Hirdetés

Diszkoszhalak - Symphysodon sp.

Több
13 éve 2 hónapja #7900 Írta: aquad
aquad válaszolt a témára:
mekkora hely kell egy diszkoszhalnak?

Azért ezt leírni e helyen nem olyan ecceru

http://www.diszkosz.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #7899 Írta: Blade
Blade válaszolt a témára:

hogyan kell diszkoszt tartani?
kérlek írjatok.

Több
13 éve 2 hónapja #7898 Írta: Blade
Blade válaszolt a témára: mekkora hely kell egy diszkoszhalnak?

gyönyöruek ezek a halak azért nyitottam a részt hogy a hozzáértok segítsenek az olyan kezdoknek mint én.

Több
13 éve 2 hónapja #7764 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt a témára: diszkoszok
Nero,

A halak árairól soha nem fogsz pontos adatokat találni, mert általában a tenyésztok úgyis "pofára" adják el a halaikat. A nem magyar nyelvu honlapokon (jobb helyeken) feltüntetik a halak árát. Általában az indulóárak megegyeznek a hazai kiskerek áraival, a felso határ a csillagos ég.

Induló jótanácsként annyit mondanék, hogy feledkezz meg a halakról egy idore és eloször csinálj egy akváriumot, szedj össze mindent, ami kell, és ha még marad pénzed, akkor döntsd el, hogy milyen halakat veszel és mennyiért. De ezt csak a végén.

Ami a tenyésztok trükkjeit illeti:
Az a véleményem, hogy mára már nincsenek olyan titkok, mint amik még 10-20 éve övezték a diszkoszhal tartást és tenyésztést. Ma talán csak néhány nagyon "trendi" színváltozat kitenyésztési módjait hallgatják el, a többi info mind hozzáférheto.
Talán a tenyésztok rájöttek arra, hogy nem kell túlságosan félteni a pozícióikat, mert 1. a halaik felét az új gazdáik szinte mindig elteszik "úszó alól", 2. mert tudják, hogy nagyon kevés olyan ember van, aki hajlandó annyi pénzt, idot és energiát fektetni a dologba, ami ahhoz kell, hogy sikeres legyen 3. mert csak.
Még nem találkoztam olyan tenyésztovel, aki ne árult volna el egy-két trükköt.

Csak kérdezni kell.

Több
13 éve 2 hónapja #7763 Írta: Nero
Nero válaszolt a témára:
Hi!

Egy kicsit keresgéltem a témák között és így találtam ezt a helyet. Azért írok most ide, mert a diszkoszok nagyon elkezdtek foglalkoztatni. Az elmúlt napokban mindenkit lefárasztottam a chat-en. Ezért inkább ide teszem be a kérdéseket és így legalább megmarad az infó másnak is.
Szóval végig jártam a netet széltébe-hosszába, de mg mindig vannak homályos dolgok.Pl.: A halak árairól nemnagyon találok pontos adatokat.
Feeman küldött egy árlistát, amit ezúton is köszönök, de nincs hozzá elérhetoség.
Az is megfordult a fejemben, hogy akik sikeresen tenyésztik ezeket a szépségeket leírhatnák azokat a trükköket, amiket alkalmaznak.
Tudom, hogy ez egy kényes kérdés, mivel a tenyésztok nagy része féltve orzi a saját technikáját. A tenyésztés engem különösen érdekelne, ezért kérlek benneteket, hogy minnél részletesebben írjatok!

Infokat eloreis köszönöm!

Több
13 éve 4 hónapja #6476 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt a témára: ***
ILYEDTEM, persze... :|

Több
13 éve 4 hónapja #6475 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt a témára: Állványmagasság.
Általánosságban minden igaz, amit az állvány magasságáról írtatok, de van egy apró tény, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha az ember diszkoszos medencét épít. A diszkoszok kimondottan nem szeretnek alacsonyan lenni, ezért ha lehet, akkor az akvárium alja minimum derékmagasságban legyen. A saját tenyészetemben is megfigyeltem, hogy ugyanazok a halak egy szemmagasságban lévo akváriumban sokkal kevésbé voltak stresszesek és ilyedosek, mint abban, ami alacsonyan volt a rendszerben. Az sem véletlen, hogy a tenyésztok a tenyészpárokat mindig a magasabban lévo akikban helyezik el.

Free: a növényt illetoen: nekem kiválóan bevált a nagyra növo Echinodorus egy izmosabb, de nem túl magas cserépben, finom kavics és, homok és tozeg keverék talajban. GIGA méreture képesek noni és a diszkoszok is imádják.

Stone

Több
13 éve 4 hónapja #6462 Írta: Freemen_
Freemen_ válaszolt a témára:
Köszi Kgy, de egy kicsit le vagy lassulva, azóta több mint 2hónap eltelt és már víz is van az akiban! :lol: ;) Az aki alja 90cm re került, és ülve pont szemagasság a közepe! Szerintem tényleg így jó ahogy mondtad!

Most vmi "pirosas" színárnyalatú novényt keresek az akiba, ami nem lehet nagy terebélyes, bokros, inkább vmi szálas növény kéne, és persze bírja a meleget. Az se baj, ha "elotér" növény.

