Hirdetés

Meggyhasú sügér - Pelvicachromis pulcher

Több
6 éve 7 hónapja #165672 Írta: gendyke1
gendyke1 válaszolt a témára: újhal
SZiasztok. Ma vettem két meggyhasút,az eladó szerint egy hím és nőstény. Jobban megnéztem őket itthon,de szerintem mindkettő hím. Néha kergetik egymást meg feszítik mindenüket. 3-4 cm-sek a nősténynek a hátúszója elvileg lekerített,de neki mondjuk annyira nem,de rövidebb mint másiknak. Ha mindkettő hím akkor elbírják egymást. 100L akksi pár társas hal.Válaszokat előre is köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #164359 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: Párok
Kösz Márk, csak attól tartottam, hogy minél nagyobb a kor, és fejlettsébeli külömbség a nőstények és a hímek között, annál nagyobb az esélye, hogy agyonverik őket. Meg tudná valaki mondani, mennyi idős korban érik el a 3-4 cm-es, és mennyi idős korban a kifejlett 7-10 cm-es testhosszt?

Több
6 éve 8 hónapja #164513 Írta: mark24
mark24 válaszolt a témára:
Mondtam ha kell, 1-2 hónap és adok, ma úsztak el!

Több
6 éve 8 hónapja #166821 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: párok
Sziasztok!Ahol 3 napja kinéztem a halakat, egy kivételével mára mindegyiknek rohadnak az úszói. Egy másik kereskedésben találtam egy darab szép fiút. Most elővigyázatosságból baktopuros elkülönítőben úszkál.

Több
6 éve 8 hónapja #166753 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: párok
Sziasztok!200 literes az akváriumom. Bocs az elmaradásért, már feltöltöttem az akvárium adataimat. Köszönöm a jó tanácsokat, azt hiszem próba szerencse lesz. Két fiú megy a négy lány mellé, aztán ha nagy a horror, visszaviszem a lányokat, és hozok helyettük fiatalabbakat (bár sajnálnám őket, met nagyon szépek). Na mindegy, még alszom rá egyet.

Több
6 éve 8 hónapja #166665 Írta: geopard
geopard válaszolt a témára:
100 L alatt 2 párnál is ha az egyik ikrázik hajsza lesz belőle és rettegés. Olyankor az egyik párt mindenképp ki kell venni. üdv

Több
6 éve 8 hónapja #166664 Írta: mark24
4 nőstényhez a 2 hím lenne szerintem jó, keress nagyobbakat a boltban. Amúgy mekkora a medence mérete? Mert a későbbiekben, ha kicsi nekik, 2 párban is maradhatnának, csakhogy úgy a párok között előfordulhat erős rivalizáció, pláne ha az egyik pár ikrázik!

Több
6 éve 8 hónapja #166237 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: Párválasztás
Sziasztok!Amit Márk mondott az már tuti. Mind a négy meggyhasú sügerem lány. Ma ahol vettem őket láttam friss szállítmányt. Jóval fiatalabbak, de a hímek már jól megkülömböztethetőek. Azt gondoltam az egyik lányt becserélem hímre, csak kicsit félek, hogy a fiatalabb, és kisebb fiút kikezdi a három lány. Talán jobb volna meghagyni a lányokat, és két hímet venni? Véglegesen ennyi halat nem biztos, hogy meg tudok tartani, az akvárium mérete miatt.

Több
6 éve 8 hónapja #138160 Írta: mark24
Ha van bent búvóhely, növény vagy bármilyen tereptárgy, akkor bőven elég! A nőstények amúgy hajlamosak egymás közt veszekedni, ha többen vannak...

Több
6 éve 8 hónapja #139067 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára:
100X40X50-es (kb. nettó 180l).

Több
6 éve 8 hónapja #142915 Írta: mark24
Kimenekíteni nem kell, ha vannak búvóhelyek, tereptárgyak és növények, felosztják, ha 2 hét után sem csillapszik, akkor érdemes közbelépni.Hány literes a medence? Már látszik rajtuk a nemük, max. 1-2 hónap, és 100%, de már most is 90-95% biztos, ha mind egykorú. A méret nem mindig következik a korból, mert ez függhet szétnövéstől, nevelőmedence méretétől is.

Több
6 éve 8 hónapja #143214 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: hím
Köszönöm a felajánlást. Ha addíg nem tudok beszerezni egy erős hímet megköszönöm. Kb. mennyi idős korukban látszik melyik a hím, és az én kb. 4 cm-es halaim mennyi idősek lehetnek? Szerinted addíg a leggyengébb nőstényt kimenekítsem (pl. vissza a boltba), vagy akkor még rosszabb lesz a helyzet, és másikat pécéznek ki?

Több
6 éve 8 hónapja #157281 Írta: mark24
Azok a fotók, amelyekhez az van írva, hogy üldözött, valószínűleg nőstény, a többi biztos...A nőstények hímet nem is üldöznének valószínűleg, általában fordítva történik. A domináns színezetű is tuti nőstény.Remélhetőleg nemsokára lesznek nálam is kicsik, ha lesz és kérsz, tudok majd adni!

Több
6 éve 8 hónapja #161722 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: Melyik a hím?
Feltöltöttem a képeket az adatlapomhoz. Mégegyszer, a halacskák még csak kb. 4 cm-esek.

Több
6 éve 8 hónapja #165760 Írta: mark24
Fotózz!!!!

Több
6 éve 8 hónapja #166357 Írta: Sandor69
Sandor69 válaszolt a témára: melyik hím
Egy 200 literes társas aksiba vettem 4 meggyhasút, gondoltam majd egy párat tartok meg. Kb. 4 cm-sek, már szép színesek. Elvileg 1 hím, 3 ikrás, az eladó szerint. Van egy köztük ami a legszebb, hihetetlen erős színezettel, de a másik kettő hasa is erősen bíbor színű, a mellúszók is. A feltételezett hím jóval színtelenebb, a mellúszók egyáltalán nem színesek. Csak az zavar, hogy a leírások szerint a hímnek kellene a legnagyobbnak lenni, és ez kicsit még talán kisebb is a többinél. Meg a has, és hátúszója sincs kihegyesedve. Nem lehet, hogy csak a leggyengébb ikrás az elnyomottság miatt nem színes? Vagy előfordul, hogy a hímek lassabban, később fejlődnek, színesednek? Itt Győrben, most több meggyhasú kereskedésben nincs, egyet láttam Kapuváron, de nem tudom biztosan arról sem eldönteni milyen nemű.

Több
8 éve 4 hete #134016 Írta: Superhero
Superhero válaszolt a témára: köszi
köszönöm már n1 sikeres ikrázáson tzúl vannak most nevelgetik 1 60 literes aksiba a kicsiket:)
vöröskarcsúmárnákéskongó lazacok kerültek mellé:)

Több
8 éve 1 hónapja #133491 Írta: okovari1
okovari1 válaszolt a témára:
>OFF törölve.>Az Ingyen felajánlom topicban megtudod ismételni. Laja8

Több
8 éve 2 hónapja #132326 Írta: mark24
Lehet békésebb márna (pl. vöröskarcsú, rombusz), dánió, cápamárna, sziámi algázó, lazac, törpesügér, nagy akváriumba vitorláshal, gurámi, betta, harcsák, csíkok, elevenszülők, kalászhalak.Jól mutat kongólazacokkal és hátonúszóharcsával.

Több
8 éve 2 hónapja #131732 Írta: Superhero
Superhero válaszolt a témára:
ÜDv.
Megyhasú mellé milyen halakatajánlatok??

Oldalmegjelenítési idő: 0.899 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1231 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top