Hirdetés

Legyező / sepregető garnélák

Több
10 éve 7 hónapja #76139 Írta: B_Andi
B_Andi válaszolt a témára:

szentgyo wrote: Egy kicsit azért pontosítanék...

A red cherry nem legyezo se nem sepregeto garnéla, van külön topic a neocaridina fajoknak, de sebaj.

Ez igaz.

szentgyo wrote: Attól még hogy a "lábainál látszódnak a golyócskák" egyáltalán nem biztos, hogy meg vannak termékenyítve a peték. A nem megtermékenyített peték is oda kerülnek a vedlés után, csak pár nap múlva eldobja oket.

Ebben tévedsz. A rákok (még ha garnélák is) belso megtermékenyítésuek. Ha nincs hím a közelükben "várnak", ha már a lábaiknál hordozzák a petéket, akkor azok túl vannak ezen a fázison. Természetesen még sok minden történhet, amiért nem fejlodnek tovább, s ekkor ledobálja oket a mama, de ha már a tartózazskókban vannak, ott már nem fognak megtermékenyülni, tehát ettol kezdve a "papa" jelenléte lényegtelen. Ebben remélem egyetértünk.

szentgyo wrote: A másik dolog pedig amivel nem értek egyet, az a 23C-n 2 hétig hordozza... Hát ez nem egészen így van. A red cherry 23 C-n 4 hétig simán hordozza a petéit, ilyen 26-27 fokon rövidül le bo 3 hétre, de a 2 hét az rettento kevés.

Mindkét értéknél (homérséklet, ido) kb. értéket írtam. Akkor pontosítok: 24C és bo 2 hét. Ilyen paraméterek mellett viszont nálam rendszeresen muködik a dolog. Egyébként ennek elsosorban a különrakásuk szempontjából lehet jelentosége, s "utolsó perces" garnélát nem célszeru pakolgatni, mert a stressz neki se tesz jót.

szentgyo wrote: A kis red cherryk nem "kis gömböcskék", ugyanolyanok mint a felnottek, csak jóval kisebb "kiadásban", kb olyan 1.5-2mm, de a formájuk megegyezik a felnottek alakjával.

üdv

Iszonyú-iszonyú picik, ezért nem látszik az alakjuk, a 1,5-2 mm-es méretet eléroknél már látszik a garnéla-alak, de mikor eleresztik oket, akkor még nem. Tudom. Láttam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #76014 Írta: szentgyo
szentgyo válaszolt a témára:

B_Andi wrote:

norby20 wrote: sziasztok! Van ketto red sherry garnélám és nem tom megkülomboztetni melyik a hím és melyik a nostény! szaporodni kb mekora és hány hetes korukban szaporodnak és szüsége van a himre is ahoz hogy szaporodjon?????????Vagy ha valahol tok errol ólvasni az is jó lene!!thx

Szia!

A nostény nagyobb és színesebb. A hímen szinte csak csíkokban van piros szín. A nostények hátán a "nyakszirtnél" láthatóak a gyülekezo "peték", ez különösen addig figyelheto meg, amig teljesen be nem színesednek. Jóval a teljes szinesedés elott ivaréretté válnak.
Szükség van hímre a szaporodáshoz. A párzást követoen a petéket a nostény a hasa alatti tároló-zacskókban hordozza, tehát ha már a lábainál látszanak a kis golyócskák, akkor megtörtént a megtermékenyítés.
Ettol kezdve nincs szükség a hím jelenlétére, de mivel sem a hím sem a nostény nem fogyasztja a kicsiket, ezért nem szükséges a különhelyezés.
23C körüli homéskékleten kb. 2 hétig hordozza a lábainál a nostény a petéket. Ha a vízben, vagy a talajon kis gömböcskéket látsz "kavarogni", azok a kis red cherry-k, ne aggódj.

Egy kicsit azért pontosítanék...

A red cherry nem legyezo se nem sepregeto garnéla, van külön topic a neocaridina fajoknak, de sebaj.

Attól még hogy a "lábainál látszódnak a golyócskák" egyáltalán nem biztos, hogy meg vannak termékenyítve a peték. A nem megtermékenyített peték is oda kerülnek a vedlés után, csak pár nap múlva eldobja oket.

A másik dolog pedig amivel nem értek egyet, az a 23C-n 2 hétig hordozza... Hát ez nem egészen így van. A red cherry 23 C-n 4 hétig simán hordozza a petéit, ilyen 26-27 fokon rövidül le bo 3 hétre, de a 2 hét az rettento kevés.