Vkinek vmi ötlete??

thx F.

Ui: jah és ne legyen aranyárban, és beszerezheto legyen! ;)

Több
13 éve 4 hónapja #6459 Írta: Kgy
Kgy válaszolt a témára: Re: Állvány

Freemen_ wrote: Az állvánzat magasságára lennék kíváncsi! Nem tudom pontosan hol olvastam, hogy a 80-90 cm körüli a megfelelo! A halak nem mindegy hol helyezkedik el, vagy csak szinplán esztétika???

Válaszotokat elore is köszönöm!

Üdv F.

Háj.

Az állvány magassága akkor jó, ha ülve nézve az akit kb szemmagasságban van a közepe. Ez az érték általában 80-100 cm körül elfogadható, persze függ az aki méretétol + az emberke ízlésétol. A halaknak egyébként tényleg indegy. :-)

Több
13 éve 4 hónapja #6457 Írta: Kgy
Kgy válaszolt a témára:
Kompot.

Diszkoszt nem 2 db-ot szokás vásárolni. Jobban érzik magukat, ha legalább 6-8 egyed van egy akiban. Így megoszlik az agresszió is. Jelen esteben több búvóhely, növény kellene. Az etetést az aki két elülso sarkánál próbáld meg. Talán a kisebb a másik helyre úszik enni. De ne sokat adj, egyenlore csak szokasd oda. Reméljük sikerül. Más halfajjal jártam már így és a két helyen való etetés nálam bejött.
Nem írtad, h mekkorák a diszkoszok.

Több
13 éve 4 hónapja #6405 Írta: Freemen_
Valószínu, h 2 hím és verni is foja ha benthagyod. Mivel kicsi az aki ezért én nem tennék be többet de úgy tudom megoldás lenne... Ekkora akiban tényleg csak párok maradnak meg. Mondanám, h csréld le az egyiket de semmi biztositék, h a köv. elfogadja... A víz hofoka szvsz alacson diszkoszoknak! 29C°-30C° között az ideállis!

Még nemigazán értek a diszkoszokhoz, de Murci, és StoneAge tudnak jó dolgokat mondani diszkoszügyileg!

Üdv F.

Több
13 éve 4 hónapja #6378 Írta: Kompot
Kompot válaszolt a témára: HELP!
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a diszkoszos „guruktól”! :-)

A következo a problémám: vettem 2db diszkoszt, amik egy 180l-es akváriumba kerültek (az akvárium leírását a hozzászólás végén lehet találni) és körülbelül egy hete az egyik diszkosz állandóan veri a másikat, foleg etetésnél. Nem engedi, hogy a másik egyen. A halak már több mint egy hónapja megvannak, idáig semmi probléma nem volt velük, nem bántották egymást, szépen nottek, rendesen ettek, szerintem jól érezték magukat, az ido folyamán egy kicsit jobban ki is színesedtek. Valahol olvastam, ha csak 2-t akarok tartani egy akváriumban, akkor az a legjobb, ha egy párt veszek, erre az eladó legyintett, s azt mondta nem lesz velük semmi gond. Nálam mégis baj van 2 diszkosz együtt tartásánál! :(

Mit lehet tenni ilyenkor?
1) cseréljem le a kötekedo egyedet egy másikra, vagy ennek semmi értelme, mert 2 diszkoszt lehetetlen békességben együtt tartani, mert mindig lesz egy dominánsabb, ami a másikat sanyargatja?
2) vegyek még 2 diszkoszt, úgy majd lecsillapodnak (bár szerintem, az már lehet, kicsit sok lenne 180l-ben)?
3) tartsam meg csak az egyik egyedet? (ebben az esetben meg lehet, hogy a megmaradt példány a többi halon fogja agresszióját kitölteni)
4) adjam el mindkét diszkoszt, mert ekkora akváriumban nem érdemes velük próbálkozni?

Akvárium paraméterei: 180l-es az akvárium, dél-amerikai jellegu, társas. Jelenleg 2 diszkosz, 7 páncélos harcsa, 2 anci, 2 rami, 20 vörös neon és 10 rózsalazac lakik benne. A víz összetevok jók, 28,5 fok van az akiban, láthatólag az összes hal jól érzi magát.

Elore is köszönöm a tanácsokat!

Üdv: Kompot

Több
13 éve 7 hónapja #4601 Írta: Coldhead
Coldhead válaszolt a témára:
Nem akarok vitát nyitni, de saját mérési tapasztalataim szerint ugyanaz a víz neptunnal, és sera nk mérovel mérve teljesen mást mutat. Ezt követoen elvégeztem egy összehasonlító mérést (0-s vizet keményítettem fel apránként, és mindíg újra mértem) , és a neptun teljesen pontatlannak bizonyult (durván azt lehet mondani hogy -6-al kevesebbet mér, de ez sem igaz, mert ingadozott). Lehet hogy csak a nálam lévo volt 'gyári' hibás, mindenesetre azóta nem használom.

