostény - jobb ellenszer nem is kell :-) ), de mivel nem írtad, hogy milyen lesz a társaságuk, nem tudom, mennyire van esélyük. valamennyi kaját biztosan találnak, de szerintem azért enm ártana külön is etetni oket. a másik nosténnyel nem tudom, mit csinálj, de el tudom képzelni, hogy az lesz a kis család legnagyobb ellensége.

sok sikert, remélmem segítetem:
Güzgüz

Több
13 éve 4 hónapja #6305 Írta: Zsu
Zsu létrehozta a témát: Meggyhasú sügér / Pelvicachromis pulcher
Sziasztok!

Az az öröm ért, hogy a 3 meggyhasú sügerembol (2 nostény, 1 hím), alakult egy pár, és ok tegnap leikráztak egy általuk választott díszko oldalára.
Nagyon védik ezt a területet, mindenkit elzavarnak, és a nostény szinte ráfekszik az ikrákra, annyira félti oket, és folyamatosan tisztogatja a felületüket.
A kérdésem az, hogy hogyan tovább? Azt olvastam róluk, hogy mindkét szülo ivadékgondozó. Ez tényleg így van? Van valakinek ide vágó tapasztalata?
Kivenni nem áll módomban a követ, helyem sincs, ahová elkülöníthetném oket.
Egy társas akváriumban egyáltalán van rá esély, hogy kikelnek az ikrák?
Mik azok a tényezok, amiktol berohadhatnak?
Ha mégis kikelnek és elúsznak, találnak-e maguknak ennivalót, vagy már eleve halálra vannak ítélve?
(Mivel nem tenyésztonek készülök, ezért nekem már ez is tök nagy szám, hogy egyáltalán leikráztak! :D )

S van még egy kérdésem; ott maradt a másik meggyhasú hölgy facéran, vele mit csináljak? Ha tényleg párválasztók, akkor gondolom esélye sincs az említett hímnél. Vegyek mellé is egy hímet? Nem fog a két "pasi" folyton verekedni?

Elore is köszi a tanácsokat, véleményeket, hozzászólásokat;

üdv[/i]

Oldalmegjelenítési idő: 0.656 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 67 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top