A kis red cherryk nem "kis gömböcskék", ugyanolyanok mint a felnottek, csak jóval kisebb "kiadásban", kb olyan 1.5-2mm, de a formájuk megegyezik a felnottek alakjával.

üdv

Több
10 éve 7 hónapja #76005 Írta: B_Andi

norby20 wrote: sziasztok! Van ketto red sherry garnélám és nem tom megkülomboztetni melyik a hím és melyik a nostény! szaporodni kb mekora és hány hetes korukban szaporodnak és szüsége van a himre is ahoz hogy szaporodjon?????????Vagy ha valahol tok errol ólvasni az is jó lene!!thx

Szia!

A nostény nagyobb és színesebb. A hímen szinte csak csíkokban van piros szín. A nostények hátán a "nyakszirtnél" láthatóak a gyülekezo "peték", ez különösen addig figyelheto meg, amig teljesen be nem színesednek. Jóval a teljes szinesedés elott ivaréretté válnak.
Szükség van hímre a szaporodáshoz. A párzást követoen a petéket a nostény a hasa alatti tároló-zacskókban hordozza, tehát ha már a lábainál látszanak a kis golyócskák, akkor megtörtént a megtermékenyítés.
Ettol kezdve nincs szükség a hím jelenlétére, de mivel sem a hím sem a nostény nem fogyasztja a kicsiket, ezért nem szükséges a különhelyezés.
23C körüli homéskékleten kb. 2 hétig hordozza a lábainál a nostény a petéket. Ha a vízben, vagy a talajon kis gömböcskéket látsz "kavarogni", azok a kis red cherry-k, ne aggódj.

Több
10 éve 7 hónapja #74458 Írta: mazsola87
mazsola87 válaszolt a témára:

Szia!

Nekem is van 2. Én úgy tudom, hogy a nostények erosebbek, talán picit nagyobbak is, a fiúk a vékonyabbak.
A szaporpdásról ezt találtam: " garnéla édes vízben képes szaporodni, és a kis garnélák is itt nonek fel. Megfelelo tartási körülmények esetén a nostények petéket hordanak, amelyekbol vízhomérséklettol függoen (4hét 25 °C-on) kelnek ki a kis garnélák. A peték eleinte feketék, késobb világosodnak, kelés elott látszik kis fekete foltokban a kicsik szeme. A nostény nem egyszerre engedi el a kicsiket, hanem kb. 1 nap alatt mozgás közben lerázza. A kis garnélák rögtön kikelés után szüleikre hasonlítanak, és azonnal táplálék után kutatnak. Megfelelo akváriumban a teljes kikelt állomány veszteség nélkül felnevelheto. Külön táplálék nem szükséges, az akváriumban találnak maguknak élelmet. Körülbelül 3 hónap alatt érik el a majdnem kifejlett méretet. Ezt követoen fél év szükséges, hogy végleges méretüket elérjék. A nemek megkülönböztetése megegyezik a crystal-red garnélánál bemutatottakkal.
"

Több
10 éve 7 hónapja #74367 Írta: norby20
norby20 válaszolt a témára:
sziasztok! Van ketto red sherry garnélám és nem tom megkülomboztetni melyik a hím és melyik a nostény! szaporodni kb mekora és hány hetes korukban szaporodnak és szüsége van a himre is ahoz hogy szaporodjon?????????Vagy ha valahol tok errol ólvasni az is jó lene!!thx

Több
10 éve 8 hónapja #73218 Írta: gizo
gizo válaszolt a témára: A Manóba
112l-es akváriumom van tele gurámival. Továbbá 6 amano garnéla. Érdeklodnék, hogy ez a garni mennyiség sok vagy kevés + hogyan állapítható meg ennál a fajnál a nemiség?

Több
10 éve 8 hónapja #71161 Írta: tony84
tony84 válaszolt a témára:
Elobb mindenképp a garnikat telepítsd, és akkor nem lesz a baj. A két faj megfér egymás mellett és nem is táplálékkonkurens. Éljenek a garnélák! Boldog karácsonyt mindenkinek!

Több
10 éve 8 hónapja #71160 Írta: Kurpi
Kurpi válaszolt a témára:
Köszönöm szépen a válaszokat!
Valamint a futotest nem a szuro mellett van.
Anagyobb akvárium már megvan, be is szerettem volna rendezni, csak az a baj hogy mikor került bele kb.100 liter víz kiderült hogy ereszt...
A két ünnep között valószínuleg meg lesz erosítve a ragasztás mindenhol :D és abba már a garnélácska kapna egy tásat is (vagy kettot) no meg ketto üveggarnélát is szertnék bele rakni.
Nem lesz baj belole?
Pl. hogy a Betták bántani fogják oket egy 250 literes akváriumban?vagy esetleg a Gurámik?