Több
13 éve 7 hónapja #4596 Írta: Freemen_
Freemen_ válaszolt a témára: Állvány
Az állvánzat magasságára lennék kíváncsi! Nem tudom pontosan hol olvastam, hogy a 80-90 cm körüli a megfelelo! A halak nem mindegy hol helyezkedik el, vagy csak szinplán esztétika???

Válaszotokat elore is köszönöm!

Üdv F.

Több
13 éve 7 hónapja #4568 Írta: Freemen_
Beszéltem Szép_J vel ö is mondta lehetetlen! Valószínu mást mért a Kh...

Mindent köszönök Freemen_

Több
13 éve 7 hónapja #4565 Írta: Freemen_
Persze a Ph "nem gond" tozeges megoldás szvsz tuti, de én is kiakadtam ezen a KH-n!!!!

Neptunal mértem, Szép_J szerint: "szerintem teljesen megbízhatok a neptunos pH és nk méro cseppek!" ezért ezzel mértem, pénztárca kímélo okok miatt!!!

Mondjuk lehet vmit rosszúl értelmeztem!

Az összeménység mérésénél kapott eredmény az Nk!?!?

Karbonátkeménység mérésénél kapott eredmény Kh!?!?

a ph meg ph kizárásos alapon! :-)

Ha minden így van holnap újramérem!

Köszönöm segítséged!!!

Üdv Freemen_

Több
13 éve 7 hónapja #4563 Írta: mur
mur válaszolt a témára:
Fura ez a kH 20!
De a gH-t, kH-t tutira leviszi a "gyantázás". A pH-t meg egyéb az egyik topicban itt leírt módszerekkel lehet csökkenteni, lásd ott.
http://www.akvarista.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=150

Több
13 éve 7 hónapja #4562 Írta: Freemen_
Freemen_ válaszolt a témára: Vízminoség!
Megmértem a csapvizünket, még tervezgetési stádiumban és a következot tapasztaltam!

Nk 7
ph 8
Kh 20!!!!!

az elso 2 érték után az örömöm hamar elszállt! :( Kérdésem, hogy a kh-t is "gyantázással" lehet csökkenteni? ( mármint elérheto áron )

Köszönöm válaszotok!

Üdv Freemen_

Több
13 éve 7 hónapja #4461 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt a témára: Ez mindenkinek szól, aki diszkoszozni akar!
Emberek!

Hosszú évek óta figyelem a magyar, de méginkább a külföldi diszkoszos fórumokon zajló vitasorozatokat a diszkoszok vízigényét illetoen. Láttam és hallottam mindenféle véleményt, de a "nagyok" általában a következo véleményen vannak.

Alapvetés: a diszkoszhalak a természetes környezetükben lágy és savas vízben élnek. Genetikailag úgy vannak "beállítva", hogy a testük és a környezetük közötti ozmotikus nyomás a fenti körülmények között ideális.

Ha a kívántnál magasabb a víz keménysége (vagy akár alacsonyabb) a hal ezt a nyomáskülönbséget folyamatosan próbálja kielégíteni, ami energiát emészt fel. Ha ezt hosszabb ideig kénytelen elviselni a szegény pára, akkor lényegesen megno az ebbol fakadó stressz lehetosége, aminek a végeredménye valami betegség lesz. Nem kell ehhez feltétlen behurcolnunk valami nyavalyát, az egészséges halban is van belole elég.

Gyakran hallani azt, hogy valaki "szoktatja" a diszkoszait a kemény és lúgos vízhez. Ilyen nincs. Ennek hosszú távon max. akkora sikere lehet, mintha egy macskát próbálnál ugyanerre rávenni az akváriumban. A diszkosz egy darabig túléli a rossz körülményeket. Aztán egyszercsak nem.

Végkövetkeztetés: ha IGAZÁN SZÉP diszkoszokat akarsz nevelni és egyszer esetleg tenyészteni is akarod oket, akkor adj nekik SOK FRISS, LÁGY, SAVAS és TISZTA vizet, JÓ KAJÁT és NYUGIT.

El lehet követni mindenféle buvöleteket, mint pl. UV sterilizálás, stb., de ezeknek a sikerhez vajmi kevés köze van.

A LÉNYEG A JÓ VÍZ.

Uff! Én beszéltem.

Több
13 éve 7 hónapja #4407 Írta: godseye
godseye válaszolt a témára:
Szia!

Nekem nincs semmi olyan gyakorlati tapasztalatom, ami ellenkezne az elmélettel. A [url=http://diszkosz.hu/">diszkosz.hu[/url] majdnem szentírás.
Az, hogy a díler miben tartja....? Hát, sokan tartanak vizslát a tizediken és ránézésre azok is hepik. Szívós hal a diszkosz.Sok mindent kibír. Pl az utat a Távol-Keletrol...
De sajna lágy-savanyú-meleg-sok víz. Ez a helyzet. Változatos, minoségi kaja.
Fájni tud, ha megpurcan egy.
Viszont, ha a feltételek adottak, akkor én nem érzem nagyon macerás halnak.

Oldalmegjelenítési idő: 0.757 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 181 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top