Hirdetés

A városligeti tó élővilága

Több
2 éve 10 hónapja #221539 Írta: didyman
didyman válaszolt a témára: A városligeti tó élővilága
Ezeket nem is tudtam. De ez tudatos betelepítés volt az évek-évtizedek alatt, vagy "kalóztelepítés"? A Főkert nem akar valamiféle koncepció szerint telepíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 10 hónapja #221537 Írta: ProFish
ProFish válaszolt a témára: A városligeti tó élővilága
2011 tavaszán kegyetlenül leeresztettek a FŐKERTesek több millió trópusi halat a csatornába hiába figyelmeztetták őket hogy CITES fajok is élnek ott!(pl demasoni,több féle geophagus, stb...)
Most tele van zebrasügérrel,márványrákkal,gambusiával amik mindent kiírtanak a black,ezüst,borostyán mollik is eltűntek teknősöket sem látni...a diszkoszok már 2009-ben kihaltak egy melegvíz elzárás miatt...
nem tudom de nekem ez nagyon nem tetszik hogy így elhanyagolják sokan, én és pár ember még kitartóan viszi oda a halakat de hiába :(
a margitszigeti tavat is ugyan így tönkretették, ott mondjuk nem volt valami színes a fauna de szépek voltak a halak
régen hemzsegtek benne a hatalmas plecok, most egyet sem látni :( színtelen,unalmas a fauna nem tudom miért tették ezt vele :(

egyébként sajnos növény nincs, csak alga :

Több
2 éve 10 hónapja #221525 Írta: didyman
didyman válaszolt a témára: A városligeti tó élővilága
Miért, mit tettek vele? Víz van, növényzet alakul, alsórendű élőlények vannak, meg kacsák. Mi kéne még? Kagyló, rák, apróbbnál nagyobb halak?

Több
2 éve 10 hónapja #221506 Írta: ProFish
ProFish létrehozta a témát: A városligeti tó élővilága
Itt a városligeti tóról beszélünk, valahogy újra kéne éleszteni az élővilágát amit a FŐKERT elcseszett 2011-ben...

Oldalmegjelenítési idő: 0.466 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 131 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top