Hirdetés

Algaváltás

Több
14 éve 8 hónapja #13309 Írta: Bale
Bale válaszolt a témára:
Mur,

a már beált akvárium áttelepítése nem okoz több gondot. Én a tíz év alatt ugyanazt az akit kb. ötszõr kellett költõztessem és eggyik alkalommal sem "változott a világ". Víszont meglehetõs, hogy ha nagyobba telepítesz és nem fokozatosan (lassanként) töltesz hozzá fríssvízet akkor bealgásodhat. Egy jó tipp a költöztetéshez.

Elõtte 2-3 héttel vízcserék, hogy az állatok szokjanak hozzá. Aztán már áttelepítés után lehet több vízet is hozzáönteni. Telepítés után kihagyni a kaját 3-4 napra vagy csak minimálísan etetni, és mindég algaevõ csigákat hozzáadni egy pár darabot. Hát ennyi.....egyszeru! :rolleyes:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #12139 Írta: Guszti
Guszti válaszolt a témára:
Én kb 2 hónap után rájöttem,hogy a 180 litere akvárium nem lesz elég, és átköltöztem egy 330 literesbe.Nem emlékszem tusztán, de talán némi élQkövet,meg persze friss vizet tettem bele,és nem történt semmi sem.
Szerintem nyugodtan átpakolhatod,max kicsit algásodni fog,felmehet a nitrátodkicsit,de túl fogja élni,idQvel rendbejön.

Több
14 éve 8 hónapja #12105 Írta: sasa
sasa válaszolt a témára:
ha ugyanazt, ua. a vízzel és nem cserélsz túl sok vizet(vagy nem nagyobb az új aki) akkor nemvalószínu. egy kis zöldülés biztos lesz, de közel sem akkora, mint az elején :D reméljük

Több
14 éve 8 hónapja #12104 Írta: Sanzi
Sanzi válaszolt a témára:
Nekem már egyszer át kellett telepíteni, költözés miatt az akváriumot és nem emlékszem hogy akkor algaváltás lett volna.

Több
14 éve 8 hónapja #12101 Írta: mur
mur létrehozta a témát: Algaváltás
Lenne egy blod kérdésem:
Mire számíthatok, ha a mostani majdnem beállt akváriumomat áttelepítem egy másik akváriumba vizestül mindenestül? Ugyanúgy kezdodik minden elolrol?

Oldalmegjelenítési idő: 0.636 másodperc

Keresés

Hirdetések

átvehető
Debrecenben az E-petnél:

Székesfehérváron a Tűzhal boltban:

Sopronban az Aqua-Zooban:

Budapesten a Korallosakvárimban:

Budapesten a Vadvilágban:

Akvarista.hu a Facebookon

Chat

Ki van online?

Oldalainkat 1305 vendég és 0 tag böngészi

Ajánló:

Kapcsolat:

Mizsák Norbert
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36 30 381-6969
Go to top