Több
10 éve 9 hónapja #70746 Írta: tony84
tony84 válaszolt a témára:
Változó, hogy mennyi ido alatt akklimatizálódnak. A fiatalabb pédányok hamarabb megszokják az új aksit. A vízhofokkal biztosan nincs baj, imádnak a futon lógni és onnan szurögetni. Egy ido után (esetleg csak hónapok múlva) meghódítják az új területüket és akkor már az embertol is kevésbé félnek. A halak amúgy nálam egyáltalán nem izgatták eddig egyiket se. Az aksi hermetikus fedésével és a vízkezelo vegyszerekkel vigyázz! Én mindkettovel megjártam már.

Több
10 éve 9 hónapja #70581 Írta: amico
amico válaszolt a témára:

Kurpi wrote: Én nemrégiben vettem egy speregeto garnélát és egy kicsit aggódom mert nem nagyon szeret elojönni a növények surujébol...
Eddig szerintem nagyon félt a szumiktól de külön letek rakva és talán egy kicsit többet mozog a garnéla.
Most már nem csak a futotesten gubbaszt. Pedig nem hideg a víz...25-27 fokos.
Jelenleg egy 50 literes akváriumban vannak de nemsokára az új helyükre egy 250 literes akváriumba kerülnek vajon ott is ilyen lusta lesz?
Vagy csak az a baja hogy egyedül van?

Szégyenlos típus :wink:
Na, de komolyan, az én seprgetom már lassan másfél éve megvan, és csak az utóbbi néhány hónapban kezdett teljes akváriumszélességben jönni-menni. Egy kérdés: a futotest esetleg közel helyezkedik el szurod kifolyójához, mert ott is szeretnek lenni, az áramlásból gyujtik össze maguknak az apró eleséget. Persze az nyilván jobb, ha többen vannak, ezért a nagyobb akváriumba majd beszerezhetsz mellé társakat, de egyébként én azt figyeltem meg, hogy tényleg elég szégyenlosek.

Több
10 éve 9 hónapja #70500 Írta: Kurpi
Kurpi válaszolt a témára:
Én nemrégiben vettem egy speregeto garnélát és egy kicsit aggódom mert nem nagyon szeret elojönni a növények surujébol...
Eddig szerintem nagyon félt a szumiktól de külön letek rakva és talán egy kicsit többet mozog a garnéla.
Most már nem csak a futotesten gubbaszt. Pedig nem hideg a víz...25-27 fokos.
Jelenleg egy 50 literes akváriumban vannak de nemsokára az új helyükre egy 250 literes akváriumba kerülnek vajon ott is ilyen lusta lesz?
Vagy csak az a baja hogy egyedül van?

Több
10 éve 9 hónapja #70420 Írta: Gorcsev
Gorcsev válaszolt a témára:
Basszus..., én 1,5-2 éve nem olvasok újságot, és itt az eredménye!! :(
Nem csoda, ha lemaradok minden fontosabb eseményrol. :mrgreen: :mrgreen:

Na, komolyan: Pisti, köszi, de tényleg jó lenne olvasni valamit ezekrol a változó hal- rák...stb. elnevezésekrol, vagy esetleg kellene ehhez (is) egy önálló topik (?), ahol nyomon lehetne követni e témában a "<i>tudomány állását</i>".
Én pl. a dél-amerikai algaevok besorolásánál, számozásánál, latin névváltozásaikon akadtam el múltkor. :wink:

Több
10 éve 9 hónapja #70419 Írta: szentgyo

Gorcsev wrote:

szentgyo wrote: Amano garnélának már Caridina multidentata a neve. Különben egyetértek a hozzászólással ;)

Mióta, és miért? :rolleyes: :rolleyes:
Engem tényleg érdekel ez az elnevezés, ha van valami forrásod errol, azt +köszönném! :o :wink:

2006 oszén történt

"A team of scientists from the National University of Singapore, the University of the Ryukyus and the National Institute for Environmental Studies studied six species of Japanese shrimp in the Atyidae genus Caridina and have renamed the popular Yamato or Amano shrimp, as Caridina multidentata.

Their findings, which are published in the latest issue of the Journal of Crustacean Biology, are based on a detailed study of the species described by William Stimpson in 1860 and include new data from fresh specimens collected at the type localities the original shrimps were collected from.

Caridina japonica was described in 1892 by De Man, however, the study says that this species is the same as Caridina multidentata, which Stimpson described 32 years earlier in 1860. As a result, Caridina multidentata is a senior synonym of Caridina japonica, so the newer name - japonica - has been dropped and the Amano shrimp is now called C. multidentata."
[url=http://---www.drpez.net/">---www.drpez.net[/url]

Több
10 éve 9 hónapja #70418 Írta: szentgyo

Gorcsev wrote:

szentgyo wrote: Amano garnélának már Caridina multidentata a neve. Különben egyetértek a hozzászólással ;)

Engem tényleg érdekel ez az elnevezés, ha van valami forrásod errol, azt +köszönném! :o :wink:

Azért mert kiderült h Caridina japonica néven ami el van nevezve, az nem ua mint az Amano garnéla, kb ennyi. De mondjuk ez nem egy újkeletu dolog, kb 1.5-2 éve történt ha jól tudom. Vannak ilyen változások. Pl az ikrázó fogaspontyokat is állandóan átnevezik.

Több
10 éve 9 hónapja #70416 Írta: Gorcsev
Gorcsev válaszolt a témára:

Több
10 éve 9 hónapja #70341 Írta: szentgyo

B_Andi wrote: Szia!

Ha van rá lehetoséged, alga ellen én foleg az amano garnélákat (Caridina Japonica)-t ...

Amano garnélának már Caridina multidentata a neve. Különben egyetértek a hozzászólással ;)

Több
10 éve 9 hónapja #70339 Írta: B_Andi
Szia!

Ha van rá lehetoséged, alga ellen én foleg az amano garnélákat (Caridina Japonica)-t ajánlom, kb 1-1,5 db/10 liter "népsuruségben".

Ha nincs a környéteken amano, akkor a cseresznye garnélák is megfeleloek, de belolük legalább 10 db-t javasolnék ekkora akváriumba.

Jó ganélázást:
Andi

mademan wrote: üdvözlök mindenkit!!!

én most fontolgatom a garnéla megtelepítését az akváriumban (54liter, 25fok, 4guppi, 4molly, 4páncélos harcsa, 1algaevo) ........ alag ellen venném fel velük a harcot. ti mit ajánlotok??? eddig 2almacsiga volt aki inkább a növényeket legelte és az algát csak immel ámmal kóstolgatta.

a kérdésem:
életbe maradne-e garnéla az akváriumombam?
ha igen mennyire eszi az akvárium növényeit?
milyen fajtát ajánlotok?

Több
10 éve 9 hónapja #70299 Írta: jucco
jucco válaszolt a témára:
Az oldalakat, amiket írtam, nem nézted meg?
Foleg ezt:
http://www.itbiztonsag.hu/shrimps/species/atyidae/atyoida/sp0001_e.html
vagy
http://www.itbiztonsag.hu/shrimps/species/atyidae/atyoida/sp0002_e.html

Egyébként Atyopsis néven keresd. :wink:
(a garnéla.uw.hu-n nincs róla infó)[/quote]

de megnéztem és köszi!!!

Több
10 éve 9 hónapja #70285 Írta: mademan
mademan válaszolt a témára:
üdvözlök mindenkit!!!

én most fontolgatom a garnéla megtelepítését az akváriumban (54liter, 25fok, 4guppi, 4molly, 4páncélos harcsa, 1algaevo) de nem tudom hogy életben maradnának-e...
a faj mellett még nem döntöttem de már körbenéztem a különbözo oldalakon. alag ellen venném fel velük a harcot. ti mit ajánlotok??? eddig 2almacsiga volt aki inkább a növényeket legelte és az algát csak immel ámmal kóstolgatta.

a kérdésem:
életbe maradne-e garnéla az akváriumombam?
ha igen mennyire eszi az akvárium növényeit?
milyen fajtát ajánlotok?

segítséget elore is köszönöm

Több
10 éve 9 hónapja #70037 Írta: amico
amico válaszolt a témára:

jucco wrote: sziasztok!legyezogarnéláról nem találok semmit,se topikot,se egyéb cikket a neten.Vki tud mondani róluk akármit?:(
PL.mit esznek?kell-e neki társ?egyéb igényei vannak-e,pll.:búvóhely?
tényleg bármi jöhet,ha tudtok cikket.stb.neten,az is jó!

Az oldalakat, amiket írtam, nem nézted meg?
Foleg ezt:
http://www.itbiztonsag.hu/shrimps/species/atyidae/atyoida/sp0001_e.html
vagy
http://www.itbiztonsag.hu/shrimps/species/atyidae/atyoida/sp0002_e.html

Egyébként Atyopsis néven keresd. :wink:
(a garnéla.uw.hu-n nincs róla infó)

Oldalmegjelenítési idő: 0.905 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1167 vendég és 1 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top